התקפלות מוחלטת של ישראל. הוסרו כל סידורי הביטחון בהר הבית. על קברות המחבלים נכתב: השאהידים של אום אל-פאחם הכבושה

ישראל התקפלה לאורך כל הדרך גם בהר הבית בירושלים וגם באום-אל פאחם, ביום ה' 27.7 לפנות בוקר, כאשר הוסרו כל סידורי הביטחון שהותקנו  בכניסות להר הבית.  הוסרו המצלמות וכל הגדרות. עד שעה מוקדמת לפנות בוקר נערכו הפגנות שמחה של התושבים הפלסטינים במזרח העיר, שצעירים מחלקים ממתקים לנאספים, יורים זיקוקים, ומכוניות פלסטינית שהגיעו למקום צופרות לאות ניצחון.
באום אל פאחם נערכה למחבלים הלוויה המונית בה השתתפו אלפים. בניגוד להבטחת המשפחה ועיריית אום-אל פאחם, ההלוויה הפכה למצעד ניצחון בו הונפו דגלי אש"ף. על קברות המחבלים הונחו כתובות כי כאן נקברו השאיהדים הקדושים באדמת אום-אל-פאחם הכבושה.      
גם אחרי הניצחון המוחלט של הפלסטינים עדיין לא ברור האם השקט יוחזר על כנו.
הוואקף עדיין לא פרסם הוראה למתפללים לחזור להתפלל להר הבית, והרשות הפלסטינית, התנזים הפת"ח  והחמאס לא קראו לבטל את הפעולות וההפגנות שהועידו ליום שישי.
כפי שתיקדבקה דיווח ביום ד', ממשלת ישראל נכנסה למדרון מסוכן בו היא תצטרך מעתה ובזמן הקרוב לוותר ולהתקפל בפני דרישות רבות חדשות של הפלסטינים.
זה מה שקורה שמתקפלים לאורך כל הקו.

להלן הדיווח:
אין ספק כי ממשלת ישראל בראשותו של בנימין נתניהו, נמצאת במצור של שלוש טבעות. מצור פלסטיני, מצור של מדינות ערב הסונית-והפעם בראשותה של ירדן, ובמצור של דעת הקהל הישראלית.
אפשר כמובן מיד לומר שהמצור היא תוצאה מפעולותיה המוטעות של הממשלה, אולם זו תהייה אשליה של כל הגורמים התוקפים אותה.
אי אפשר להאשים את הממשלה או ליתר דיוק את חברי הקבינט מדיני-ביטחוני בזה שניסו לתת תשובה מיידית לפיגוע הטרור הרצחני שביצעו ארבעה ערביים ישראלים מאום אל-פאחם.  הידוק סידורי הביטחון בהר הבית היה פועל יוצא הכרחי מהפיגוע. 
הטעות היחידה שהקבינט המדיני-ביטחוני עשה היה שהוא לא שקל נכון את משמעותיו של הפיגוע.
אסור היה להטיל את כל התוצאות הביטחוניות של הפיגוע על הר הבית.
על הקבינט והממונים על הביטחון היה לנקוט גם בפעולות נגד הגרעין הקשה של תושבי אום-אל-פאחם, ובמיוחד המשפחה שממנה יצאו המפגעים-משפחת ג'בארין. 
כאן כמובן היה השיקול שאסור לפגוע במרקם העדין של יחסי יהודים וערבים בישראל, ומוטב לטפל בהר הבית כמוקד הבעיה.
זו כמובן הייתה טעות ממדרגה ראשונה.
אם ביום ג' אנו שומעים שאנשי משפחת ג'בארין מאום-אל פאחם, ממשיכים  להבריח ולהסיע שבח"ים מג'נין לתוך ישראל כאילו לא קרה דבר, אזי ברור כי משהו בתפישה הביטחונית-מדינית לא פועל כשורה.
אותם הדברים אמורים לגבי הידיעה, כי רק עכשיו  למעלה משנה, מאז התרחש פיגוע הטרור במתחם שרונה בתל-אביב ב-8 ביוני 2016, ייגשו להרוס קומה אחת מביתו של המחבל מהעיירה יטא שבהר חברון. לעומת זאת מחייב בית המשפט העליון את המשטרה למסור את גופות המחבלים למשפחותיהם תוך 30 שעות.
אם רשויות המשפט היו מאפשרות להרוס את ביתו של המחבל תוך 30 שעות, מול 30 השעות של מסירת גופות מחבלים, אולי היינו היום במקום ובזירה שונה לחלוטין.
אבל כל הוויכוחים והדיונים האלה הם נחלת העבר.
מי שאיננו מבין כי אירוע הטרור שהר הבית, היה אירוע מכונן, בו התאחדו בפעם הראשונה הפלסטינים וערבי ישראל, כשהם גוררים אחריהם את מדינות ערב הסוניות המתונות, כדי לקחת משיראל את הריבונות על הר הבית, שפירושה גם ריבונות ישראל על מזרח ירושלים, איננו מבין או איננו רוצה להבין את שורש הבעיה.
כל הצעה ישראלית שהיא, אפילו תהייה הגיונית, תדחה עכשיו גם על ידי הפלסטינים, גם על ידי מנהיגי ערביי ישראל, הגוררים בכוח את 1.5 מיליון ערביי ישראל לתוך מערבולת הדמים הזאת, וגם על ידי מדינות ערב המתונות.
במצב שכזה אין לממשלה שום ברירה אחרת אלה להציב קו אדום, ולהבהיר לכולם, שממנו ישראל לא תזוז.
מי שרוצה להמשיך ולהתפלל ברחוב, מבלי להיכנס להר הבית, שימשיך זאת. מי שרוצה להוביל את הפלסטינים תושבי ירושלים בתהלוכת ניצחון לתוך הר הבית לפי התנאים שהם יכתיבו, לא ישיג את מבוקשו.
רוב הישראלים אינם יודעים, כי רוב כ-180,000 אלף הפלסטינים המתגוררים היום בירושלים הם תושבי חברון לשעבר שהיגרו אליה במשך השנים. המשטר האשמי הירדני ששלט בירושלים המזרחית עשרות בשנים תמיד הקפיד על הפרדה מוחלטת בין ירושלים לחברון, עכשיו אפשר להבין מדוע!
באין קו אדום כזה הממשלה נכנסת למסלול מסוכן בו היא תצטרך כל כמה ימים לשקול וויתור חדש הקשור לירושלים ולביטחונה של מדינת ישראל.

