ממדע דמיוני בשחקים עם טיל חץ 3 ועד למציאות על פני הקרקע בחזיתות הצפון והדרום

הראל לוקר, יו"ר דירקטוריון התעשייה האווירית, אמר ביום ד' 22.1, כי הסתיים בהצלחה ניסוי חץ 3. מדובר במדע בדיוני של ממש, אמר לוקר והוסיף, 'המערכת מיירטת טילים מחוץ לאטמוספירה. אנחנו גם יודעים להגן מהמון דברים רעים שאויבינו ישגרו לעבר מדינת ישראל חושבים על המוצרים הבאים פורצי הגבולות, הדרך והאטמוספירה.
המדובר ניסוי מוצלח במערכת הנשק 'חץ 3', המיועדת ליירוט טילים בליסטיים מחוץ לאטמוספירה, שערכו משרד הביטחון, מנהלת 'חומה' במפא"ת-המינהל למחקר, פיתוח אמל"ח ותשתית טכנולוגית-ביחד עם הסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים MDA.
רוה"מ ושר הביטחון  בנימין נתניהו היה קצת יותר בוטה וישיר כאשר אמר, כי 'לישראל יש יכולות הגנה והתקפה חזקות מאוד, מהמתקדמות בעולם. יידעו אויבנו המבקשים להשמיד אותנו – אגרוף המחץ של ישראל יגיע לכל מבקשי רעתנו ונבוא איתם חשבון'.

יום לפני זה ביום ב' 21.1, בקצה אחר של ישראל, בהר החרמון, הוזרמו להר סוללות של מערכת 'כיפת ברזל' וכמויות גדולות של טילי נ"מ, כדי לקדם אפשרות שהאיראנים ישגרו עוד פעם טיל קרקע-קרקע מדגם פאתח-110 משופר לעבר החרמון, כפי שביצעו ביום א' 20.1.

ואם ביום ג' שרר שקט בצפון,  המצב ברצועת עזה התלקח.
קודם בשעות הבוקר הותקף רכב הנדסי של צה"ל בצפון הרצועה. בצהרים כבר הופעלו טנקים כדי להפגיז עמדה של החמאס בצפון הרצועה. אחה"צ, לאחר תקופה ארוכה  בה החמאס לא הפעיל צלפים נגד כוחות צה"ל פגע צלף של החמאס בקצין צה"ל ופצע אותו. למרות שהכדור הפלסטיני חדר את הקסדה של הקצין, שהועבר לבית החולים 'סורוקה' בבאר שבע, הזדרז צה"ל להודיע, כי הקצין נפגע מידיו אבנים.  הרצון להמעיט בערך הפגיעה, במטרה להרגיע את הרוחות  בקצין צה"ל חזר לככב בעוטף עזה.
במקביל חדרו חמישה פלסטינים מהרצועה לתוך שטח ישראל.
שוב נקראו הטנקים של צה"ל לירות על עמדת חמאס, הפעם במרכז הרצועה, אולם הפעם התוצאה הייתה פלסטיני אחד הרוג ושניים פצועים.

במילים אחרות, למרות העברות עשרות מיליוני הדולרים לרצועה, ולמרות הבטחות החמאס להביא לרגיעה בהתקפות על גדר המערכת ועל כוחות צה"ל, הדליק החמאס שוב את הלהבות בעזה, לא מפני שעדיין לא קיבל את הדולרים עבור חודש ינואר, אלא כיוון שהוא והג'יהאד האיסלמי קיבלו הוראה מטהרן דרך חיזבאללה בביירות להדליק עוד פעם השטח.
אם מישהו בישראל חיכה לתגובה איראנית על התקפת האוויר וטילי השיוט, ביום שני 21.1 לפנות בוקר, על מטרות של גדודי אל קודס, הרי היא כבר החלה לא בצפון, אלא ברצועת עזה.

המצב הזה מצביע על הבעתיות הצבאית בה ישראל נמצאת.
איראן הצליחה להקיף את ישראל משלוש חזיתות-סוריה, לבנון, רצועת עזה, וכנראה גם מחזית רביעית עיראק. בכל החזיתות האלה מוצבים טילי קרקע-קרקע חלקם הקטן מדויקים, ורובם מבלי יכולת הכוונה ופגיעה ישירה במטרות.  אבל לא רק בסוריה ובלבנון ישנם טילים בעלי יכולת דיוק של פגיעה במטרות, גם ברצועת עזה ישנם טילים כאלה.
בידי ישראל וצה"ל ישנן מערכות טילי נ"מ מתקדמות ביותר, וחלקן כפי שנוכחנו ביום ג' מסוגלות ליירט טילים מחוץ לאטמוספרה, אבל המערכות האלה אינן הרמטיות ואינן יכולות לבטל את היתרון האסטרטגי שאיראן השיגה והוא כיתור ישראל משלוש חזיתות.
מצד אחד מוצגים הכוחות האיראניים בסוריה ולבנון, כמי שנמצאים הרחק מארצם ומתקשים לפעול שם.
אולם למטבע ישנם תמיד שני צדדים.
הכוחות האיראניים בנמצאים רחוק מארצם, אבל נמצאים קרוב מאוד לישראל.


ביום א' בעת ירי הטיל האיראני על החרמון, נוכחנו לדעת לפתע כי ישנם טילים איראניים ניידים  דרומית לאל-קיסווא מול מוצבי צה"ל ברמת הגולן, וכי טילים אלה מופעלים על ידי חיילים וקצינים איראניים.
אל קיסווא לא נמצאת מחוץ לאטמוספרה, היא נמצאת במרחק של 30 ק"מ בלבד מגבול ישראל.  

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות