מצוד בדרום אמריקה אחר חוליות טרור איראניות. נתפסה חולייה בברילוצ'ה בארגנטינה

בארגנטינה, נערך בימים האחרונים מצוד נרחב אחר קבוצות טרור של איראן ושל חיזבאללה שעמדו לתקוף כמה מ-10 בתי חב''ד במדינה, ולפי כמה חשדות את כולם בעת ובעונה אחת, לאחר שאחת מחוליות הטרור נתפסה.  המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מדווחים בלעדית, כי חולייה של שלושה אנשי טרור נושאת מסמכים ומפות, נתפסה בעיר הנופש הארגנטינית סאן קרלוס דה ברילוצ'ה San Carlos de Bariloche, הנמצאת  במרחק של 1680 ק"מ מבואנוס איירס. העיר משמשת בסיס לתרמילאים הישראליים המטיילים בפטגוניה ובהרי האנדים. העיר ברילוצ'ה הממוקמת לרגלי אגם נאוול וואפי Nahuel Huapi, היא המרכז התיירותי העיקרי של מחוז ריו נגרו Rio Negro ( הנהר השחור), המפורסם בנופי הטבע המדהימים ביופיים.
החוליה נתפסה השבוע על יד מארב של כוחות היחידה המיוחדת הארגנטינית ללוחמת טרור ה-Federal Special Operations Group-GEOF שהכינוי שלה הוא 4T,  לפי מידע מודיעני שהתקבל ממקורות מודיעיניים אמריקנים וישראליים.
עוד מוסרים המקורות שלנו ללוחמת טרור, כי מיד לאחר תפיסת החוליה הורו השלטונות לכמה מעשרת בתי חב''ד ולמוסדות יהודיים אחרים במדינה להיסגר, ומסביב לבתי חב''ד ומרכזיים יהודיים אחרים הוצבה שמירה כבדה.  כמו כן הוצבה שמירה כבדה מסביב לשגרירות ישראל בבואנס-איירס. שגרירות ישראל בבירה הארגנטינית הייתה יעד לפעולת טרור איראנית במרס 1992. אז נהרגו שם 29 איש, ו-242 נפצעו.
המקורות המודיעיניים וללוחמת טרור של תיקדבקה מדווחים, כי חלק מחקירת אנשי חוליית הטרור שנתפסו מתרכזת סביב הנקודה האם הם קבלו 'בית בטוח'safe house , הדרכה ועזרה ממשפחות גרמניות בעלות עבר נאצי המתגוררות באזור. בפיגוע לפני 20 שנה בשגרירות ישראל בבואנס איירס היו סימנים רבים, כי בין מי שביצע את הפיגוע עבור איראן וחיזבאללה היו אלמנטים מקומיים פרו נאציים. ישראל, ארגנטינה, וגרמניה, העדיפו להטיל איפול הקיים עד היום על מידע זה.
המקורות שלנו מציינים, כי סאן קרלוס דה בריצ'ולה היא מרכז בו  מתגוררות משפחות גרמניות בעלות עבר נאצי, ובמשך השנים מאז סיום מלחמת העולם השנייה ב-1945 היו שמועות רבות, ואף נכתבו על כך ספרים שהאחרון בהם הופיע בבריטניה לפני שנה ב-2011, לפיהם אדולף היטלר ורעייתו אווה בראון לא התאבדו, אלא ברחו לארגנטינה ומצאו מקלט בבריצ'ולה שם חיו שנים רבות.
נוסף למצב הכוננות בארגנטינה בפני פיגועי טרור של איראן וחיזבאללה, הוכרז בעקבות תפיסת החוליה בברי'לוצ'ה גם מצב כוננות דומה לחות בארבע מדיניות דרום אמריקניות נוספות ביניהן, צ'ילי, פרו, אורוגוואי, ומקסיקו, מחשש כי חוליות טרור אחרות העומדות לפגוע במטרות יהודיות וישראליות נמצאות בדרך אליהן, או כבר פועלות בתוכן.   
המקורות של תיקדבקה מציינים, כי עם חשיפת התוכניות לפיגוע בבית חב''ד ובתרמילאים ישראליים בארגנטינה, הולכת ומתבהרת תמונה לפיה המודיעין האיראני, ומנגנון הביטחון המיוחד של חיזבאללה, עמדו לבצע החודש, ואולי עוד ינסו לבצע גם בשבועות הקרובים, שורה של פיגועים במטרות יהודיות וישראליות ברחבי העולם, כאשר המטרה המרכזית שלהם היא בתי חב''ד.
הסיבה לבחירת בתי חב''ד  היא משום שהם  בולטים בסביבתם וקל לזהות אותם. השתלטות על בית חב''ד מבטיחה מספר גדול של קורבנות יהודיים וישראליים, וכותרות ראשיות בכלי התקשרות הבינלאומיים.
בנובמבר 2008 השתלטו מחבלים של הזרוע המבצעית של ארגון אל קעידה לאשקר א-טייבה Lashkar-e-Taiba, על בית חב''ד במומבאי שבהודו ורצחו שם שמונה ישראלים ויהודים אמריקנים.  עתה לאחר שבשבוע השני של ינואר נתפס בבנגקוק איש  חוליית טרור  עמדה לתקוף את בית חב''ד להחזיק את יושביו כבני ערובה ואחר כך לפוצץ את הבית בפיגוע התאבדות,  וב-19 בינואר נתפסה בבאקו Baku בירת אזרבייג'ן חולייה שנייה של המודיעין האיראני וחיזבאללה שעמדה לתקוף את בית חב''ד בעיר, ברור כי איראן וחיזבאללה, שהחליטו לאמץ את שיטות הפעולה של אל קעידה,  נמצאים בעיצומו  של מבצע טרור המשתרע על פני אסיה, אסיה המרכזית, ודרום אמריקה, שרק נמצא בתחילתו. 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות