מנהיג איראן חמנאי הורה לשני כוחות משימה ימיים לצאת לבאב-אל-מאנדב

המלחמות במזרח התיכון בהן מעורבת איראן התפשטו, ביום ג' 31.3 לצפון אפריקה. המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי מטוסים בלתי מזוהים הפציצו בדרום לוב, בסיס צבאי קטן בו רוכזו משלוחי נשק שהאיראנים קנו בסודאן עבור החאמס. המשלוחים שהגיעו בימים האחרונים מסודאן ללוב דרך צ'אד הושמדו. המדובר בבסיס בוראק Burak במחוז פאזן Fezzan בדרום-מערב לוב.
משלוחי הנשק לחמאס עמדו להיות מועברים דרך מצרים לחצי האי סיני ומשם לרצועת עזה.
ההערכה של מקורות צבאיים מערביים בצפון אפריקה היא כי המדובר בהפצצה של חיל האוויר המצרי או הישראלי.  מקורות צבאיים מצריים וישראליים סרבו להגיב על ידיעה זו.
במקביל, התגברו בתימן התגברו התנועות הצבאיות מסביב למצרי באב אל-מנדאב.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מוסרים, כי חטיבה מס' 117 של צבא תימן, הנאמנה לנשיא תימן לשעבר עלי סלאח, בן בריתם של המורדים ההוטים, מסרה ביום ג' להוטיים את השליטה על המוצבים השולטים על המעבר האסטרטגי באב אל-מאנדב, בהם החזיקה. המוצבים הועברו לידי שני גדודי קומנדו הוטיים שאומנו על ידי משמרות המהפכה האיראניים.
כתוצאה מכך עברה השליטה על מצרי באב-אל-מאנדב לידי כוחות פרו-איראניים מבלי שהעיר עדן תיפול לידם.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי מאחורי המהלך הצבאי הזה עומד הגנרל האיראני קסאם סוליימני, מפקד גדודי אל קודס האיראניים, הנמצא בצנעא בירת תימן  מאז יום ו' 27.3.
במקביל מוסרים המקורות שלנו, כי מנהיג איראן האיטוללה עלי חמנאי, הורה כתוצאה מהתפתחויות האחרונות מסביב למצרים האסטרטגיים, לשני כוחות משימה ימיים איראניים להפליג לעברם במטרה למנוע מתקפה מצרית-סעודית על המוצבים שנתפסו על ידי ההוטים.  המקורות שלנו מוסרים, כי כוח המשימה הימי מס' 33 של האיראניים הפליג כבר ביום ג' בלילה מנמל באנדר עבאס שבמפרץ לעבר באב אל-מאנדב.
עם הגעת כוחות המשימה הימיים האיראניים למצרים, ייווצר מצב בו הצי האיראני יקים חגורת הגנה ימית על הכוחות ההוטים השולטים עתה על הנקודה המחברת את הים האדום עם המפרץ, והאוקיינוס ההודי.

Print Friendly, PDF & Email