מפקד משמרות המהפכה בשידור דרמטי ברדיו הממלכתי של איראן: תפסנו רשת ריגול של 'המוסד' הישראלי ואת ציוד הריגול בו השתמשה.

המקורות האיראנים של תיקדבקה מדווחים כי את ההודעה על תפיסת רשת הריגול הישראלית מסר מפקד משמרות המהפכה האיראניים הגנרל עלי ג'פערי Gen. Mohammad Ali Jafari. הגנרל האיראני אמר, כי יחידות המודיעין של משמרות המהפכה תפסו את הרשת ואת הציוד בו השתמשה.
עוד אמר ג'עפרי, כי הרשת הישראלית, עקבה לאחר פעולתם של מתקני הגרעין האיראנים, יחידות משמרות המהפכה, ובכירים באיראן. ההודעה לא ציינה באיזה בכירים מדובר, האם בקצינים בכירים או מדינאים איראניים? מתי הרשת נתפסה? היכן? כמה אנשים היא מנתה? והאם היא פעלה בתוך איראן או מחוצה לה, כאשר היא מפעילה סוכנים איראנים? עצם העובדה כי אישיות איראנית צבאית מרכזית כזו מוסרת את הידיעה על תפיסת רשת הריגול הישראלית, מצביעה לא רק על החשיבות והמשקל הגדולים שהאיראנים מייחסים לפרסום זה, אלא טמון בזה איום ישיר על ישראל, כי טהרן לא תשב בחיבוק ידיים מול 'אופנסיבת הריגול הישראלי' נגדה, וכי משמרות המהפכה האיראנים יגיבו.
בשבת בבוקר 22.11, כי הודיעו האיראנים כי הם הוציאו להורג סוחר במוצרי אלקטרוניקה איראני בשם עלי אשטארי Ali Ashtari, אשר פעל למען 'המוסד הישראלי. לפי ההודעה ההוצאה להורג התבצעה כבר ביום שני 17.11. לא נמסר הסבר מדוע טהרן חיכתה 6 ימים עד שהודיעה עליה. זמן קצר לאחר מכן הודיעה סוכנות הידיעות האיראנית כי קבוצה של 4 טרוריסטים עם ציוד ושיטות ציוניים, שתכננו לבצע פיגועים באיראן, נתפסו במערב המדינה, כאשר חצו את הגבול בין איראן ועיראק.
המקורות האיראנים של תיקדבקה מדווחים כי אין זה מקרה בלבד כי איראן מודיעה בהפרש של יומיים בלבד גם על תפיסתן של 2 קבוצות סוכנים ישראליים, וגם על הוצאתו להורג של סוכן 'המוסד'. עתה אין ספק כי ההנהגה בטהרן, החליטה להעלות את רף מלחמת התעמולה והמתח הצבאי בינה לישראל. בשבת 22.11, מיד לאחר הוצאתו להורג של עלי אשטארי דיווחו המקורות שלנו כי עצם פרסום ההוצאה להורג היא אות אזהרה לישראל, שפעולות הרתעה איראניות-סוריות נוספות נמצאות בדרך.

Print Friendly, PDF & Email