ממשל ג'ורג בוש לנשיא סוריה בשאר אסד: כל עוד אנו בבית הלבן לא נהסס לתקוף מטרות טרור בסוריה, אפילו בלב דמשק.

בעוד ראש הממשלה אהוד אולמרט מודיע ביום ה' 18.12, כי הוא נוסע ביום ב' 22.12 לאנקרה כדי להיפגש עם ראש ממשלת טורקיה טאייפ ארדואן בניסיון לקדם את 'שיחות השלום' עם סוריה, דבר שאין לו כל בסיס, (הקישו כאן לקרוא על המצב האמיתי בשיחות ישראל-טורקיה-סוריה.) מדווחים המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה בלעדית כי ממשל הנשיא ג'ורג בוש שלח שדר סודי שהועבר לנשיא בשאר אסד, לפיו וושינגטון לא תהסס להמשיך ולתקוף מטרות טרור בסוריה, גם אם הן נמצאות בתוך או מסביב לדמשק.
וושינגטון מדגישה בשדר 3 נקודות עיקריות שהיא רוצה להביא לתשומת ליבו של נשיא סוריה.
1. הפשיטה האמריקנית על מטרת טרור במזרח סוריה שנערכה ב-26 לאוקטובר,נערכה בעיקר משום שארצות הברית רשמה לפניה כי בפגישה שהייתה בין שרת החוץ האמריקנית קונדוליסה רייס, ושר החוץ הסורי ואליד מועלם ב-27 לספטמבר, מסר מועלם לרייס התחייבות סורית להפסיק את כל החדירות של אנשי טרור מתחום סוריה לעיראק. למעשה אומר השדר, מועלם אמר לרייס כי מעבר אנשי הטרור מסוריה לעיראק כבר נפסק. לא עברו ימים רבים והמפקדים הצבאיים האמריקנים הפועלים באזור הגבול שבין סוריה ועיראק דיווחו לבגדאד ומשם לוושינגטון כי לא רק שתנועת אנשי הטרור הופסקה אלא היא אפילו התגברה.
וושינגטון קובעת בשדר כי הוכח למעלה מכל ספק כי מועלם שיקר לרייס, בניסיון להטעות אותה לגבי המצב האמיתי לאורך הגבול. זו הפעם הראשונה בשדר רשמי, שוושינגטון מאשימה אישיות סורית בדרגה כל כך בכירה, שהיא משקרת.
2. לארצות הברית יש מידע, אשר חזר ונבדק בימים האחרונים המראה, כי הדרגים הגבוהים ביותר בשירותי המודיעין הסוריים ממשיכים לעמוד בקשר ישיר, עם ראשי הרשתות המגייסים, מחמשים, מאמנים, ושולחים לוחמים לעיראק. קשרים פעילים כאלה עם המודיעין הצבאי הסורי היו לאבו גאדייה Abu Ghadiyah שחוסל בפשיטה של צוות הכוחות המיוחדים האמריקנים US special operations hunter-killer team על החווה החקלאית אל שוקרייה Al Sukkariya במזרח סוריה, ליד העיר אבו קמאל Abu Kamal.
3. בסעיף האחרון של השדר מזהירה וושינגטוןאת סוריה בצורה חדה וברורה. וושינגטון אומר השדר, לא תהסס לחזור ולפעול בתוך שטח סוריה נגד יעדי טרור כאלה, באם יהיה לה מידע מודיעני נוסף ודומה לזה שכפי שהיה לה לגבי אבו גדאייה Abu Ghadiyah. ארצות הברית תפעל נגד מטרות טרור כאלה, גם אם הן תהיינה בתוך דמשק.
במילים אחרות, ממשל בוש מאיים מפורשות על אסד, כי גם הבירה דמשק איננה חסינה מפני פשיטות של כוחות מיוחדים אמריקנים. המקורות המודיעיניים וללוחמת טרור שלנו מציינים, כי מאחר ומגעים בין אנשי מודיעין סוריים עם ראשי רשתות הטרור נערכים בדמשק גם בתוך מתקנים צבאיים סוריים, האזהרה של ממשל בוש מדברת למעשה על אפשרות של התקפה אמריקנית על מתקנים צבאיים סוריים אלה.
עוד מוסרים המקורות שלנו, כי ממשל בוש דאג להעביר את תוכן המסר הזה גם לידיעתו של ראש הממשלה אהוד אולמרט.

Print Friendly, PDF & Email