מנהיג איראן האייטוללה עלי חמנאי, קורא להשלמת התוכנית הצבאית הגרעינית האיראנית, ומצהיר על תמיכה מלאה בנשיא אחמדינאז'ד.

המקורות האיראנים של תיקדבקה: בצעד ללא תקדים, 18 יום לפני הבחירות למג'לס ( הפרלמנט) האיראני ב-16 למרס, מתייצב בפעם הראשונה מנהיג איראן האייטוללה עלי חמנאי, בכל סמכותו, מאחורי התוכנית הגרעינית האיראנית, ומאחורי נשיא איראן אחמדי נז'אד.
בכך מצביע מנהיג איראן חמנאי, על כישלונן של ארצות הברית, וישראל, לעצור את התוכנית הגרעינית האיראנית, גם בדרך צבאית, וגם על ידי הטלת סנקציות שאינן פועלות. בהופעה, שלא היה לה תקדים בכל 30 שנות שלטון המהפכה השיעית באיראן, ביום ג' 26.2, בפני אנשי ממשל איראנים, אמר חמנאי את הדברים הבאים: 'דוגמא אחת להתקדמותה של השיטה האיסלמית (האיראנית) הייה הנושא הגרעיני, בו האומה האיראנית השיגה ביושר ובחריצות ניצחון גדול'. ציטוט המקור. One example of an advance by the Islamic system has been the nuclear issue, in which the Iranian nation has honestly and seriously achieved a great victory
בדברו על תפקידו של הנשיא אחמדנז'אד בניצחון גרעיני זה, אמר חמנאי: 'אני רואה את חלקו של הנשיא בקידום של נושא הגרעין, כהישג בלתי רגיל'. ציטוט המקור: regarded the role of the person of the president in the advance of the nuclear as outstanding.
המקורות האיראנים של תיקדבקה מציינים, כי בכך חמנאי לא רק מביע תמיכה בדרכו הגרעינית של אחמדינז'אד, אלא גם בתוכנית של הנשיא ומשמרות המהפכה האיראניים להגיע לשלב של בניית פצצה גרעינית, וראשי חץ גרעיניים לטילים האיראנים.
בהתייחסו למפלה של ארצות הברית וישראל בעצירת התוכנית הגרעינית האיראנית אמר חמנאי: 'אנשים אלה (במערב) אשר נהגו לומר כי את התוכנית הגרעינית האיראנית צריך לפרק, אומרים עכשיו כי הם מוכנים לקדם את ההתפתחויות שלנו, בתנאי שהן לא תמשכנה זמן בלתי מוגבל'. 'כל זה הושג', אמר חמנאי, 'על ידי התמדה ועקשנות'. ציטוט המקור: Those people who used to say Iran's nuclear activity must be dismantled are now saying we are ready to accept your advances, on condition that it will not continue indefinitely," he said, adding that this was achieved through "perseverance."
המקורות האיראנים של תיקדבקה מציינים כי דברים אלה חושפים בפומבי בפעם הראשונה, כי לעומת דבריהם של שרת החוץ האמריקנית קונדוליסה רייס, על 'סיבוב מס' 3 של סנקציות', ושל ראש הממשלה אהוד אולמרט, כי צריך לטפל בנושא הגרעיני האיראני באמצעות הקהילה הבינלאומית והסנקציות, ישנם גורמים רבים במערב, ביניהם גרמניה, המקיימים מגעים חשאיים עם איראן, בהם עולה ההצעה כי המערב יכיר בהישגים הגרעיניים האיראנים הקיימים, ישאיר בידיה את האופציה הגרעינית, אבל זו תוקפא למספר שנים. במילים אחרות, איראן תוכל למממש את האופציה הצבאית הגרעינית, בכל עת שתחפוץ.
גם התמיכה הבלתי מסויגת של חמנאי באחמדינז'אד בנושא הגרעיני, זמן קצר לפני הבחירות למג'לס, היא מכה קשה למדיניות האמריקנית והישראלית, אשר בשנים האחרונות פועלות על פי ההנחה כי מנהיג איראן האייטוללה עלי חמנאי והסובבים אותו, הם הרבה יותר מתונים מאחמדינז'אד, ומתומכיו במשמרות המהפכה, וכאשר תעמוד בפני איראן הברירה של עימות צבאי עם ארצות הברית וישראל, הם יחפשו פשרה. דבריו של חמנאי ביום ג', שמו קץ לתיאוריה בלתי מציאותית זו.
המקורות האיראנים שלנו מציינים, כי לדברים של חמנאי יש גם משמעות איראנית פנימית מרחיקה לכת. תמיכה פומבית כזו של חמנאי בנשיא, תביא קרוב לוודאי לניצחון של תומכי אחמדינז'אד בבחירות למג'ליס, ולחיזוק מעמדו של אחמדינז'אד, המנהיג האיראני אשר הפך את השמדת ישראל, לנושא העיקרי שלו.

Print Friendly, PDF & Email