מפציצים רוסיים תוקפים את ISIS בדיר א-זור. פוטין דורש בוועידת אסטנה את הוצאת כוחות איראן וחיזבאללה מסוריה

יום אחד בלבד לאחר השבעתו ביום ו' 20.1 של הנשיא דולנד טראמפ בוושינגטון, המריאו בשבת 21.1, ששה מפציצים אסטרטגיים ארוכי טווח מדגם טופולב Tu-22M3 strategic bombers מבסיס אווירי ברוסיה, וטסו עד העיר הסורית ובסיס חיל האוויר הסורי הנצורים על ידי ISIS בדיר א-זור Deir A-Zor.
בהיכנסם למרחב האוויר הסורי פגשו המפציצים הרוסיים במטוסי קרב רוסיים מהדגמים Su-30SM and Su-35S,שהמריאו מהבסיס האווירי הרוסי  המיימים Hmeymim airbase, שליד לטקיה, שחיפו על פעולת המפציצים הכבדים. המפציצים תקפו את ריכוזי ISIS באזור. עם סיום התקיפה חזרו המפציצים חזרה לרוסיה.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי הייתה זו עוד מחווה והפגנת כוח צבאית רוסית אשר נועדה להראות לנשיא ארצות הברית דולנד טראמפ, כמה רחוק מוכן נשיא רוסיה ללכת במלחמה נגד ISIS במזרח התיכון.
עוד מוסרים המקורות שלנו, כי ההפצצה הייתה רק חלק מהפעילות האווירית הרוסית שמטרתה למנוע את נפילת דיר א-זור והבסיס האווירי הסורי שלידה לידי ISIS.
ביום ד' 18.1, החלו מסוקי תובלה רוסיים החלו להטיס מאות חיילים סוריים מצפון סוריה מאזור קמישלי  Qamishli, אל זירת הקרבות מסביב לעיר.
תחילה העבירו  המסוקים הרוסיים שני גדודים סוריים מדוויזית הרגלים הסורית מס' 15 בניסיון למנוע את התמוטטות הכוחות הסוריים המגנים על דיר-א-זור. כוחות אלה מורכבים מהחטיבה הסורית מס' 137, השייכת ליחדיות העילית של המשמר הרפובליקני הסורי.
למחרת ביום חמישי 19.1 החלו המסוקים הרוסיים להעביר מאזור חאלב לדיר א-זור  את כוח העילית של חיזבאללה- 'כוח ראדואן' Lebanese Hezbollah's elite Radwan Force .
המקורות המודיעיניים של תיקדבקה מציינים, כי העברת 'כוח ראדואן' על ידי הרוסים לדיר א-זור, באה ברגע לא נוח לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין ולמתכנני המלחמה הרוסית בסוריה. באמצע שבוע שעבר סיכם פוטין עם נשיא טורקיה טאייפ ארדואן, כי בוועידת 'השלום הסורית' שתיפתח השבוע ביום שני 23.1  באסטנה Astana בירת קזחסטן, יכללו רוסיה, טורקיה ונציגי הפלגים של המורדים הסוריים, קריאה להוצאת כל המליציות השיעיות הפרו איראניות, כולל כוחות חיזבאללה, מסוריה.
מלבד שצעד זה מהווה מחווה רוסית-טורקית לארגוני המורדים הסוריים, הצעד הוא גם מחווה לנשיא דולנד טראמפ, המצביע על כך כי מוסקבה מוכנה לא רק לשתף פעולה צבאית עם ארה"ב נגד ISIS, אלא גםלקצץ את השפעתן של טהרן וביירות במתרחש בסוריה.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי אם דיר א-זור והבסיסי האווירי הסורי יפלו בידי ISIS, תהיינה לכך השלכות אסטרטגיות מרחיקות לכת על המצבים הצבאים בחזיתות מוסול Mosul בעיראק, ראקא Raqqa, ותדמור Palmyra בסוריה.
הישג כזה של ISIS, יהיה הניצחון הגדול ביותר של ISIS בשנה האחרונה.

Print Friendly, PDF & Email

14 תגובות עבור “מפציצים רוסיים תוקפים את ISIS בדיר א-זור. פוטין דורש בוועידת אסטנה את הוצאת כוחות איראן וחיזבאללה מסוריה

 • ינו 21, 2017 @ 19:33 at 19:33
  Permalink

  מה שישראל צריכה לעשות זה להפוך את המפה הפוליטית העולמית ולקרב בין המעצמות בין רוסיה לארצות הברית וכך לשחרר את איראן סוריה וחיזבאללה מתמיכת רוסיה …
  זה כבר סימן טוב שפוטין דורש את השיעים בחוץ איראן וחיזבאללה זה כנראה בעקבות לחץ ישראלי על פוטין למנוע מהאיראנים להבריח נשק למטרות טרור לחיזבאללה בסוריה במסווה של לוחמה משותפת עם כוחות אסד ועם הרוסים כביכול . וטוב שהרוסים מבינים שהמצאותם של השיעים בסוריה מסכנת את שלום האזור כולו וכדי שלא יתלקח ניצוץ אש שיבעיר אש בצפון המדינה בסוריה שיכניס את ישראל וארצות הברית לתקיפות מתואמות משל עצמם . רוסיה עלולה למצוא את עצמה מותקפת וזאת סכנה עולמית שיכולה להכניס מתח גרעיני לאזור . ולכן בצדק רוסיה רוצה לגרש את השיעים שהם הילדים הקטנים מהמגרש הסורי

  • ינו 28, 2017 @ 21:25 at 21:25
   Permalink

   שבוע טוב ומבורך.

