מערפל המצוד אחר חוליות הטרור האיראניות באיסטנבול ועד אזעקות השווא בירושלים ואילת שהופעלו על ידי האקרים איראניים

ביום חמישי 23.6, יימלאו שבועיים לאזהרה החמורה ביותר שהושמעה אי פעם על ידי המטה ללוחמת טרור מפני פעולת טרור איראנית נגד תיירים ישראליים בטורקיה ובייחוד כאלה המטיילים באיסטנבול.
יום ב' 13.6, הועלתה רמת אזהרת הטרור מפני פיגועים לישראלים הנמצאים באיסטנבול לרמה הגבוה ביותר-דרגה 4. במילים אחרות, מדובר בסכנה מיידית לישראליים הנמצאים בעיר זו. רמת אזהרת הטרור בערים אחרות בטורקיה נשארה בדרגה 3 לא נמסרו פרטים נוספים, אבל מקורות שונים מסרו כי ביום א 12.6, ניסו סוכנים איראניים לחטוף ישראלים. המוסד ומוסד הביון הטורקי 'מיט' MIT  סיכלו ניסיון זה. לא נמסרו פרטים על מה שקרה באמת, והאם אנשי חוליות טרור איראניות נתפסו.
שר החוץ יאיר לפיד אמר ביום באותו יום בהודעה דרמטית, כי 'בעקבות אירועי השבועות האחרונים בטורקיה ואחרי סדרה של ניסיונות לפיגועי טרור איראניים כלפי ישראלים שיצאו לנופש באיסטנבול, אנחנו קוראים לישראלים לא לטוס לאיסטנבול ואם אין לכם צורך חיוני, אל תטוסו לטורקיה. אם אתם כבר באיסטנבול, תחזרו לישראל בהקדם האפשרי'.
ביום שישי 16.6 בערב, נפתחו בישראל החדשות בהודעה דרמטית של 'בכיר מאוד ביטחוני',  כי חוליות טרור איראניות כבר קיבלו את הפקודה לבצע את אשר הוטל עליהן ו'הן נמצאות כבר בדרך'.
ישראליים שנמצאו אותה שעה בבתי מלון באיסטנבול נצטוו לנעול את דלתות חדריהם ולא לצאת מהם במשך הלילה. מקורות עלומי שם וזהות ישראליים הודיעו כי מאחורי חוליות הטרור האיראניות עומד חוסיין טאייב  Hussein Tayeb, ראש מנגנון המודיעין של משמרות המהפכה המתוסכל מהמשך הפיגועים הישראליים בתוך איראן ונחוש לבצע פיגוע נקמה בישראלים בטורקיה.
השבוע הוכנס לידיעות על איום הטרור האיראני באיסטנבול מידע האומר, כי חוליות הטרור האיראניות מורכבות מאנשי העולם התחתון הטורקי העוסקים בסמים ובהברחת נשק. הידיעות האלה גוועו זמן קצר לאחר שהופיעו.
בינתיים, עוד יום עובר ולאחריו מגיע לילה ולא מדווח על שום פעולת טרור איראנית באיסטנבול או במקום אחר בטורקיה. תודה לאל גם לא דווח על שום נפגעים ישראליים.
ישראל מנצלת את הזמן לשיפור יחסיה עם טורקיה. נשיא המדינה יצחק הרצוג דיבר עם נשיא טורקיה ראג'יפ טאייפ ארדואן, ושר החוץ יאיר לפיד יוצא ביום חמישי 23.6 לאיסטנבול, להיפגש עם שר החוץ הטורקי  מבלט  צ'ווסוגלו Mevlut Cavusoglu להודות לו על שיתוף הפעולה במלחמה בטרור.
במקביל צריך לשים לב לעובדה כי כלי התקשורת הטורקיים אינם מזכירים אפילו במילה אחת את איום הטרור וכי בעוד איסטנבול מצטיירת/או מצויירת בעיני ישראליים כעיר מוכת טרור,  הטורקים לא שומעים על כך מילה בטוחים כי מדובר בעיר הבטוחה ביותר בעולם.
אפשר וצריך היה להניח כי אם אנשי הטרור האיראניים היו רואים שהם אינם מצליחים לבצע פיגועים באיסטנבול, בגלל פריסה צפופה של אנשי ביטחון ומודיעין ישראליים וטורקיים בעיר הם היו פונים לריכוזים אחרים של תיירים ישראליים בטורקיה, כמו אנטליה  לדוגמא.
למרבה האירוניה הפעולה היחידה האיראנית  בימים האחרונים נרשמה דווקא בים א' 19.6,  בכמה שכונות בירושלים ובאילת שם הופעלו צופרי האזעקה על ידי האקרים איראניים.
צריך לקוות כי אחד מאלה שמגדירים את עצמם 'מקור ביטחוני מאוד בכיר' יסביר לנו מה בדיוק מתרחש והאם באמת סוכל איום הטרור האיראני הנוכחי באיסטנבול או לא?

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות