מסיני דרך הגולן, סוריה ועיראק, אל קעידה עורף ראשים ולוקח בני ערובה. כולם קוראים לאחרים להלחם בו

נשיא ארצות הברית אובמה, הודה ביום ה', כי אין לו אסטרטגיה מגובשת כיצד לפעול נגד אל קעידה בעיראק  ובלבנט IS וכי הוא הורה להכין אסטרטגיה כזו.  אבל התוכניות לאסטרטגיה החדשה תהיינה מוכנות רק בחודש הבא.
בשבת 30.8, פרסם שר החוץ האמריקני ג'ון קרי, מאמר 'בניו יורק טיימס', בו קרא להקים 'קואליציה גלובאלית' שתלחם בטרור. במילים אחרות, עד שהנשיא אובמה יגבש את האסטרטגיה שלו, ועד-אם בכלל-העולם יקים קואליציה גלובאלית כזו, שפך הדמים הנורא שמנהל אל קעידה בשורה של ארצות מזרח תיכוניות יימשך ללא הפרעה.   
ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון הודיע, ביום ו' 29.8, כי בריטניה מעלה את רמת הכוננות שלה נגד טרוריסטים לדרגה 'חמורה' sever. משטרת בריטניה הודיעה כי מזרימה לרחובות הערים המרכזיות בבריטניה כוחות נוספים, בניסיון למנוע פיגועי טרור.
דיויד קמרון אמר, כי עד עכשיו היו רק דיבורים על הסכנה שאל קעידה IS תגיע גם לאירופה, אבל עכשיו זו עובדה. 'אל קעידה IS נמצאת כבר כאן', אמר קמרון.
הוא ציין שעצם העובדה כי טרוריסט מוסלמי בריטי, ביצע את עריפת ראשו, ב-19.8, של העיתונאי האמריקני ג'יימס פוולי James Wright Foley, היא ההוכחה לדבריו.
קמרון הוסיף ואמר, כי ההתקפה על המוזיאון היהודי בבריסל ב-24 במאי השנה, שם נרצחו הישראלים עמנואל ומרים ריבה ז"ל, בוצעה גם היא גם על ידי אלקעידה IS, והיא סימן לכך כי הטרור הרצחני של IS, נמצא כבר בערים המרכזיות באירופה. זו פעם ראשונה שמנהיג מערבי בולט מודיע על כך, בעוד ההנהגה הישראלית, המודעת לעובדה זו כבר ארבעה חודשים, לא פרסמה על כך אפילו מילה אחת.
ביום שישי פרסם IS סרט ווידיאו קצר בו נראתה הוצאתו להורג בעריפת ראש השבוע של חייל כורדי, איש כוחות הפשמרגה peshmerga. בסרט אפשר לראות כי לוחמים של אל קעידה מאלצים קבוצה גדולה של חיילים כורדים שנפלו בשבי, כולם לבושים בבגדים אדומים של נידונים למוות, לחזות בהוצאה להורג המזעזעת הזאת.
אל קעידה אומר, כי ההוצאה הזו להורג היא אות אזהרה לוושינגטון ולאירביל, כי אם יימשך שיתוף הפעולה הצבאי בין ארה''ב ובין כורדיסטן (KRG), נגד IS, יימשכו ההוצאות להורג בעריפת ראש של שבויים אמריקנים וכורדים.
סרט ווידיאו זה פורסם יום אחד בלבד, לאחר שסרט ווידיאו אחר של אל קעידה IS, הראה כיצד 250 חיילים סוריים שנפלו השבוע בשבי בקרבות על השליטה בבסיס חיל האוויר הסורי טאבקה Tabqa air base, מוצאים להורג בעריפת ראשם, כאשר שוביהם מכריחים אותם לרוץ בבגדיהם התחתונים.  
רק יום אחד לפני כן, ביום ה' 28.8, פרסם ארגון 'אנצאר בית אל מקדיס'-אל קעידה סיני, סרט ווידיאו דומה שאורכו 30 דקות, בו הופיעו ארבעה תושבים מצפון סיני שהודו כי הם שיתפו פעולה עם המודיעין הישראלי בסימון וציון מטרות עבור תקיפות חילות האוויר של מצרים וישראל, נגד מטרות 'אנצאר בית אל מקדיס' בסיני.
סרט הווידיאו מסתיים בהוצאתם להורג של הארבעה בעריפת ראשיהם. מקורות ביטחון מצריים הודו כי הארבעה נחטפו על ידי חמושים ביום ג' 26.8 ליד שייח' זוואייד Sheikh Zuwaid. 
עריפת הראשים של הארבעה, באה ארבעה ימים בלבד, לאחר שהחמאס בעזה הוציא בסוף שבוע שעבר להורג 29 איש-מהן שתי נשים, ששיתפו פעולה לדבריהם עם המודיעין הישראלי.
ראש הממשלה בנימין נתניהו, ושר הביטחון משה יעלון, מדברים גבוהה על כך כי החמאס ואל קעידה עיראק והלבנט IS, הם למעשה אותם ארגוני טרור שהמשותף שלהם היא אידיאולוגיית הרצח של האיסלם הפונדמנטליסטי.
אולם ביום ה' 28.8  כאשר 150 חמושים של ארגון ג'בהת אל נוסרה- אל קעידה סוריה, נכנסו לעמדות כוח יונדוף UNDOF במעבר קוניטרה, ולקחו כבני ערובה 43 חיילים מפיג'י, ושמרו מצור על 81 חיילים מהפיליפינים-באזור הנמצא בסה''כ 150 מגבול ישראל, לפתע לא מושמעת מילה אחת לא מצד נתניה, יעלון, וגם לא מצד צה''ל.
נכון, ארגון ג'בהת אל נוסרה עדיין לא הוציא בני ערובה שנפלו לידיו להורג, ובמקרים קודמים של לקיחת שבויים מהאו"ם הם שוחררו לאחר כמה שעות. אבל לאיש אין ערובה כי מדיניות זו של ג'בהת אל נוסרה תימשך. בשבת 30.8, פרסמו מקורות סעודיים, כי קטאר מנסה לתווך בין האו"ם ובין ג'בהת אל נוסרה להביא לשחרורם של חיילי האו"ם. במילים אחרות, ישראל שסירבה לקבל את תיווכה של קטאר עם החמאס על גבולה הדרומי, מקבלת אותו עכשיו, עם אל קעידה, על גבולה הצפוני.    
אם דבריהם של המנהיגים הישראלים על המלחמה בטרור הם רציניים, מדוע לא ניתנת לצה''ל העומד בכוחות גדולים, מרחק של כמה מטרים ספורים מזירת טרור  זו, פקודה להתערב ולשחרר בפעולת בזק את חיילי האו''ם?
נתניהו ויעלון, אינם רוצים להבין, כי הימנעות מפעולות כאלה, כפי שנמנעו מפעולות דומות נגד החמאס במבצע 'צוק איתן', לא רק שמעמידה אותם בשורה עם שאר מנהיגי העולם, כמו הנשיא אובמה, וראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון, שנואמים ואינם פועלים, אלא שזו הסיבה העיקרית להיווצרות פער האמינות העמוק ההולך ומתרחב ביניהם ובין דעת הקהל בישראל, אשר רובה מתנגדת למדיניותם, ולמדיניותו של צה"ל במלחמה בטרור.  

       
 

Print Friendly, PDF & Email