   מה שישראל באמת צריכה זו אהבת חינם, חסד אחד עם השני,ולהפסיק עם כל ההבלים אחד נגד השני להתאחד בלב לפחות, ולהלל ולשבח ולהגיד תודה לבורא עולם עלכל החסד שעושה עימנו כל רגע ורגע!!! זו התרופה לכלל ולפרט עם ישראל היקרים והאהובים. כל טוב

 • ינו 21, 2017 @ 21:16 at 21:16
  Permalink

  ISIS הפך להיות הגדה-דוגמה וסמל לכל המוסלמים הסוננים ומייצג את לוחם ערבי בלתי מנוצח שהוא גם משכיל וגם יצירתי וגם חושב בגדול ונלחם עד הסוף (עניין למחקר פסיכולגי)!!!! יש לזה השפעות הרסניות ליחסים בין כל ערבים ליהודים בישראל ויש סיכוים טובים שהמלחמה תגיע גם לתל אביב!!!!
  כמובן כל מה שכתבתי זה לדעתי בלבד

  • ינו 21, 2017 @ 23:55 at 23:55
   Permalink

   אין ספק שאתה הוזה !!
   אתה כנראה ערבי משכיל שיודע לכתוב בשפת היהודים שנופל מטבעך הגנטי לפנטזיה שלעולם לא תתממש.
   הרבה הרבה לפני ש"מישהו" רק יחשוב להרים את הראש מהר מאוד הוא יבין מה זה כוח הזרוע של ישראלי!! יהודי!! מהקצפת של האיכות האנושית הגלובלית שלעולם לא ייתן לאסון שפקד אותנו לפני 70 שנה לחזור שוב.

   • ינו 22, 2017 @ 8:20 at 8:20
    Permalink

    הנהג שדרס 4 חיילינו בלב ירושלים זה דאעש. דאעש כבר כאן

   • ינו 22, 2017 @ 13:20 at 13:20
    Permalink

    למקום לגדף תתיחס לעצם הדברים.
    דע"ש באמת יוצר תדמית של לוחם ערבי בלתי מנוצח. הם נלחמים בשתי אימפריות ומחזיקים מעמד. לנצח אותם מחייב השמדה של אוכלוסייה שתומכת בהם, אותה בעייה שיש לנו בעזה. זה לא פשוט וארצות הברית לא תפנה לכיוון כזה כל כך מהר. לרוסים זה יותר קל.

 • ינו 22, 2017 @ 11:25 at 11:25
  Permalink

  לא צריך לצאת מפרופורציות אין ספק בכלל שבמלחמה הבאה אם חיזבללה המלחמה תגיע גם לתא וגם נסיונות לכבוש שטחים בישראל את החרמון והגליל ע"י פלישת כוחות ראדואן לשיטחינו…ואני לא ערבי

  • ינו 22, 2017 @ 16:00 at 16:00
   Permalink

   אולי אתה לא ערבי אבל חושב כמו ערבי…פרשן

 • ינו 22, 2017 @ 13:57 at 13:57
  Permalink

  גרמנים לא הצליחו להשמיד את העם היהודי אז כח ארדואן באיגוף טוקבקסתי ערבי ישראלי יעשה את זה? נו באמת
  ישראל מעצמה רב תחומית שווה זהירות

 • ינו 22, 2017 @ 14:46 at 14:46
  Permalink

  סטיב, דרס אנדר וואן…כך אמר ןעשה פוטין

 • ינו 22, 2017 @ 23:06 at 23:06
  Permalink

  מול דאעש לישראל יהיה תמיכה בינלאומית להיכנס בהם חזק חזק . בעצם אולי גם דאעש יהפכו ללוחמים חופש לזכויות האדם ברגע שהם ילחמו בישראל והשמאל ההזוי בישראל יהיה התומך שלהם והרפי שכל מאירופה ישלחו להם מליארדים

  • פבר 1, 2017 @ 12:47 at 12:47
   Permalink

   השמאל האירופי בסכנת קריסה, ניצני השינוי כבר יצאו.

 • ינו 23, 2017 @ 10:36 at 10:36
  Permalink

  אך שלוש מעצמות ושש מדינות לא מצליחים להשמיד את דאאש וישראל תצליח?? מי סוחב את המלחמה הזו….
  ??

 • ינו 24, 2017 @ 16:19 at 16:19
  Permalink

  מי מממן את דע"ש. מהיכן מגיעים הכספים למימון המלחמה של דע"ש ?. כנראה שהמלחמה הזאת משרתת מטרות של כמה מדינות. ברגע שיחליטו לחסל באמת את דע"ש תגלו שזה מעשי.
  רב הנסתר מהגלוי במלחמה בדע"ש.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות