מלכודת הטילים.

אחרי יום ד` 2.8 , היום בו ירו החיזבאללה את מספר הטילים הגדול ביותר עד כה על ישראל, 230-200 במספר, ובפעם הראשונה במלחמה ביום ה` 8.3 לפנות בוקר, חיזבאללה החל גם יורה טילים בלילה, כדאי שנבין ונתחיל להפנים את העובדה הפשוטה, כי גם אם צה"ל יצליח להשיג את מטרותיו בפעולה הצבאית שהוא מנהל עתה בדרום לבנון, וגם אם בדרום לבנון יוצב כוח רב לאומי, דבר המוטל בשעות האחרונות בספק גדול מאוד, ירי הטילים על צפון מדינת ישראל לא ייפסק למשך חודשים רבים!
כמו שיורים על שדרות כבר 5 שנים טילים, ושום גורם מדיני, או צבאי ישראלי או בינלאומי איננו מפסיק זאת, ככה איש לא יפסיק את ירי הטילים של חיזבאללה על כל הערים והישובים הישראלים הנמצאים צפונה לקו מעכו שלחוף הים התיכון ועד בית שאן דרומית לכינרת, בתקופה הקרובה הנראית לעין.
זו היא תחזית קשה מאוד, אבל זו גם המשמעות האמיתית של דבריהם של ראש הממשלה אהוד אולמרט והרמטכ"ל רב אלוף דן חלוץ אשר בימים האחרונים חוזרים ומדגישים פעם אחר פעם, כי הם לא התחייבו אף פעם כי לא יירו יותר אף טיל אחד או טילים על ישראל.
אין טעם, ובשלב זה של המלחמה אין גם צורך להיכנס לניתוח מפורט, איך ומדוע קרה שכל צפונה של מדינת ישראל, כולל שליש מאוכלוסייתה, יהיו עכשיו תחת איום מתמיד של טילים, בדיוק כמו תושבי שדרות, על כל ההשלכות האישיות, הפוליטיות, והכלכליות הנובעות מכך.
מספיק למנות את 3 הסיבות העיקריות לכך:
1. הפעולה הנוכחית של צה"ל בדרום לבנון, באם תצליח, תביא את צה"ל למצב בו הוא לא יכבוש ולא ישלוט בדרום לבנון, אלא במקרה הטוב ביותר הוא ישלוט על כל נקודה בדרום באש ארטילרית ובעזרת סיוע אווירי. התקווה של צמרת צה"ל היא כי שליטה זו באש תביא לידי צמצום ניכר של ירי הטילים, אבל בשום אופן לא להפסקתו. דוגמא חיה לכך אפשר לראות ברצועת עזה.
במילים אחרות אם במלחמה חיזבאללה ירה ממוצע של 100 טילים ביום, עם סיום המלחמה הוא יירה 10 טילים כל 10 ימים, או 20 טילים בחודש.
תארו לעצמכם מצב בו אפילו חיזבאללה יירה טיל אחד לחודש.
2. כדאי שתושבי הצפון ומדינת ישראל ידעו כבר עכשיו, כי הכוח הרב לאומי אשר עליו מדברים ראש הממשלה אהוד אולמרט ושר הביטחון עמיר פרץ, כאחד התנאים הבסיסים להפסקת המלחמה וליציאת כוחות צה"ל מדרום לבנון, איננו מתכוון עכשיו, וגם לא בשלבים הבאים, להפסיק את הירי של חיזבאללה על ישראל.
כל מי שחושב או אומר אחרת הוא שהוא טועה, או שהוא מטעה!
שום חייל צרפתי, ספרדי, סיני, או ברזילאי, שמהם יורכב הכוח, באם בכלל יקום, לא יירה אפילו ירייה אחת על איש אחד או משגר אחד של חיזבאללה.
עובדות אלה ידועות וברורות כבר עתה לאהוד אולמרט, ולכל מי שמתמצא בפרטי המו"מ המסובך ביותר בדבר הקמת הכוח, המתנהל בשעות האחרונות בבירות רבות, כולל דמשק.
3. במצב הצבאי הנוכחי, ובדרך בה המלחמה מתנהלת, אין לחיזבאללה, וגם לשני תומכיו העיקריים, טהרן ודמשק, שום תוכניות להביא להפסקה מוחלטת של ירי הטילים על ישראל. לא על ידי חיזבאללה בצפון, ולא על ידי החמס בדרום.
אם המצב הצבאי החזית היה שונה מזה הקיים כיום, וצה"ל היה משיג הכרעה צבאית, אפשר היה אולי? לא בטוח, להשיג את הפסקת ירי הטילים. אבל במצב הנוכחי כאשר אין הכרעה צבאית, וגם לפי התוכניות המבצעיות הנוכחיות של צה"ל, לא תהייה בקרוב הכרעה כזו, ירי הטילים יימשך.
אם ראש הממשלה אהוד אולמרט, רציני בדבריו ובהבטחותיו, כי צה"ל לא ייצא מדרום לבנון עד אשר במקומו לא יבוא כוח רב לאומי חזק ויעיל, שיפסיק את ירי הטילים וייפרק את חיזבאללה מנשקו, אזי לפני צה"ל עוד חודשים רבים, אם לא יותר מכך, של שהות בדרום לבנון.
זו הסיבה מדוע הרמטכ"ל רב אלוף דן חלוץ אמר ביום ד` 2.8 כי אם נצטרך ללכת עמוק יותר, כדי להפסיק את ירי הטילים נלך עמוק יותר. ואם נצטרך ללכת עמוק יותר מהעמוק יותר, נבצע גם את זה. בינתיים, הטילים יוסיפו ליפול.

Print Friendly, PDF & Email