מלחמת תעמולה: צה"ל מול הצבא הרוסי. כאשר בוריס מגיש עזרה הומניטארית בקונטרה-צה"ל היה שם קודם

הקרב הראשון במלחמת התעמולה בין צה"ל והצבא הרוסי בסוריה פרץ, ביום ד' 19.7, אחה"צ, כאשר שני הצבאות מתחרים ביניהם מי מגיש עזרה הומניטארית גדולה יותר באזור קונטרה.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי הקרב הזה קשור ישירות להיערכות של כוחות צבא רוסיים להיכנס לקונטרה ולהתפרס מול גבול סוריה-ישראל ברמת הגולן.
מאחר וישראל מתנגדת למהלך צבאי רוסי זה-שקיבל אור ירוק ממשל הנשיא דולנד טראמפ בוושינגטון, כפי שדיווחנו בלעדית ביום ג' 18.7, החליטו הרוסים, כי הם יבצעו מהלך זה בהדרגה כשהם מנסים להשיג שיתוף פעולה עם כוחות המורדים הסוריים בהם ישראל תומכת. אם המורדים הסורים באזור קונטרה יסכימו לשתף פעולה עם הצבא הרוסי, הם לא יצטרכו להיות תלויים יותר בישראל והאחיזה הישראלית בשטח תתרופף ובסופו של דבר תתמוטט.
ביום ג' הופיעו פתאום באזור קונטרה משאיות צבאיות רוסיות ומהם ירדו קצינים רוסיים  שהוגדרו כמשרתים ב'מרכז הפיוס הסורי' במשרד ההגנה הרוסי Russian Defense Ministry's Syrian reconciliation center, כשהם מלווים בקציני צבא סוריים.
המשאיות עצרו במרכז הכפר הסורי ג'אבה Jabah, הנמצא צפונית-מזרחית לעיר קונטרה, ובמרחק של כ-4 ק"מ בלבד מגבול רמת הגולן הישראלית.
קצינים רוסיים החלו לחלק לתושבים חבילות מזון, ותושבים הזקוקים לעזרה רפואית נבדקו וטופלו על ידי רופאים צבאיים רוסיים.
הקצינים הרוסיים והסוריים אמרו לתושבים ועיתונאים שליוו אותם, כי המדובר בצעד ראשון מסוגו ובימים הקרובים יגיעו הקצינים והרופאים הרוסיים לכל היישוביים הנכללים באזור הפסקת האש מסביב לקונטרה.     
בצה"ל עקבו אחר המתרחש בצד השני של הגבול, כאשר קצינים ישראליים אומרים, היכן היו הרוסים במשך כל השנים, כאשר ישראל וצה"ל היו הגורמים היחידים בשטח שהגישו עזרה הומניטארית לתושבי אזור קונטרה?
ביום ד' החליטו הדרגים המדיניים והצבאיים הישראליים להגיב על המהלכים הרוסיים בקונטרה.
לפתע צה"ל היה מוכן לחשוף את קיומה של יחידת 'שכנות טובה' של עוצבת הבשן בפיקוד הצפון. היחידה, שהוקמה ביוני 2016, מרכזת את הסיוע הישראלי לאזרחים סורים ברמת הגולן הסורית.
בתמונות שצה"ל הפיץ נראים בין היתר אריזה והעברה של ציוד רפואי, תרופות, מוצרי מזון ודלק באמצעות משאיות אל מעבר לגבול. בנוסף לכך, פורסמו תמונות המתעדות כמה מהפצועים הסורים שהוצאו משטחי הקרבות על ידי צוות רפואה צבאיים של צה"ל וקיבלו טיפול בבתי חולים בישראל.
לפי נתוני צה"ל הובאו לישראל ב-4 השנים האחרונות מאז 2013 לפחות 3,000 בני אדם לישראל לצורך קבלת טיפול רפואי.
יחידת ה'שכנות טובה' מספקת לאזרחים סורים בגולן סיוע רפואי הכולל העברת תרופות וציוד רפואי דוגמת אינקובטורים, מכונות הנשמה ואמבולנסים. בנוסף, הועברו כ-456 אלף ליטר של דלק, גנרטורים, צינורות וציוד בנייה. כי מאז הקמתה, ביצעה היחידה יותר מ-150 מבצעי סיוע בתוך השטח הסורי.
עכשיו צריך להמתין לסיבוב השני בקרב התעמולה הרוסי-ישראל על ליבותיהם של תושבי אזור קונטרה.   

Print Friendly, PDF & Email

4 תגובות עבור “מלחמת תעמולה: צה"ל מול הצבא הרוסי. כאשר בוריס מגיש עזרה הומניטארית בקונטרה-צה"ל היה שם קודם

 • יול 20, 2017 @ 1:11 at 1:11
  Permalink

  ישראל ניהלה מדיניות תמיכה במורדים נגד אסד, בלי כל הבחנה מי הם הצדיקים האלה. אפילו נאמר במפורש בתקשורת שמעדיפים אל נוסרה ואל קעידה על פני אחרים. אותה אל נוסרה סילקה את כוח האו"ם מרצועת הפרדת הכוחות, והתיישבה במקומה. עכשיו המדיניות הזאת מתמוטטת. נראה מה יבוא במקומה.
  ברור שהרוסים, ינהלו מעכשיו את ההצגה בסוריה, וישראל תצטרך להסתגל למצב החדש.

 • יול 20, 2017 @ 9:50 at 9:50
  Permalink

  איזה ביזבוז כסף! כאילו שיש ספק את מי המוסלמים הסורים שונאים פחות

 • יול 20, 2017 @ 17:25 at 17:25
  Permalink

  ואיי צהל נהיה יותר ויותר מטומטם מיום ליום.
  למה אנחנו בכלל צריכים לעזור לסורים?! מה יצא לנו מזה, איזה בזבוז משאבים.

 • יול 20, 2017 @ 23:43 at 23:43
  Permalink

  מי שמטומטם פה זה לא צה"ל, זה ראש הממשלה ההידיוט שלנו, שאין לו מושג איך באמת עושים יחסי ציבור.
  כרגיל, החליט מי שהחליט שזה סודי, וכמובן שחותמת הגומי נתניהו אישר.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות