מצוד בירדן אחר החוליה שרצחה 3 חיילים אמריקנים

מצוד נרחב בו משתתפים כוחות ירדניים גדולים, וכוחות מיוחדים ומסוקים אמריקנים מתנהל, בשבת 5.11, אחר חוליית המחבלים של אל קעידה או ISIS, אשר רצחו, ביום ו', שלושה מדריכים צבאיים אמריקניים ופצעו לפחות שלושה מדריכים נוספים,כמה מהם במצב קשה מאוד.
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מדווחים, כי לא כפי שצבא ירדן והפנטגון מציגים, לא חייל ירדני אחד פתח באש על המכונית בה המדריכים האמריקנים נסעו, בכניסה לבסיס האווירי הירדני-'הנסיך פייסל'Prince Faisal air base, הנמצא ליד העיר אל-ג'עפר al-Jafr,  הנמצאת במרחק של 288 ק"מ דרומית לבירת ירדן-עמן.  המדובר  במארב אש מתוכנן היטב בו השתתפו לפחות בין שלושה לחמישה אנשי טרור.
בגלל האיפול הכבד שהפנטגון וצבא ירדן הטילו על האירוע, עדיין לא ברור אם כל אנשי הטרור שהשתתפו במארב היו חיילים ירדנים, או רק חלקם.
התיאור כאילו היה מדובר באי הבנה בין חייל ירדני שעמד בשער הבסיס ובין המדריכים האמריקניים שניסו להיכנס לבסיס  רחוק מאוד מהמציאות של מה שהתרחש.
על המכונית בה ישבו המדריכים האמריקנים נפתחה אש משלושה כיוונים, משער המחנה ומשני צדדיה. מדובר בפיגוע הטרור החמור ביותר שבוצע אי פעם בכוחות אמריקנים השוהים בירדן.
צורת הפיגוע מעידה על כך, כי בידי  המתנקשים היה מידע מוקדם על השעה המדויקת  בה המכונית תגיע למחנה, וכמה מדריכים אמריקנים יימצאו בה.
עכשיו בודקים כיצד מידע רגיש כזה הגיע לידי הטרוריסטים.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה מדווחים, כי בשבת תוגברו כוחות הצבא והמשטרה הישראליים לאורך גבול ישראל-ירדן במטרה למנוע מעבר של הטרוריסטים הנמלטים מגבול ירדן אל הנגב הישראלי ומשם לחצי האי סיני.
ההערכה המודיעינית היא, כי אנשי החוליה ינסו להגיע, באמצעות מבריחים בדואים, אל האזורים בצפון סיני שם פועלות רשתות של ISIS.
הפיגוע במטרה אמריקנית נערך יום אחד בלבד לאחר שמנהיג ISIS, אבו באקר אל בגדאדי, פירסם ביום ה' 3.11 לפנות בוקר, ובו הוא קורא לכל 'המתאבדים להרוס את הערים של הכופרים'   al-Baghdad urged suicide bombers all over the world to 'destroy the cities of the unbelievers’. המקורות של תיקדבקה ציינו, כי ווידיאו זה הוא קריאת צופן, לכל רשתות הטרור הרדומות של ISIS בבירות ובערים המרכזיות במערב ובמזרח התיכון להתחיל בגל פיגועים חדש.
הפיגוע גם אירע במלואת שנה לפיגוע שנערך ב-9 בנובמבר 2015, באקדמיה לשוטרים הירדנית ליד עמן, שם קצין ירדני פתח באש על מדריכים צבאיים מערביים  והרג שני מדריכים אמריקנים ומדריך דרום-אפריקאני.

Print Friendly, PDF & Email