מנהיג החמאס חלאד משעל שוקל לעבור לטהרן. בכך תהפוך עזה לבסיס איראני

ביום ד' 24.12, הגיעו לקהיר כל ראשי גופי המודיעין הקטארים לקהיר, ונפגשו מיד עם ראש המודיעין המצרי החדש הגנרל חאלד פאוזי. לאחר יום שלם של דיונים הסכימו ראשי ארגוני הביון של שתי המדינות על הסכם הבנות לגבי גורלם של האחים המוסלמיים ואנשי חמאס, הנמצאים בקטאר, כולל מנהיג החמאס חלאד משעל המתגורר בדוחה:
להלן 7 הסעיפים העיקריים בהסכם:
1. קטאר מפסיקה לתמוך בכל הפעולות של האחים המוסלמיים נגד מצרים וסעודיה.
2. מכאן שקטאר מפסיקה לתמוך גם בכל פעולות החמאס, היכולות להתפרש כמכוונות נגד מצרים.
3. התמיכה הקטארית לחמאס תהייה רק לפרויקטים 'אזרחיים', אלה יינתנו רק לאחר שנשיא מצרים עבדל פתאח אל-סיסי יאשר אותם.
4. במילים אחרות, בהתחשב בשיתוף הפעולה ההדוק (בינתיים), בין נשיא מצרים אל-סיסי וראש הממשלה בנימין נתניהו, לגבי המתרחש בעזה, ישראל תוכל להביע התנגדות לפרויקטים אלה.
5. קטאר סגרה כתוצאה מהסכם זה, את ערוץ הטלוויזיה המיוחד של אל-ג'זירה ששידר אך ורק חומר התוקף את משטרו של אל-סיסי.
6. לפי ההסכם, קטאר איננה צריכה לנתק את קשריה עם האחים המוסלמיים והחמאס, והיא תוכל להחזיק אותם כמה שמוגדר 'עתודה אסטרטגית'.
ספק רב באם החמאס יסכים לקבל על עצמו הגבלות מצריות-סעודיות-קטאריות אלה.
7. כתוצאה מהגבלת פעולותיהם, עזבו כבר ראשי האחים המוסלמים את דוחה ועברו להתגורר ולפעול מלונדון.  המקורות המודיעיניים וללוחמת טרור של תיקדבקה, מדווחים בלעדית, כי לאחר שנשיא טורקיה טאייפ ארדואן, דחה בקשה של מנהיג החמאס חלאד משעל לעבור לאיסטנבול ולפעול משם, שוקל עתה משעל לעבור ולפעול מטהרן.
ההכרעה לגבי צעד זה תיפול בימים הקרובים. אם אכן משעל יעבור לטהרן, תהפוך רצועת עזה למרכז ולבסיס האיראני השני על חוף הים התיכון, לאחר חיזבאללה בלבנון, בו מתרכזות הפעולות האיראניות מול מצרים, דרום ומרכז ישראל.    

 

Print Friendly, PDF & Email