מערך 4 הפיקודים של הפלסטינים ברצועת עזה.

הקישו כאן לראות את המפה המלאה
מיוחד ובלעדי למקורות הצבאיים ולוחמת הטרור של תיקדבקה: המפה המצורפת כאן מראה את המערכת הצבאית שהחמס בונה ברצועת עזה, תחת פיקוחם של קצינים סוריים ואנשי חיזבאללה, אשר מיישמים ברצועה את לקחי מלחמת לבנון. המדובר במערך צבאי הבנוי על חלוקת הרצועה ל-4 פיקודים. פיקוד צפון, פיקוד העיר עזה, פיקוד מרכז, ופיקוד דרום. לכל פיקוד יש יכולת לפעול מבצעית ולוגיסטית בצורה עצמאית מבלי שיהיה תלוי בפיקודים האחרים. בכל פיקוד מוקמים מערכי טילים, מערכי בונקרים, ומערכי מנהרות, חלקן מנהרות נפץ. מערכי הטילים מוקמים בקרב האוכלוסייה האזרחית הפלסטינית, במטרה למנוע פגיעה בהם באמצעות הפצצות מהאוויר או הפגזות ארטילריה. כאשר הקמתם תושלם באביב 2007, יעמוד לרשות הפלסטינים מערך טילים לטווח קצר ברצועה הדומה למערך הטילים שיש לחיזבאללה בדרום לבנון. החמס רוצה להגיע באמצעות מערך הטילים לירי על ערים וישובים בדרום הארץ, בכמות של 70 עד 100 טילים ביום. הסורים ואנשי חיזבאללה מאמנים כיום ברצועה בין 12 ל-15 אלף לוחמים פלסטינים בשיטות לחימה מתקדמות נגד צה"ל.
שום תהליך מדיני עליו מדבר ראש הממשלה אהוד אולמרט, לא יפסיק את הקמת המערך הצבאי הזה. להפך רק יחיש את עבדות הקמתו. לאבו מאזן ולרשות הפלסטינית אין כל שליטה על המערך הצבאי הזה והם לא יכולים למנוע את הקמתו ואת השלמת בנייתו. להלן הפרטים המלאים:
להלן אזורי 4 הפיקודים:
פיקוד צפון הרצועה, כולל את הערים הפלסטיניות בית חנון ובית להייה.
פיקוד העיר עזה, כולל את העיר עצמה.
פיקוד מרכז הרצועה, נמצאים האזורים המשתרעים מן המובאות הדרומיים של עזה ועד אזור דיר אל בלאח בדרום (ראה מפה), החשיבות של פיקוד מרכז היה בזאת שהוא שולט על צירי התנועה המרכזיים המחברים את צפון הרצועה ואת העיר עזה עם דרום הרצועה.
אזור פיקוד דרום הרצועה, משתרע מאזור דיר אל בלח ועד גבול רצועת עזה מצרים. האזור הזה כולל את הערים הפלסטיניות חאן יונס ורפיח.
רשתות הבונקרים, המנהרות והתעלות, אשר מתוכם צריכים הכוחות הפלסטינים בפיקודים השונים להלחם בכוחות צה"ל באם הם ייכנסו לרצועה. מדובר במאות של בונקרים קטנים הנמצאים עתה בשלבי בנייה מתקדמים. כמעט כל מרתף הנמצא מתחת לבניני מגורים אזרחים, או כל מבנה תת-קרקעי הנמצא בשטח, משודרג בימים אלה להיות בונקר המסוגל לעמוד מפני התקפות אוויר, הפגזות ארטילריות, או הפגזות מטנקים.
מערך הטילים, אשר כאשר בנייתו תסתיים, בין אפריל ליוני 2007, הוא יהיה מערך שיאפשר, ברגע שיקבלו החלטה על כך, לבצע ירי רציף של טילים על כל הערים והישובים הדרומיים של ישראל, כולל הערים אשקלון, אשדוד, ובאר שבע, בכל שעות היום והלילה, כאשר בכל מטח ישוגרו, במקום של 6 עד 10 טילים עד כה , בין 70 ל-100 טילים ביום.
אלה הן הסיבות מדוע צה"ל חושב כי הדרג המדיני טועה ומדוע תוך זמן קצר מאוד, המדובר בכמה שבועות, יהווה המערך הצבאי ברצועה איום ישיר על ישראל, אפילו גדול יותר מהמערך שחיזבאללה הקים בדרום לבנון.

Print Friendly, PDF & Email