מסר חשאי ישראלי ללבנון וחיזבאללה באמצעות מפקד יוניפי"ל: נגיב בעוצמה על כל פעולה של חיזבאללה נגד מטרות בגליל ובגולן

במאמץ לעצור את התוכניות של איראן וחיזבאללה להנחית על ישראל מכת תגובה צבאית, על התקיפות הישראליות בסוף השבוע האחרון  על מטרות של 'גדודי אל קודס' ושל חיזבאללה בסוריה ובביירות, העבירה ישראל, ביום ב' 26.8, באמצעות מפקד כוח יוניפי"ל הגנרל האיטלקי סטפנו דל קול Major General Stefano Del Col, שורה של מסרים למנהיג חיזבאללה חסן נסראללה ולמפקד צבא לבנון  גנרל ג'וזף עוואון General Joseph Aoun, לפיהם  היא תגיב 'תגובה עוצמתית' על כל תקיפה של חיזבאללה על מטרות באזורי רמת הגולן והגליל.  כך מדווחים המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה.

ישראל גם הבהירה במסרים האלה, כי כל זמן שחיזבאללה ממשיך לפעול נגד ישראל מתוך שטחי סוריה, ישראל תטפל בכוח הזה של חיזבאללה בדיוק כפי שהיא פועלת נגד מטרות איראניות סוריה התוקפות, או נערכות לתקוף מטרות בישראל.
עוד מציינים המקורות שלנו, כי במסר לרמטכ"ל הלבנוני גנרל עוואון ישראל מדגישה, כי הוא צריך לזכור שלא תהייה לה ברירה כאשר היא תתקוף את מערך טילי הקרקע-קרקע של חיזבאללה מתוך כוונה להשמידו, אלא לגרום מה שמוגדר בשדר 'נזק מסיבי ללבנון'.

במקביל, בצעד מתואם בין ממשל הנשיא טראמפ ובין ירושלים נפגשה, ביום שני, שגרירת ארה"ב בביירות אליזבת ריצ'ארד  Elizabeth Richard עם נשיא לבנון מישאל עוואון ובשיחה בארבע עיניים הזהירה אותו, כי אם ימשיך לתמוך בקו של חיזבאללה, יבצע הממשל 'הערכה מחדש' reassessment של הסיוע הצבאי השנתי שארצות הברית מגישה לצבא לבנון.
זמן קצר לפני הפגישה הזאת, אמר עוואון, כי תקיפות ישראל ברובע דאחייה ואזור הבקעה הן בבחינת 'הכרזת מלחמה' declaration of war מצד ישראל על לבנון.  התקפות אלה, אמר עוואון מצדיקות את הצורך להגן על ריבונותנו, להגן על עצמאותנו, ועל השלמות הטריטוריאלית שלנו.

במקביל מדווחים המקורות שלנו, כי נשיא סוריה בשאר אסד, אשר מאז התקיפה הישראלית בכפר עקרבה, טוען באוזני מקורביו כי הוא לא ידע דבר על הבסיס שהקימו שם חוליית משגרי המל"טים של 'גדודי אל קודס' וחיזבאללה, הוציא הוראה למפקדי  הכוחות האיראנים וחיזבאללה הנמצאים בסוריה, כי הוא אוסר עליהם לשגר טילים מטריטוריה סורית לעבר מטרות בישראל.  המקורות של תיקדבקה מציינים, כי הוראה זו איננה כוללת פעולות אחרות של כוחות אלה, כמו חדירות ותקיפות קרקעיות ושיגור מל"טים לעבר ישראל.

בינתיים, בלילה נמשכה המתיחות הצבאית הגבוה בצפון ישראל בגבולות עם סוריה ולבנון. צה"ל המשיך לתגבר את כוחותיו באזורים אלה כשהוא מזרים אליהם כוחות שריון וארטילריה רבים. 
סוכנות הידיעות הלבנוניות הלאומית דיווחה ביום ג' 27.8 לפנות בוקר, כי יחידות צה"ל באזור חוות שבעא, שהוא אזור מפגש הגבולות בין ישראל, סוריה ולבנון, האירו כל הלילה את האזור בנורי תאורה, וכי מהשטח הישראלי  נשמעו פיצוצים עזים.   

Print Friendly, PDF & Email