Print Friendly, PDF & Email

14 תגובות עבור “התקפלות מוחלטת של ישראל. הוסרו כל סידורי הביטחון בהר הבית. על קברות המחבלים נכתב: השאהידים של אום אל-פאחם הכבושה

 • יול 26, 2017 @ 14:50 at 14:50
  Permalink

  הגיע הזמן לבחירות. המציאות השתנתה והעם פשוט לא נמצא היכן שהפוליטיקאים המושחתים אוחזים.
  רוב העם ימני . לא מרכז. ימין.
  צריך לאחד כוחות ולקרוא תיגר על המריונטות .
  זהו לא שלטון או ממשלה מהשורש מ.ש.ל / ש.ל.ט
  זהו מערכון סמולני הזוי ורע.

 • יול 26, 2017 @ 16:40 at 16:40
  Permalink

  נכון.

 • יול 26, 2017 @ 17:52 at 17:52
  Permalink

  כמה שתנסה להגן על הממשלה.
  העובדות הן מאד פשוטות : ממשלת הימין שמדברת גבוהה גבוהה כל הזמן על ירושלים שלנו וכו, מוותרת לערבים על הר הבית במו ידיה.
  פשוט כשלון מוחלט שחייב להוביל לבחירות ושהממשלה הזאת תשלם את מחיר כשלונה המוחלט.

 • יול 26, 2017 @ 20:29 at 20:29
  Permalink

  הסיבה לכל היא שאבו מאזן מפחד מדחלאן ורוצה להראות שהוא אלים כמותו. התוצאה תהיה חיסול העבודה הערבית בישראל, אי מתן רשיונות עבודה ופגיעה בפלסטינאים. וכמובן שישכחו משיחות שלום אחרי שהם מתנהגים שוב בפראות. אבו מאזן נופל כפרי בשל לידי ביבי. העולם לא מתעניין בפלסטינאים יותר כי מבינים את ישראל.

 • יול 26, 2017 @ 23:55 at 23:55
  Permalink

  כתבה כואבת. אבל זה נכון..

