מנהיג החמס חלאד משעל: החמס נערך לסיבוב חדש נגד ישראל שייפתח מהגדה ומהרצועה בעת ובעונה אחת, בקרוב מאוד. חוגים בכירים בצה"ל: צריך לקחת את דבריו של משעל ברצינות.

בלעדי ומיוחד למקורות המזרח תיכוניים של תיקדבקה: 'החמס לא יעמוד מנגד, ויראה כיצד עוקרים אותו (ישראל, והרשות הפלסטינית.) בגדה'. כך אמר ביום ב' 5.11, בפגישה בדמשק עם אינטלקטואלים ערבים, מנהיג החמס חאלד משעל.
אנו נערכים לקראת סיבוב נוסף (עם ישראל), מהגדה'. הדגיש משעל. מה שמתרחש היום בגדה המערבית, לדעתו של משעל, זו היא קנוניה אמריקנית-ישראלית-פלסטינית, בניצוחו של הגנרל האמריקני קיית' דייטון, (שליחו המיוחד של הנשיא ג'ורג בוש לפלסטינים.) ולכן אנחנו נערכים לעימות מלא, שמאוד בקרוב אתם תיווכחו בו'. מניסוח דבריו של משעל עולה, כי העימות ייפתח בו זמנית מהגדה המערבית ומרצועת עזה.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים כי קצינים בכירים בצה"ל אומרים כי יש לקחת את דבריו של משעל ברצינות גמורה, וכי החמס ינסה לפעול ב-4 ערוצים.
1. לחדש את הפיגועים בגדה המערבית ובתוך שטח ישראל, כולל פיגועי התאבדות.
2. להפגיז ישובים וערים ישראליות, במרגמות וטילי קסאם.
3. לבצע פיגועים דומים, גם נגד מוסדות, אישים, וכוחות הביטחון של הרשות הפלסטינית.
4.לנסות ולהשתלט על ערים ועיירות פלסטיניות בגדה, ולהכריז על נאמנותן לממשלת החמס בעזה.
משעל גם אמר לשומעיו, כי תוך זמן קצר, החמס וארגונים פלסטינים אחרים שמפקדותיהם נמצאים בדמשק, יכריזו על הקמת ארגון אש"ף חדש, שיתחרה בין הפלסטינים ובעולם הערבי, עם ארגון אש"ף בו שולט הפת"ח.
משעל טען עוד, כי איש מבין הפלסטינים אינו מוסמך להמשיך במשא ומתן עם ארצות הברית וישראל, ואיש אינו מוסמך לוותר על שטחים, לבצע חילופי שטחים או לוותר על זכות השיבה. הוא קרא למנהיגי מדינות ערב שלא להגיע לוועידת אנאפוליס.
לדברי משעל, הוועידה נועדה להוות הטעייה, ולמשוך את דעת הקהל מההכנות שמבצעת ארה"ב לקראת מתקפה נגד איראן. 'ארצות הברית מסיחה את דעת הפלסטינים על ידי הצגה שקרית, בעודה מתכוננת למתקפה נגד איראן ואולי גם נגד גורמים אחרים, כמו סוריה, חיזבאללה ולבנון'. אמר משעל.

Print Friendly, PDF & Email