מפקד משמרות המהפכה האיראנים: כל שטח ישראל מכוסה על ידי הטילים האיראנים.

המקורות הצבאיים והאיראנים של תיקדבקה: כמה שעות לפני פרסום דו"ח ועדת וינוגרד בישראל, ביום ד' 30.1, אומר מפקד משמרות המהפכה האיראנים גנרל מוחמד עלי ג'פערי Mohammad Ali Ja'fari, כי מלחמת ישראל חיזבאללה, בקיץ 2006, והניצחון שחיזבאללה השיג במלחמה זו, היא הדוגמא הטובה ביותר לכך כיצד איראן תתמודד עם כוחן הצבאי של ארצות הברית, וישראל, באם תותקף על ידן. המודבר, אומר ג'פערי לא רק בניצחון האמונה, אומץ הלב, וההתנגדות, אלא גם בתכנון הנכון של צעדי המלחמה, והשימוש הנכון במערכות הנשק שעמדו לרשות חיזבאללה. ניצחון זה, אומר ג'פערי, היה מול הצבא החזק והמצויד ביותר באזור המזרח התיכון-צה"ל. בהתייחסו לשאלה כיצד איראן תגיב באם ישראל תתקוף אותה ביחד עם ארצות הברית? או אם ישראל תתקוף בעצמה? אמר מפקד משמרות המהפכה, כי ישראל חושפת את עצמה לטילים האיראנים, המכסים את כל שטחה, ולסכנות של מדינות באזור, רמז לסוריה, והמוסלמים הנמצאים באזור, רמז לחיזבאללה, ולפלסטינים. ג'פערי אומר כי במקרה של התקפה ישראלית, גם השטחים הפלסטינים הכבושים על ידי ישראל, כלומר, הישובים, ובסיסי צה"ל בגדה המערבית, יהוו מטרה לתגובה האיראנית. איראן, אומר ג'פערי, מקווה כי ישראל לא תצטרף לארצות הברית בהתקפה כזו משום שהמכה הצבאית שתקבל, תהייה גדולה פי כמה מהמכה הצבאית שקבלה מידי חיזבאללה בלבנון.
ג'פערי הדגיש, כי בהתרחשות שישראל תתקוף בעצמה את איראן, אזי לאיראן תהייה יד חופשית לפעול, ולעשות מה שהיא רוצה לעשות נגד ישראל. ג'פערי לא פירט למה הוא מתכוון במושג 'יד חופשית' ועל איזה פעולות צבאיות מדובר. אולם המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי בנוסח זה ג'פערי מעלה את האפשרות כי אם ישראל תשתמש נגד איראן בנשק גרעיני, לאיראן תהייה לכך תשובה מתאימה.
בענותו לשאלה באם ניסוי מערכת המנועים החדשה של הטילים הבליסטיים הישראליים שנערכה ב-17.1, משנה את הערכת המלחמה היכולה לפרוץ בין איראן וישראל, ענה ג'פערי, כי כמובן שלישראל יש את היכולות שלה, כולל נשק גרעיני וטילים, אשר כבר עתה מכוונים למטרות באיראן, אולם לטהרן איננה רואה בכך בעיה. לנו, אומר ג'פערי, יש מידע על שמתרחש באמת בהתקוממות הפלסטינית, וזה מה שמביא אותנו להערכה כי ישראל לא תבצע טעות היסטורית כזו כל כך גדולה. ג'פערי לא פירט על מה הוא מדבר, אבל הקפיד לקרוא לפלסטינים בשם "אל קודס', שהם גם הזרוע המבצעית של משמרות המהפכה האיראנים הפועלים מחוץ לאיראן. המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי ברצועת עזה נמצאת משלחת צבאית של 'גדודי אל קודס' האיראנים, הפועלת ליד כוחות המעורבות המיוחדים של החמס, וכוחות הג'יהאד האיסלמי, ודברי ג'פערי מכוונים אליהם. נקודה מעניינת אחרת בדבריו של ג'פערי הייתה תשובתו לשאלה, כיצד איראן תגיב באם ישראל תתקוף את סוריה? ג'פערי נמנע מלומר ישירות כי איראן תבוא לעזרתה של סוריה. במקום זה ענה תשובת מפותלת. ממנה עולה כי חובתה של איראן לבוא לעזרתם של כל המוסלמים המדוכאים, וכי סוריה נמצאת בהגדרה-מסגרת זו.
בדברו על תגובה האיראנית למתקפה אמריקנית, אמר ג'פערי, כי הכוחות האמריקנים הנמצאים בארצות מסביב לאיראן, כמו עיראק, אפגניסטן, כווית, עומן, וטורקיה, יותקפו בטילים איראנים. איראן תדאג לכך, כי התושבים המוסלמיים של מדינות אלה לא ייפגעו, אלא רק הכוחות האמריקנים.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים כי בדברו על התקרית שהתרחשה בין אוניות המלחמה האמריקניות במיצרי הורמוז, וסירות מהירות של משמרות המהפכה האיראנים, ב-6.1, הקפיד ג'פערי לומר, כי לצי האיראני יש זכות לבצע 'ביקורות' inspections. רק בסיום דבריו, כאשר נתבקש להבהיר את המונח 'ביקורות', נסוג ג'פערי מדבריו הקודמים, ואמר כי המודבר בתהליכי 'זיהוי' identification, המקובלים במעברי מים בינלאומיים. הדבר מעיד על מהלך המחשבה הצבאית האיראנית, הרואה במצרי הורמוז, שהם מים בינלאומיים, בהם עוברים כל יום שליש מתצרוכת העולם בנפט, מים טריטוריאליים של איראן, בה יש לה זכות לעצור אוניות לשם עריכת ביקורות בהן. בכך מנסה ג'פערי להקנות לאוניות משמרות המהפכה, מעמד דומה לזה שיש, על פי מנדט של האו"ם, לאוניות המלחמה האמריקניות, ומדינות נאט"ו אחרות הפועלות במפרץ הפרסי, ואשר עוצרות אוניות איראניות ואחרות, לשם ביקורת וחיפושים אחר נשק, וגורמי טרור.
ג'פערי הכחיש בדבריו בתוקף, כי הסירות המהירות האיראניות, איימו לפוצץ את אוניות המלחמה האמריקניות, ואמר, כי הקול הנשמע בסרט הווידיאו שהאמריקנים פרסמו על התקרית, הוא מפוברק.

Print Friendly, PDF & Email