ממשלת פואד סניורה נכנעה לחיזבאללה, לאחר שמפקדי צבא לבנון סרבו למלא את פקודותיה.

המקורות המזרח תיכוניים והצבאיים של תיקדבקה: במהלך של כניעה של ממשלת סניורה, אשר ראתה לאחר 3 ימי קרבות בהם ידו של החיזבאללה הייתה על העליונה, כי אף אחד לא בא לעזרתה, בייחוד ארה"ב, וגם לא מצרים או סעודיה, הודיע בשבת אחה"צ 10.5, הפיקוד של צבא לבנון כי הוא מחזיר את האחראי על הביטחון בנמל התעופה בביירות גנרל וואפיק שאקיר Brig. Gen. Wafiq Shqeir, תומך חיזבאללה לתפקידו, וכי חיזבאללה יכול להמשיך לתפעל את רשת התקשורת העצמאית שלו.
המקורות הצבאיים שלנו מציינים, כי המשך תפעולה של רשת התקשורת העצמאית של חיזבאללה פירושה, הסכמת ממשלת לבנון לכך כי רשת המפקדות הצבאיות של חיזבאללה, במרכז, דרום, והבקעה, תהייה קשורה עם המפקדות הסוריות והאיראניות הפועלות מדמשק. כמו כן תאפשר הפעלת הרשת קשר תקשורת ישיר בין המפקדה הראשית של חיזבאללה ביירות למפקדות משמרות המהפכה האיראנים בטהרן.
המקורות שלנו מדווחים, כי אין ספק כי המדובר בניצחון אישי גדול וחשוב של מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה, אשר עמדתו תהייה עכשיו חזקה מתמיד. כמו כן צריך לציין, כי לא ממשלת ולא צבא לבנון התנו את מהלך הכניעה שלהם בכך שחיזבאללה יסיג בחזרה את כוחותיו מהרבעים שכבש ביירות, ומהשטחים שכבש בדרום ובמרכז לבנון. עד כמה איראן עומדת מאחורי הקרבות והשתלטות של חיזבאללה על ביירות, תעיד העובדה הבאה כי בשבת אחה"צ לאחר שפורסמה הודעת הצבא אמר אחד השרים הבכירים בממשלת סניורה, 'עתה אנו מחכים לתשובת חיזבאללה ולתשובתו של שגריר איראן בביירות. גם הממשלה וגם הצבא, אינם בטוחים כי חיזבאללה יקבל את הסדר הכניעה המוצע, וקיימת ההערכה כי הוא ינצל את המצב וימשיך בהשתלטות על חלקים ונקודות אסטרטגיות בלבנון.
קודם לכן במשך השבת דיווחנו: המקורות הצבאיים של תיקדבקה: לאחר שהשתלט על כל מרכז ומערב ביירות, ושם במצור את ראש ממשלת פואד סניורה, פנה חיזבאללה, בשבת 10.5, לפעול בדרום, מרכז, וצפון לבנון, במטרה לפרק את כל המליציות הסוניות מנשקן ובכך ליצור מחנה מוסלמי בשליטת איראן וסוריה, מול המחנה הנוצרי הפרו מערבי והפרו ישראלי בלבנון. קרבות קשים מסביב לצידון. בהרי השוף מזרחית לביירות. בטריפולי בצפון, ובמורדות הצפוניים של הרי החרמון.
מקורות צבאיים ישראליים בכירים: חיזבאללה פועל בשבת בשני אזורים המקורבים לישראל. בצידון, ובמורדות הרי החרמון. לכך ישנה השפעה מיידית על המאזן הצבאי לא רק בין חיזבאללה לישראל, אלא גם בין ישראל ואיראן.
אם הפעולה של חיזבאללה תצליח, ישתלט חיזבאללה על צידון שהיא העיר השנייה בגודלה בלבנון, ובכך יצור רצף ועומק אסטרטגי צבאי בין דרום לבנון ומעוזי חיזבאללה בדרום ביירות. הדבר יאפשר לחיזבאללה גם שליטה מלאה בכל רצועת חוף הים התיכון מצור ועד ביירות.
המקורות הצבאיים אומרים, כי היא השתלטות החיזבאללה על המורדות הצפוניים של החרמון, היא מבחינתה של ישראל אפילו יותר חמורה מההשתלטות על צידון. אין ספק, כי כאשר תושלם השתלטות חיזבאללה על אזור זה, יזיזו הסורים את היחידות הקדמיות של 2 הדוויזיות שלהן הנמצאות באזור, דוויזיה מס' 10, ודוויזיה מס' 14, אל תוך לבנון, ויצרו בכך קו הגנה-התקפה מול ישראל באזורים הקרובים לליטני. המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי כבר עתה נמצאות יחידות חלוץ של הדוויזיה הסורית המשוריינת מס' 10 בתוך לבנון.
המקורות שלנו מציינים, כי העמדת הפנים השלווה של ממשלת ישראל, השקועה בקרב ההישרדות של אולמרט, ובקרבות הפוליטיים האישיים של שר הביטחון אהוד ברק, ושרת החוץ ציפי ליבני, איננה יכולה להסתיר את העובדות, כי ניצחון חיזבאללה בקרבות בלבנון, היא סגירה של חולייה נוספת בטבעת המצור האיראנית מסביבה של ישראל, והיא מכה קשה יותר לישראל, מאשר נפילת עזה בידי החמס.
לכך יש להוסיף גם את את חוסר המעש המוחלט של ממשל ג'ורג בוש, ממשל הנשיא הצרפתי ניקולא סרקוזי, והאו"ם, לו יש כוח צבאי של כ-15.000 חיילים בדרום לבנון-כוח יוניפי"ל וכוחות ימיים מול חופי לבנון, שאיש מהם לא הזיז אפילו חייל אחד כדי לעצור את ההתקדמות האיראנית-הסורית-חיזבאללה בלבנון. אם ממשלת ישראל והמטה הכללי של צה"ל, אינם מסוגלים להתמודד עם האיום האסטרטגי של חיזבאללה בצפון, והחמס בדרום, איך הם יוכלו להתמודד עם האיום הגרעיני האיראני?

Print Friendly, PDF & Email