מעקב מחבלים אחר הישראליים שנרצחו ומצוד שנערך- ל"פ טורקי


( נשיא טורקיה טאייפ ארדואן, עם ראש מוסד הביון הטורקי MIT-חאקן פידאן Hakan Fidan )
כל הידיעות על מעקב המחבל המתאבד, בשבת 19.3, אחר הישראליים מבית המלון אל המסעדה אליה נכנסו, וכיצד הוא בחר את הרגע שהם יצאו מהמסעדה להתפוצץ לידם, הם ל"פ ודיסאינפורמציה טורקית שנועדה להראות כי למודיעין הטורקי MIT יש שליטה על אירועי הטרור באיסטנבול והוא יודע מה מתרחש בקרה הטרוריסטים.
חוגי מודיעין העוקבים אחר המתרחש במלחמה בטרור בטורקיה מציינים, שאם יש ל-MIT מידע כזה מדוייק על פעולות הטרוריסטים למה הם לא תופסים אותם ומונעים את הפיגועים?
גם הידיעה שפורסמה ביום ב', כאילו המודיעין וגופי המודיעין הטורקיים קיבלו רמז tip, כי 3 טרוריסטים נצטוו לבצע בקרוב פיגועים באיסטנבול, הם בבחינת ירייה באפלה, שמטרתה להוכיח לציבור הטורקי כי כוחות המודיעין והביטחון עושים הכול כדי למנוע פיגועים נוספים שבוודאי עוד יבואו.
המשטרה הטורקית פרסמה ביום ב' 21.3, תמונות, שמות, וכינויי מחתרת מבצעיים,  של שלושה פעילי טרור  אחריהם נערך מצוד.
חאקי עלי דומאז, שכינוי הוא 'מרוואן' Hacı Ali Dumaz, codenamed Mervan.
סאסאז ילדיז שכינויו הוא 'אבו שיאט'.  Savaş Yıldız, codenamed Ebu Cihat .
יונוס דומראז שהכינויו שלו הוא עבדוללטיף איף. Yunus Durmaz, who uses the codenames Abdüllatif Efe.
נשיא טורקיה טאייפ ארדואן, וראש מוסד המודיעין הטורקי  חאקן פידאן  Hakan Fidan, משלמים עכשיו עתה המחיר של הריקוד עם השטן שהם ניהלו שעיקרו היה  שיתוף פעולה טורקי עם רשתות ISIS שהשתמשו בטריטוריה טורקית כצומת מעבר מרכזית להעברת לוחמים וכסף לסוריה. כמו כן השתמש ISIS, באמצעות סוכנים כורדיים בטורקיה כתחנת מעבר של משלוחי הנפט שהארגון מפיק בסוריה. באחרונה, שינה ארדואן את מדיניותו כלפי ISIS ומנסה להגביל את תנועותיהם, אבל הוא איחר את המועד מפני שהוא וה-MIT איבדו שליטה על תנועותיהם.
לכך התכוון משה יעלון שר הביטחון, אשר אמר  ביום ב', 'כי את טורקיה שוטף עתה גל טרור.
בשבת באיסטנבול, שילמו את המחיר על כך בחייהם שלושה ישראליים שמחה דמרי, יונתן שור ואברהם גולדמן.
צריך וכדאי להביע תמיהה כיצד התקשורת הישראלית משתפת פעולה  עם הל"פ הטורקי. 

Print Friendly, PDF & Email