מסע הרצח באורלנדו, המשך לפיגועי ISIS בצום הרמאדאן


ה-FBI  עדיין איננו מוכן לשחרר רשמית  את שמו של הטרוריסט שתקף ביום א' ( שתיים לפנות בוקר לפי שעון ארה''ב ),  במסע ירי קהל שבילה במועדון גייז פופולארי the Pulse , באורלנדו Orlando שבפלורידה, רצח לפחות 50 מבלים ופצע 53.
אבל מהמעט הפרטים הידועים, מודבר בעומר מאטין Omar Mateen, צעיר בשנות ה-20 שמוצאו מאפגניסטן. מאטין היה  מוכן היטב לקראת המשימה  organized and well prepared .
ה-FBI, בפעם הראשונה בשבע שנות שלטונו של הנשיא אובמה, הגדיר מיד וללא היסוס את מסע הרצח  'כטרור', ואת המבצע שלו, כמי שיש לו נטיות לאיסלם הקיצוני, וככזה שאיים כבר בעבר לבצע מעשי טרור כאלה.  עכשיו בודקים אם מאטין פעל בעצמו או היה קשור לארגון טרור.
עד עכשיו הנשיא אובמה לא היה מוכן להזכיר את המילים 'איסלם קיצוני' בהקשר לאירועי טרור דומים בארצות הברית, שהאחרון בהם היה התקפת הטרור בסן ברנארדינו San Bernardino ב-2 לדצמבר 2015, שם זוג מוסלמים אמריקנים קיצונים פתחו במסע ירי שהרג 14 ופצע 22 איש.
התעקשות אחרת בולטת של אובמה שלא להזכיר את המילים טרור איסלמי הייתה מיד עם תחילת כהונתו ב-5 לנובמבר 2009, כאשר סרן נידאל חסן Nidal Hasan, אמריקני ממוצא פלסטיני-ירדני, פתח באש במחנה הצבאי פורט הוד רצח 13 איש ופצע 30.
ההודעה של ה-FBI מיום א' לגבי התקפת הטרור באורלנדו, הפתיעה רבים והצביעה על כך כי מערכת הבחירות לנשיאות שהעלתה את הילארי קלינטון להיות האישה הראשונה המעומדת לנשיאות ארצות הברית, ואת דונלד טרמפ למועמד של המפלגה הרפובליקנית, כבר מתחילה לשנות כמה גישות יסודיות בארצות הברית, ובראש ובראשונה כלפי הטרור  המוסלמי.
כבר עתה ברור, כי התמיכה הבלתי המסויגת שהנשיא אובמה מפגין כלפי קלינטון בימים האחרונים, עלולה להתגלות כבעייתית עבורה.
קשה מאוד לראות כיצד קלינטון ממשיכה לתמוך במדיניותו של אומבה המסרבת לראות את הקשר בין איסלם וטרור.
ניוט גינגריץ'  Newton "Newt" Gingrich, אחד מראשי הקונסרבטיבים במפלגה הרפובליקנית, ואחד משלושת המועמדים להיות סגנו של דולנד טרמפ במרוץ לבית הלבן, אמר ביום א', כי אם הרפובליקנים ינצחו בבחירות הם ישנו את הכללים שממשל אובמה קבע, ומי שמאיים במעשי טרור, כפי שעשה הטרוריסט ממועדון הגייז באורלנדו, ייכלא מיד.  אנחנו לא יכולים לחכות עד שאיש כזה יבצע את המעשה ורק אחר כך לפעול, אמר גינגריץ'. 'עשינו זאת בשנות ה-40 עם מי שנחשד בנאציזים, ובשנות ה-60 במי שנחשד בקומוניזם', אמר גינגריץ',  
עכשיו כאשר הוויכוח בזירה הפוליטית האמריקנית החל, צריך לחכות לקביעת ה-FBI  באם עומר מאטין, ביצע את הרצח באורלנדו בצייתו לקריאת ISIS לאזרחים מוסלמים אמריקנים לבצע פיגועים בחודש הרמאדאן. 
אם התשובה תהייה חיובית, ההתקפה הזו מצטרפת להתקפה ב-6 ביוני על מפקדת המודיעין הירדני צפונית לבירה עמאן, שם נרצחו 5 קצינים ירדניים, ולהתקפה על מתחם שרונה בתל-אביב יומיים לאחר מכן ב-8 ביוני, שם נרצחו 4 ישראלים.

     

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות