מלחמת המודיעין ישראל-איראן. פיקוד צפון: המזל"ט לא צילם. דובר משמרות המהפכה : הוא צילם אזורים המיועדים לתקיפה

מלחמת התעמולה והמודיעין החשאית בין ישראל ואיראן, סביב כלי הטייס האיראני החמקן שחדר לישראל ב-6.10, חזרה והתלקחה ביום ד' 31.10 בלילה, כאשר דובר משמרות המהפכה האיראניים נשלח לכלי התקשורת האיראניים, להכחיש את דבריו אלוף פיקוד צפון האלוף יאיר גולן,  אשר אמר ביום ב' 29.10, כי לאיראנים אין תמונות מהלוויין כפי שהם טוענים, משום ש'אינני חושב שהייתה שם מצלמה'.
דובר משמרות המהפכה האיראניים בריגדיר-גנרל ראמזאן שריף Brigadier General Ramezan Sharif, נשלח על פיקוד משמרות המהפכה לומר את הדברים הבאים כתגובה: 'העובדה כי אנחנו (האיראנים), הפקנו-השגנו תמונות מהמזל''ט של חיזבאללה, של שטחים רבים חשובים (בישראל), מהווים הוכחה כי אנחנו בצענו פעולה מוצלחת'. ציטוט המקור:   The fact that we have obtained the images of many areas that are important for us is the proof that we have conducted a successful mission.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי זו הפעם הראשונה שגנרל של משמרות המהפכה אומר במפורש, כי חדירת כלי הטייס החמקן לישראל הייתה פעולה שבוצעה ונוהלה מלבנון, על ידי משמרות המהפכה האיראניים.
כבר ב-16 לספטמבר אמר מפקד משמרות המהפכה הגנרל עלי ג'פערי, כי אנשי גדודי אל קודס, שהן יחידות העילית, המודיעין, והטרור של משמרות המהפכה, נמצאים בלבנון. נשיא לבנון הגנרל מישאל סולימן ביקש הסברים מטהרן על דברים אלה, אולם עד היום הוא לא קיבל תשובה. לא ארצות הברית, ולא ישראל, הגיבו על פגיעה  איראנית זו בריבונות לבנון, ועל הצבת חיילים איראניים באזורים הגובלים עם ישראל. 
ביום ד' 31.10, עשתה טהרן צעד נוסף והודתה כי הנוכחות הצבאית שלה בלבנון מכוונת ישירות נגד ישראל, וכי אנשי משמרות המהפכה הם שהטיסו את כלי הטייס החמקן לתוך ישראל כהכנות לפעולות צבאיות איראניות בתוך ישראל.   
דובר משמרות המהפכה האיראניים בריגדיר-גנרל שריף אמר דברים אלה בפירוש: 'הם הישראלים צריכים לדעת כי יש ברשותנו את המידע שאנו זקוקים לו על שטחים בתוך ישראל במקרה שיתווהו מצבים מיוחדים',  שטחים-אתרים אלה יהיו מטרות פוטנציאליות למכת נגד איראנית, בתגובה על התקפה ישראלית על אתרים גרעיניים איראניים. ציטוט המקור: They (Israelis) must know that we possess the information we need on necessary areas in case a particular situation" arises, Sharif said, indicating that they could be potential targets for Iranian retaliation in the event of an Israeli attack on Tehran's nuclear sites. דבריו של הגנרל האיראני נאמרו כמה שעות לאחר פגישתם ביום ד' של נשיא צרפת פרנוסאה הולנד וראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו בפריס, שם נידון בהרחבה הנושא הגרעיני האיראני. לפני הפגישה אמר נתניהו לעיתונאים צרפתיים, כי 'חמש דקות לאחר שישראל תתקוף את התוכנית הגרעינית האיראנית, מדינות המזרח התיכון תחושנה הקלה'. אולם נראה, כי האיראנים לא התרשמו מדבריו של נתניהו, ומאז לא מימש את איומיו לתקוף את התוכנית הגרעינית בחודשי הקיץ, הם אינם סבורים כי יממש אי פעם את איומיו.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה, מציינים כי כל חילופי הדברים והאשמות ההדדיות בין ישראל לאיראן בנוגע לכלי הטייס החמקן שחדר לישראל יש להן מטרה אחת: כל צד מנסה לדעת ולהבין, מה באמת עלה בגורלו של כלי הטייס.
האיראנים מנסים להבין מה  הצליחו מומחי מלחמת הסייבר הישראלים ואנשי חיל האוויר הישראלי ללמוד מכלי הטייס, והישראלים מנסים להבין איזה מידע מודיעני, אם בכלל, הצליח כלי הטייס האיראני לשדר למומחי מלחמת הסייבר האיראנים ולקציני משמרות המהפכה האיראניים אשר הפעילו אותו מדרום ביירות.

עובדה זו עולה מדבריו של האלוף יאיר גולן אשר אמר ביום ב', כי  'אין ספק כי הטיסה הצביעה על יכולות' (איראניות). הטיסה הוכיחה, 'כי (כלי הטייס) יכול היה לטוס מעל ישראל במשך זמן ממושך, דבר שיכול להתפתח ליכולות צילום', אמר הקצין מבלי להסביר את דבריו. ציטוט המקור:  it could fly over Israel for a long time, which could develop into filming abilities. במילים אחרות, ייתכן מאוד כי האיראנים הצליח להרכיב תמונות בעזרת ציוד הדמיה. דבריו של דובר משמרות המהפכה, כי הישראלים יודעים  'כי יש ברשותנו את המידע שאנו זקוקים לו', אינם שונים בהרבה מדבריו של האלוף גולן.
מקורות מודיעין מערביים, אמרו ביום ד' בלילה למקורות הצבאיים של תיקדבקה, כי התבטאויות איראניות אלה מצביעות על כך, כי האיראנים חושדים, כי מטוסי חיל האוויר הישראליים לא הפילו את כלי הטייס האיראני בטילים, כפי שישראל הודיעה רשמית, כאשר היא אף מפרסמת תמונות ווידיאו על מטוס קרב משגר טילים לעבר מטרה, אלא שחיל האוויר הישראלי ביחד עם מומחי מלחמת הסייבר הישראלית הצליחו להנחית אל כלי הטייס בשלמותו, כאשר הנזקים שנגרמו לו הם קטנים ביותר. עתה מנסים האיראנים להבין מה הישראלים הצליחו ללמוד מהציוד שנמצא בתוכו.  
 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות