מפקד אל קעידה בארצות המאגרב האיסלמי מאיים ישירות על חייו של שגריר ישראל במאורטיניה.

בלעדי ומיוחד למקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה: מפקד אל קעידה בארצות המאגרב האיסלמי אבו מוסאב אל ואדוד Abou Moussab, בהודעה שפורסמה ביום ג' 5.2, המופנית אל שגריר ישראל במאוריטניה בועז ביסמוט: 'אתה צריך להתכונן שעומד לקרות לך מה שהוא רע'. 'אל תצהל על שניצלת הפעם', 'עדיין יש חיצים רבים באשפתנו'. 'תזכור, שמעתה, אתה צריך בכל פעם להינצל'.
בהודעה, טוען מפקד אל קעידה, כי שלטונות ישראל ומאוריטניה, אינם מוסרים את האמת על מה שהתרחש בתקיפת שגרירות ישראל בנואקשוט, בירת מאוריטניה ביום שישי, 1 לפברואר.
לדבריו, בעוד שהדיווחים הרשמיים של שתי המדינות מוסרים רק על פצועים צרפתים, נפצעו בהתקפה גם ישראלים, ומאוריטנים. הפעולה, אומרת ההודעה באה, 'בעת שהיהודים המקוללים,פוגעים באחינו בפלסטין, באמצעות מצור נפשע על עזה'. זו הפעם הראשונה שאל קעידה מודיעה, כי סיבת ההתקפה על השגרירות, היא המתרחש ברצועת עזה, דבר המעלה חשש בקרב חוגים ביטחון ישראליים, וצפון אפריקניים, כי זרוע ארגון הטרור במאגרב מתכננת בקרוב התקפות נוספות על מוסדות ישראליים ויהודיים. עוד תוקפת ההודעה את השליטים הערביים, הכוונה לנשיא מצרים חוסני מובראק, ויו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, המשתפים פעולה עם האויב הציוני.
הודעת האיום מסתיימת במילים הבאות: 'אתם בפלסטין צריכים לדעת, כי הלב שלנו במאגרב, הנמצא רחוק מאתכם, פועם בחוזקה, ואנחנו לא ננוח עד אשר נעקור את היהודים מהאדמה ששייכת לנו.
סמל ארגון אל קעידה במאגרב, שהתנוסס בראש הודעת האיום לשגריר ישראל במאוריטניה, שהתפרסמה ביום ג'.

Print Friendly, PDF & Email