עבדאללה מלך ירדן מאתגר את שליטי סעודיה בנושא ירושלים. מכריז על עצמו מגן על אקצה ועל הסעודים כמי שהפקירו את ירושלים לטראמפ

מלך ירדן עבדאללה זרק, ביום א' 31.12, את הכפפה מול מלך ערב הסעודית סאלמן ובנו יורש הנסיך מוחמד בין סאלמן.
המקורות של תיקדבקה מדווחים, כי החל מיום א' בשעות הצהרים הופיעו כל פקידי הממשלה, חברי הפרלמנט, וקציני הצבא הירדניים כאשר על דש בגדם סיכת כפתור גדולה ובה נראה המלך הירדני עבדאללה מתפלל. מתחת לדמותו של המלך מופיעה הכותרת הבאה: 'המשרת של הקיבלה הראשונה והמסגד השלישי הקדוש.' the Servant of the First Qibla and third holy mosque.
הקיבלה הראשונה-פירושה הוא הכיוון אליו המוסלמים מתפללים. אפשר לפשר מושג זה כי הכיוון הוא 'ירושלים'. 'המסגד השלישי הקדוש'-הוא מסגד אל אקצא על הר הבית.

המקורות של תיקדבקה מציינים, כי להצגתו של המלך עבדאללה כמגן על מסגד אל אקצא יש משמעות מאוד ברורה. מלך ירדן הוא המגן על אל-אקצא, בעוד שמלך ערב הסעודית שהוא המגן על שני המקומות הקדושים לאיסלם   Custodian of the Two Holy Mosques, הפקיר את הגנת ירושלים. הכוונה היא שבית המלוכה הסעודי משתף פעולה עם מדיניותו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בשאלת ירושלים, ובהכרזתו כי ירושלים היא בירת ישראל.
בעולם המוסלמי, ובייחוד במערכת היחסים המתוחה ממילא הקיימת בין בית המלוכה הסעודי של משפחת איבן סעוד, ובין בית המלוכה האשמי הירדני, מדובר בלא פחות מאשר פתיחת מלחמה דת בין שני בתי המלוכה, ובין ירדן וערב הסעודית.
לצעד זה של המלך עבדאללה יכולות להיות השפעות מרחיקות לכת על המתרחש באזורנו ומסביב לישראל ולירושלים.
עוד מציינים המקורות שלנו, כי מדובר בהחרפה נוספת של יחסי ירדן וערב הסעודית, לאחר שרק לפני 24 שעות בשבת 30.12 נודע כי מלך ירדן עבדאללה שם במעצר בית את שני אחיו ובן דודו בחשד שקיימו קשרים חשאיים עם יורשי העצר של סעודיה ואיחוד נסיכויות הנפט ה-UAE. המקורות מדווחים, כי העצורים הם: הנסיך פייסל בין חוסיין Prince Faisal bin Hussein, הנסיך  עלי בין חוסיין Prince Ali bin Hussein, והנסיך טלאל בין מוחמד Prince Talal bin Muhammad.

בשבת דיווחו המקורות של תיקדבקה:
מקורות שונים בעולם הערבי והמוסלמי מדווחים, בשבת 30.12, כי מלך ירדן עבדאללה שם במעצר בית את שני אחיו ובן דודו בחשד שקיימו קשרים חשאיים עם יורשי העצר של סעודיה ואיחוד נסיכויות הנפט ה-UAE. המקורות מדווחים, כי העצורים הם: הנסיך פייסל בין חוסיין Prince Faisal bin Hussein, הנסיך  עלי בין חוסיין Prince Ali bin Hussein, והנסיך טלאל בין מוחמד Prince Talal bin Muhammad.
המקורות מוסרים, כי המלך הורה לעצור את השלושה לאחר שהמודיעין הירדני האזין לשיחותיהם עם יורש העצר הסעודי הנסיך מוחמד בין סאלמן MbS, ועם יורש העצר של נסיכויות הנפט  הנסיך מוחמד בין זייאד MbZ. 
בהודעה שפורסמה על ידי הצבא הירדני נמסר, כי השלושה סיימו את שרותם בצבא ירדן. ההודעה לא התייחסה למעצרם.
המקורות של תיקדבקה מציינים, כי המדובר בזעזוע ללא תקדים בבית המלוכה הירדני.
המקורות שלנו דיווחו כבר ב-16 לדצמבר, עם מעצרו של המיליארדר הירדני-פלסטיני סאביח אל מסרי בערב הסעודית על התדרדרות ביחסי ירדן עם שליטי סעודיה ואיחוד הנסיכויות ה-UAE, וכי שליטים אלה העמידו אולטימטום למלך עבדאללה להפסיק את הקמת הציר המוסלמי בנושא ירושלים שבמרכזו עומדות ירדן, טורקיה, וקטאר.
המקורות שלנו מוסרים עוד, כי הנסיך פייסל בן חוסיין, בן 55, הוא אחיו של המלך עבדאללה. הוא  בנה של המלכה מונה Queen Muna, שהייתה רעייתו של המלך חוסיין.
הנסיך עלי בן חוסיין, בן 42, הוא בנה של המלכה עליה Queen Alia שנהרגה בתאונת מסוק. הנסיך עלי הוא אח למחצה של המלך עבדאללה.
הנסיך טלאל בין מוחמד, בן 53, הוא נכדו של המלך טלאל, ובן דודו של המלך עבדאללה.

 

Print Friendly, PDF & Email

9 תגובות עבור “עבדאללה מלך ירדן מאתגר את שליטי סעודיה בנושא ירושלים. מכריז על עצמו מגן על אקצה ועל הסעודים כמי שהפקירו את ירושלים לטראמפ

 • דצמ 30, 2017 @ 20:12 at 20:12
  Permalink

  ככה זה שאתה נשוי לפלסטינאית , גם את המשפחה אתה מאבד עם השקרים שלהם ??

  • דצמ 31, 2017 @ 15:51 at 15:51
   Permalink

   ??

 • דצמ 31, 2017 @ 2:01 at 2:01
  Permalink

  Let the party begin

 • דצמ 31, 2017 @ 20:06 at 20:06
  Permalink

  לא ברור מה יוצא לו מזה חוץ מכאב ראש. תכלס הוא מחזיר את ירדן לימי טרום ספטמבר השחור.

 • דצמ 31, 2017 @ 21:03 at 21:03
  Permalink

  Time for the King to say goodbye and for the Palestinians to declare Jordan as Palestine.

 • ינו 1, 2018 @ 9:30 at 9:30
  Permalink

  הקיבלה (הכיוון אליו מתפללים המוסלמים) היא הכעבה בעיר מכה,
  ולא ירושלים כמו שכתבת בטעות

 • ינו 1, 2018 @ 12:36 at 12:36
  Permalink

  הוא כרגע היריב אם לא האויב המר שלנו -לא מבין למה אנחנו עוזרים לו-כל השטויות שהוא רק מעמיד פנים בגלל הפלסטינאים זה ממש שטויות
  האיש ממש מת לשחק אותה גדול למרות שהוא פשפש
  אני סומך על הסעודים שידעו לטפל בו

 • ינו 1, 2018 @ 13:25 at 13:25
  Permalink

  נא להפנות את התלונות למי שבחר להפגיז את ירושלים ב1967.

 • ינו 1, 2018 @ 14:03 at 14:03
  Permalink

  אחרי שהפסיד במלחמה ב 67 הוא נזכר?

  הר הבית לא מופיע בהסכם השלום המיותר עם ירדן.

  מצידי שדעאש יכבשו את ירדן. למה ישראל צריכה לסייע למי שמחרחר מלחמה?

Comments are closed.