מערך כוחות מיוחדים חדשים של החמס לאורך גדר המערכת. המטרה: למנוע הפגזות וירי מהרצועה, כדי…להגביר את הטרור בגדה

בלעדי ומיוחד למקורות הצבאיים וללוחמת הטרור של תיקדבקה: חילופי האש בין כוחות צה"ל והחמס ביום ב' 27.9, הן תוצאה מהתמודדות בין החמס וצה"ל, מי ישלוט מעתה על רצועת הביטחון ברוחב של כ-500 מטר הנמצאת בתוך הרצועה לאורך גדר המערכת, שם צה"ל איננו מתיר תנועת פלסטינים. המקורות שלנו מוסרים, כי החמס פרס בתחילת השבוע לאורך כל גדר המערכת הישראלית המקיפה את רצועת עזה, גדוד של כוחות מיוחדים שהוקם באחרונה במטרה למנוע ירי של טילים, מרגמות, ונשק קל מהרצועה לתוך תחום ישראל.
אולם החמס דורש מישראל, באמצעות גורמים אירופאים ומצריים, כי כוח מיוחד זה של החמס, יהיה הכוח היחיד אשר יוכל לפעול ברצועת הביטחון הזו, אם ישראל רוצה כי אכן הירי מהרצועה ייפסק.
פירושה של דרישה זו היא, כי צה"ל לא יחצה יותר את גדר המערכת לתוך הרצועה, מאחר והכוחות המיוחדים החדשים של החמס הם שיטפלו בכל גורם שינסה לתקוף את ישראל מרצועת ביטחון זו.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי צה"ל איננו מוכן להסדר שכזה בעיקר משום שמקורות מצריים צבאיים ומודיעיניים הודו בפני גורמים ישראליים, כי החמס מציע הסדרי ביטחון חדשים אלה בגלל 2 סיבות עיקריות:
1. החמס רוצה לחזק את אחיזת והפיקוח של כוחותיו המיוחדים לאורך גדר המערכת עם ישראל, ולהחליש את אחיזתו של צה"ל.
2. החמס מעוניין כי ברצועה ולאורך גדר המערכת ישרור שקט מוחלט, כך שלצה"ל לא תהייה שום סיבה לפעול נגד מטרות ברצועה, רק משום שהוא רוצה להתרכז ולהפנות עתה את כל משאביו להגברת גל הטרור בגדה המערבית נגד מטרות ישראליות.
המקורות המודיעיניים שלנו מוסרים, כי תחילה תוכנן גל הטרור של החמס גם נגד מטרות ישראליות וגם פלסטיניות במטרה להביא להפסקתן של 'השיחות הישירות' בין ישראל לפלסטינים בחסות ארצות הברית. אולם ביום ב' 27.9, כאשר התברר לחמס כי 'השיחות הישירות' נפסקו לא בגלל 3 התקפות הטרור שהוא ביצע החודש על מטרות ישראליות, (האחרונה שבהן ביום א' 26.9, מזרחית לבאר שבע, בה נפצעו 2 ישראליים), אלא בגלל מדיניותו של אבו מאזן, ונכונותו של ראש הרשות הפלסטינית להמשיך את שיחות הפיוס בין החמס והפת"ח שנפתחו בשבוע שעבר בדמשק, החליט החמס לבצע ביום ב' את פריסת הכוחות המיוחדים החדשים שלו לאורך גדר המערכת, ללא הסכמת ישראל.
במילים אחרות, בעוד בוושינגטון, ירושלים, רמאללה, עושים ניסיונות החייאה ל'שיחות הישירות', החמס כבר החליט כי הן התמוטטו סופית, וכי הוא כבר יקבע את המהלכים הבאים בשטח.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים כי עתה נוצר לאורך גדר עוטף עזה מצב צבאי חדש שיש לו את 2 המאפיינים העיקריים החדשים:
1. החמס פרס את הגדוד המיוחד שלו לאורך רצועת הביטחון, כאשר מידי פעם הוא שולח סיורים לתוכה. לפחות במקרה אחד, מזרחית לחאן יונס, פעלו ביום ב' כוחות של צה"ל להרחיק את הכוחות האלה של החמס מאזור רצועת הביטחון.
2. הכוח המיוחד של החמס החל לפעול גם נגד חוליות של משגרי טילים, ויורי מרגמות פלסטיניות מארגונים אחרים המתקרבות לגדר המערכת.
כך אירע, ביום ב' בבוקר, כי כוח של החמס ירה ופגע בחולייה של משגרי קסאם (לפחות פלסטיני אחד נהרג וכמה נפצעו). במקביל, חצה כוח של צה"ל את גדר המערכת כדי לטפל בחולייה זו. בין הכוחות המיוחדים החדשים של החמס, וכוחות צה"ל החלו חילופי אש, באמצעותם החמס מאותת כי אל לכוחות צה"ל להיכנס יותר לרצועת הביטחון.

Print Friendly, PDF & Email