ממשל הנשיא ביידן הכריז על שתי חברות סייבר ישראליות 'כפוגעות באינטרסים הלאומיים של ארה"ב'. האמריקנים נוקטים בצעד זה מאחר ואין להם יכולות סייבר כאלה

ממשל נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן החריף את משבר היחסים בינו ובין ישראל, כאשר משרד המסחר האמריקני הודיע, ביום רביעי 3.11, על שתי חברות הסייבר הישראליות אנ אס או  וקבוצת 'קנדירו' NSO group and Candiru, לרשימה של חברות 'שפעילותן מנוגדת לביטחון הלאומי  של ארצות הברית, והאינטרסים של מדיניות החוץ שלה', Entity List for activities contrary to the United States' national security or foreign policy interests.
זו פעם ראשונה שארצות הברית פועלת נגד חברות סייבר ישראליות, בעוד היא עצמה והצבא האמריקני עומדים בקשרים רבים עם עולם הסייבר הישראלי, בייחוד הצבאי.
שרת המסחר האמריקנית ג'ינה ראיימונדו Gina M. Raimondo אמרה, כי'ארה"ב מחוייבת להפעיל פיקוח כדי שחברות תהיינה אחראיות על תנועות (באינטרנט ) וטכנולוגיות שמבצעות פעולות מזיקות המאיימות על ביטחון הסייבר של החברה האזרחית, מתנגדי משטר, פקידים ממשלתיים, וארגונים בתוך ארה"ב ומחוצה לה.
The United States is committed to aggressively using export controls to hold companies accountable that develop, traffic, or use technologies to conduct malicious activities that threaten the cybersecurity of members of civil society, dissidents, government officials, and organizations here and abroad.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה: לצעד האמריקני יש רק משמעות סמלית. האמריקנים נוקטים בצעד כזה מאחר ואין להם יכולות סייבר כאלה. האמריקנים אינם מוכנים/רוצים שחברות סייבר ישראלית תיקחנה מהן את העדיפות בשווקים אלה.
הוויכוח/עימות בין שתי החברות האלה והממשל האמריקני נמשך כבר זמן רב. החברות עונות לאמריקנים, כי הם דואגים לכך כי תוכנות הריגול שהן מוכרות לא פוגעים בזכויות האדם, כפי שהאמריקנים טוענים. אם יש בידי וושינגטון הוכחות לכך כי קיימת פגיעה כזו שיתבעו אותנו למשפט.
ביום ד' פרסמה חברת NSO את התגובה הבאה לצעד האמריקני להכניס אותה לרשימת החברות שפעילותן נוגדת את האינטרס הביטחון הלאומי של ארצות הברית.
ההודעה אומרת: 'חברת NSO מצרה על ההחלטה מכיוון שהטכנולוגיות שלנו תומכות באינטרסים הלאומיים של ארצות הברית וכן במדיניות שלה בכך שהן מונעות טרור ופשיעה, ובהתאם לכך נפעל כדי להפוך את ההחלטה הזו'. 'אנחנו מוכנים להציג מידע אשר יבהיר כי יש לנו את הנהלים המחמירים ביותר בעולם ותוכניות לקידום זכויות אדם שמבוססות על ערכים אמריקניים שאנחנו מזדהים עימם עמוקות – מה שכבר גרם לנו לסיים את ההתקשרות עם סוכנויות ממשלתיות שעשו במוצרים שלנו שימוש שאינו ראוי'.


Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות