מספר הטילים שבידי חיזבאללה הגיע השבוע ל-40.000.

בלעדי ומיוחד למקורות הצבאיים של תיקדבקה: מספר הטילים שבידי חיזבאללה הגיע השבוע ל-40.000. פי 3.5 ממספר הטילים שהיו בידיהם במלחמה בקיץ 2006. חלק מהטילים הם בעלי טווח של 350 ק"מ, המסוגלים להגיע מצפון הליטני עד באר שבע.
המקורות הצבאיים שלנו מציינים, כי המשמעות האסטרטגית של המצאות טילים כאלה בידי חיזבאללה היא לא רק אפשרות של הפגזת תל-אביב, אלא בתיאום עם ירי טילים של החמס, כיסוי רוב שטחה של ישראל מלבד אזור אילת, בטילים מתוצרת סוריה ואיראן, מבלי שאיראן עצמה תהייה מעורבת במלחמה.
עוד מוסרים המקורות הצבאיים שלנו כי הסורים שילשו בימים האחרונים את קצב העברת הטילים לחיזבאללה, וכי רוב הטילים הם מתוצרת סורית, ורק מיעוטם מתוצרת איראן.
הסורים גם העבירו בימים האחרונים לחיזבאללה, כמויות גדולות של נשק נ"מ. בין מערכות הנשק שהועברו טילי כתף מוסגים שונים נגד מטוסים, וכמה עשרות תותחי נ"מ מתוצרת רוסית ZSU-100, בעלי קוטר של 14.5 מ"מ, היעילים במיוחד נגד מטוסים, מסוקים, ומזלטים ממניכי טוס. המקורות שלנו מוסרים כי במסגרת הדיונים שיערוך ביום א' 23.3, סגן נשיא ארה"ב דיק צ'ייני, המבקר בישראל, על ההערכות מול איראן, יתפוש מקום חשוב גם המצב הצבאי מול חיזבאללה. הדיון המרכזי בשאלה זו ייערך ביום א' בערב, כאשר צ'ייני יסעד על שולחנו של שר הביטחון אהוד ברק.

Print Friendly, PDF & Email