 • יול 27, 2017 @ 4:53 at 4:53
  Permalink

  "אם ביום ג' אנו שומעים שאנשי משפחת ג'בארין מאום-אל פאחם, ממשיכים להבריח ולהסיע שבח"ים מג'נין לתוך ישראל כאילו לא קרה דבר, אזי ברור כי משהו בתפישה הביטחונית-מדינית לא פועל כשורה" יכול להיות שמשפחת ג'בארין מאום-אל פאחם הם סוכנים של השב'כ ובגלל זה הם יכולים להמשיך בעיסוקים שלהם, סתם השערה מטומטמת .

 • יול 27, 2017 @ 7:55 at 7:55
  Permalink

  אבדה תקוותנו יבשו עצמתנו ומי יצילנו????
  עם ישראל חי אבל כמו מת בלי רוח ונשמה,
  עם ישראל צריך מנהיג כמו בן גוריון אבל אין לא בשמאל ולא בימין!!!!
  לדעתי בלבד ערבים חושבים השמדת ישראל היא קרובה יותר מתמיד וימשיכו בטרור, עד שיקום לנו מנהיג משוגע אחד שכל העם ילך איתו באותו יום לא יהיה מי שיחשוב אפילו להתעסק איתנו!!!!!

 • יול 27, 2017 @ 9:20 at 9:20
  Permalink

  והאנשים הטיפשים/מושחתים ימשיכו לבחור בסמרטוט הקרוי ראש ממשלה, עד מתי???!!!

 • יול 27, 2017 @ 9:25 at 9:25
  Permalink

  קו אדום? יש לי רעיון לקו אדום – מערב ירושלים! כל רגע שממשלות ישראל עסוקות בשטויות שאתה ודומיך מלעיטים אותם, הריסות בתים, למשל, לא נגיע לכלום אלא רק נתדרדר לעוד מדינה סונית במזה"ת. גבולות ברורים זה הפתרון. אי אפשר לקיים ככה מדינה שאתה עסוק מהבוקר עד הערב במיליון פלסטינים בנוסף לערבים שיש בתחומי המדינה, די! רק גבולות, בתוכם יהיה לך שליטה הרבה יותר גדולה על ערביי ישראל וכל מי שמנסה להרוס את אורח החיים שלנו!

  • יול 27, 2017 @ 10:07 at 10:07
   Permalink

   הגבולות שאתה מדמיין יהיו חסרי משמעות. הפלסטינים ימשיכו להיות תלויים בעבודה בישראל. מדינה פלסטינית תגרום להקצנה של ערביי ישראל ותהיה לנו עוד פחות שליטה עליהם ממה שיש לנו עכשיו. מעבר לגבול המדומיין יבנו הפלסטינים כח צבאי מאורגן יותר ממה שיש להם עכשיו וינסו להתיש את כוחה של ישראל. את מלחמת ההתשה הזו צריך לנצח ע"י התיישבות מאסיבית בכל פינה בארץ, המשך חיזוק הצבא, הכלכלה והחינוך וכמובן סבלנות רבה. אין שום פטנטים ואין קיצורי דרך. אם שר ההיסטוריה יארגן לנו הזדמנות לחולל נכבה נוספת זה כמובן מבורך ואשמח לתת כתף.

  • יול 28, 2017 @ 7:29 at 7:29
   Permalink

   נכון ומדויק

 • יול 27, 2017 @ 21:02 at 21:02
  Permalink

  אתם תמיד רכים עם ביבי, הפעם דבקה יצא הכי רך.
  ביבי מעולם לא יזם משהוא.
  לא בהסכמי Y ולא בשום מבצע צבאי.
  ביבי תמיד נגרר, מעולם לא יוזם.
  והיום שהכנסת והממשלה מלאה בעסקנים, אין אף אחד שיקבל החלטה נורמלית.
  במקום להדגיש ולבודד את הפיגוע, להאשים את חיזבאללה ואיראן. לרתום את כל מי שאפשר לגינוי רצח תוך שימוש באתר קדוש.
  כביכול לבקש עזרה מירדן וממצרים.
  הממשלה עושה מעשה וחוזרת בה. בעצם לא עושה כלום ומפסידה את הר הבית.
  כל מה שנדרש משר או חבר כנסת זה לקבל החלטות ואין אפילו אחד כזה.

 • יול 27, 2017 @ 21:28 at 21:28
  Permalink

  בחרנו ימין קיבלנו שמאל,
  הליכוד חייב לסלק את ביבי הפחדן

 • יול 28, 2017 @ 9:39 at 9:39
  Permalink

  ביבי זה הדבר הכי גרוע שקרה לישראל.

Comments are closed.