מפקירים את גלעד שליט על מזבח הרגיעה.

תיקדבקה: מפקירים את גלעד שליט. מקורות בכירים בצה"ל: כמו שכדי להשיג את הפסקת האש בלבנון ב-2006 הפקירו את אהוד גולדווסר ואלדד רגב, כך מפקירים עכשיו את גלעד שליט כדי להשיג הפסקת אש עם החמס.
הגורמים הצבאיים אומרים כי כמו שהפסקת האש בצפון והחלטת מועצת הביטחון 1701, התגלו במשך השנתיים האחרונות ככישלון, כך 'הרגיעה' תתגלה במשך הזמן כטעות אסטרטגית ממדרגה ראשונה, ותביא לכך כי החמס יקצין את תנאיו להחזרתו של גלעד שליט. הכותרת הזו של תיקדבקה הביאה לשורה של הדלפות מתוכננות, אשר מטרתן הייתה לומר כי בעיית שליט תהייה חלק ממהלך 'הרגיעה. אולם אף אחת מהדלפות אלה, לא אמרה כי החל התהליך לשחרורו של שליט, ביחד עם התחלת התהליך של 'הרגיעה'.
המקורות הצבאיים, מתחו ביקורת חריפה על הרמטכ"ל רב אלוף גבי אשכנזי, המשתף פעולה עם ראש הממשלה אהוד אולמרט ועם שר הביטחון אהוד ברק, במטרה למנוע את כניסת צה"ל לרצועה. אחריותו של הרמטכ"ל, אמרו המקורות היא לפעול למען החזרתו המהירה של גלעד שליט לישראל, אולם הוא איננו פועל בכלל בנושא, כאילו המדובר הוא לא בחייל צה"ל הנמצא בשבי.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי לדברים המתפרסמים ביום א' 15.6, על ידי מערכת הביטחון, כי מתחילה לא היה מתוכנן לקשור בין המו"מ על 'הרגיעה', לבין שחרורו של גלעד שליט, יש מטרה אחת: להסוות את הכניעה המוחלטת של שר הביטחון אהוד ברק לתנאיו של החמס. גם הצגת הדברים כאילו ישראל מחכה עדיין להבהרות מהחמס, היא מטעה והפוכה מהמציאות. ישראל כבר הסכימה לכל תנאי מצרים והחמס ל'רגיעה' עוד בשבוע שעבר, אולם עתה החמס מציג תנאים חדשים לפתיחת המעברים, והסדרי הביטחון לאורך גבולות הרצועה.

Print Friendly, PDF & Email