מעמיק המסתורין מסביב למה שאירע באמת לצוללת הגרעינית הסופר-סודית הרוסית 'לושאריק' AS-12

הולך ומעמיק המסתורין מסביב למה שאירע באמת לצוללת הסופר-סודית הרוסית AS-12, אשר לפחות 14 הקצינים ואנשי הצוות שהיו בתוכה  ביום שני 1.7 נהרגו.
בין ההרוגים מספר קצינים בעלי דרגות גבוהות ביותר בצי הרוסי, חלקם מעוטר באותות ההצטיינות הצבאיים הגבוהים ביותר הניתנים  ברוסיה-'גיבור הפדרציה הרוסית' the Hero of the Russian Federation.
דמטרי פאשקוב Dmitry Peskov דוברו של נשיא רוסיה פוטין אמר, ביום ד' 3.7, 'כי המידע על כלי השיט לא יפורסם משום שמדובר במידע סודי שהוא סוד מדינה שיש להגן עליו מטעמים של ביטחון לאומי'. information about the vessel would not be released because it “is classified information, this state secret is being kept to protect the country’s national security”.

שר הגנה הרוסי סרגיי שויגו אמר על אנשי הצי הרוסי שנהרגו, 'שהם היו מומחים צבאיים , בעלי מקצוע שניהלו מחקרים חשובים במדעי המים בכדור הארץ', They were unique military specialists, highly qualified professionals, performing important research on the Earth’s hydrosphere.
אולם המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מציינים, כי רק שם הכינוי בה מכונה הצוללת הזאת 'לושאריק' Losharik מעיד כי 'הניסויים' שנערכו בה היו כה סודיים עד שההנהגה הרוסית השתמשה בכוונה במושגים שירחיקו את הסקרנים מלדעת את תפקידיה האמיתיים של הצוללת.

למילה 'לושאריק' ישנם שני פירושים ברוסית: הראשון: בשנות השבעים הייתה סדרת אנימציה ברוסיה שם הופיע סוס מורכב מכדורים. גם הצוללת AS-12 בנויה מכדורים של טיטניום המחוברים ביניהם.
המשמעות השנייה: 'לושאריק' הוא האגף הסודי ביותר במיניסטריון ההגנה הרוסי. האגף הוא כל כך סודי, שרק אנשים מעטים בלבד בצמרת הרוסית יודעים במה באמת עוסקים באגף זה.

ההנחה היא שהצוללת AS-12  עסקה או בניסוי של מערכת נשק תת-ימית סודית חדשה, או בפעולה חשאית מול תשתיות תת-ימיות חשאיות אמריקניות שהמודיעין או הצי הרוסי הצליחו להגיע אליהן.
מה בדיוק התרחש בצוללת כאשר ביום שני פרצה בה שריפה? היכן היא בדיוק פעלה? והאם האש פרצה כתוצאה מניסוי במערכת התת-ימית החדשה, או כתוצאה מהתפוצצות של מתקן השמדה  שהיה מחובר למערכת התת-ימית האמריקנית-כנראה שייקחו שנים רבות-אם בכלל, עד שמידע זה יתברר.

המקורות שלנו מציינים, כי נקודה לא פחות מסקרנת היא מדוע בזמן שהצמרת הרוסית התכנסה, ביום שלישי לדון בקרמלין בהתרחשויות, התכנסה במקביל הצמרת האמריקנית בבית הלבן לדון בתקרית.
מה הוא בדיוק הקשר בין התאונה בצוללת הרוסית ובין ארצות הברית, ומדוע שתי מעצמות העל משתפות ביניהן פעולה לטשטש את מה שהתרחש?

 
הגיליון הבא של השבועון דבקה-נט-וויקלי DNW  מס' 853 שייצא לאור ביום שישי 5.7, יביא פרטים נוספים ובלעדיים על מה שהתרחש מסביב לצוללת הרוסית הסודית
הקישו כאן לחתימה על השבועון ( היוצא בשפה האנגלית).

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות