מפקדים בכירים בטאליבן בפקיסטן ואפגניסטן, נשבעים אמונים לאבו באקר אל בגדאדי מנהיג ISIS

בתגובה להפגנת המיליונים נגד הטרור שהוביל נשיא צרפת הולנד, ביחד עם מנהיגים מערביים אחרים בפריס, ביום א' 12.1, הודיעו  מפקדים בכירים בטאליבן בפקיסטן ואפגניסטן, כי הם  נשבעים אמונים לאבו באקר אל בגדאדי מנהיג אל קעידה בעיראק ובלבנט ISIS. מיד לאחר ההודעה הם ערפו את ראשו של חייל פקיסטני שהוחזק על ידם בשבי.
לא רק המחבל לאמדי קוליבאלי Amedy Coulibaly, שביצע ביום ו' 9.1, את פעולת הטרור על הסופר-מרקט הכשר בפריס, ורצח 4 יהודים, הודיע על נאמנותו ל-ISIS, אלא גם בכירים מהטאליבן.
במילים אחרות, אל קעידה ISIS, לא רק פשט את זרועותיו המבצעיות לאירופה, אלא גם לתת-היבשת ההודית. בכך השיג אל קעידה ISIS שלוש מטרות מרכזיות:
1. ארגון הטרור הראה שפעולותיו הצבאיות-טרוריסטיות אינן מוגבלות רק לסוריה ולעיראק, אלא הן התפשטו עתה גם לאירופה ולאפגניסטן ופקיסטן. כלומר ISIS נלחם עתה ישירות נגד ארצות הברית בזירות לחימה חדשות אלה.
2.  בשבוע שעבר, ביום שני 5.12, תקף כוח של אל קעידה ISIS  בצפון סעודיה סיור של חיילים סעודיים, והרג שלושה מהם. בין ההרוגים הסעודיים מפקד כוחות משמר הגבול הסעודים באזור הגנרל  עוודה אל-בלעווי General Odah al-Balawi. הכוח התוקף של אל קעידה שפעל באזור סואייף Suwayf, במחוז אראר Arar region.
המקורות המודיעיניים וללוחמת טרור של תיקדבקה מדווחים, כי הכוח התוקף של אל קעידה   ISIS, היה מורכב כולו מסעודים שהתגייסו ללחום בשורותיו. במילים אחרות, ארגון הטרור פועל גם בחצי האי ערב.
בכך נוצרה נקודת החיבור בין אל קעידה בחצי האי ערב AQAP, ואל קעידה בעיראק ובלבנט ISIS. מבחינת איום הטרור העולמי יש כאן עליית מדרגה דרמטית באיומים נגד ארצות הברית ומדיניות מערביות וערביות אחרות, כולל ישראל.
3. בצעדים אלה הצליח מנהיג אל קעידה ISIS, אבו באקר אל בגדאדי לקדם את עצמו לדרגת מנהיגות באל קעידה העולמית, כאשר הוא דוחק לשוליים את מנהיג אל קעידה הרשמי איימן אל זואהיירי.  

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות