מצוד השווא אחרי חייאת בומדיאן. האמת שצריכה להיאמר על שירותי המודיעין והביטחון הצרפתיים

אפילו צעדת המיליונים נגד הטרור שיוביל נשיא צרפת פרנסואה הולנד בפריס, ביום א' 12.1, לא תצליח להסתיר את הפיאסקו הביטחוני-מודיעני הנורא שהתרחש ביומיים האחרונים בפריס, (שישי-שבת 11.1-10).
דוברי שירותי הביטחון הצרפתיים אמרו, כי חייאת בומדיאן Hayat Boumeddiene בת ה-26, אשתו של המחבל לאמדי קוליבאלי Amedy Coulibaly, השתתפה ביום ו' 9.1 בפעולת הטרור על הסופר-מרקט בפריס, והצליחה להימלט משם ביחד עם בני הערובה היהודיים ולהיעלם, בעוד שהיא למעשה הייתה בסוריה.
הפיאסקו הוא גדול כל כך עד שכל מה שהיה צריך לעשות הוא לבדוק את הרישומים במערכות הביטחון בגבולות צרפת, ספרד וטוריקה, כדי לגלות כי  חייאת בומדיאן, יצאה מצרפת עוד ב-1 או 2 לינואר, כמה ימים לפני הפיגוע בשבועון הסטירי 'שרלי הבדו'. כלומר, היא לא הייתה יכולה להיות בפיגוע ביום שישי 9.1 במיני-מרקט הכשר בפריס. בעוד שירותי הביטחון והמודיעין הצרפתים מלעיטים את כלי התקשורת העולמיים בפרטים דמיוניים, הם עצמם פועלים לפי הנחות עבודה שאינן קיימות במציאות.
הפיסקאו הזה גם טשטש לחלוטין את התמונה, מי עמד באמת מאחורי הפיגועים. 
מקורות עלומים במערב עשו מאמץ גדול להצביע על אל קעידה בתימן-בחצי האי ערב AQAP, כמי שארגנה וממנה את הפיגוע. הסיבה לפעולתם של גורמים אלה ברורה: להרחיק את האפשרות כי אל קעידה בעיראק ובלבנט ISIS, היא העומדת מאחורי הפיגועים בצרפת. כי אם יתברר שכך הם הדברים פירושם יהיה כי נכשלה המלחמה האווירית שמנהלים הנשיא אובמה וארצות הברית בראש קואליציה של 20 מדינות, כולל צרפת, בארגון, וכי אבו באקר אל בגדאדי מסוגל להגיב על התקפות בלתי יעילות אלה, בהתקפות יעילות מאוד בבירה מערבית מרכזית באירופה.
 אם חייאת בומדיאן יצאה מצרפת לסוריה, כמה ימים לפני התחלת גל הפיגועים, פירוש הדבר שהיא נסעה למקום ממנו אפשר לנהל את מבצע הטרור, או לפחות להכין מקום מקלט לאנשי הטרור במידה ויצליחו להימלט. ומי שאליו פנתה להכין מקום מקלט זה היא אל קעידה ISIS, ולא אל קעידה AQAP.
מאחר ואחד מהאחים סעיד ושריף קואג'י ואמדי קוליבאלי, אמר לתחנת טלוויזיה צרפתית, זמן קצר לפני שחוסל ביחד עם אחיו ביום ו' 9.1, כי הם פועלים עבור אל קעידה בחצי ערב AQAP, צריך להסיק מכך, או לפחות לבדוק את האפשרות, כי אירועי הטרור בפריס הם בפעם הראשונה שיתוף פעולה בין אל קעידה ISIS, ואל קעידה AQAP.
במילים אחרות, מצב מסוכן ביותר בייחוד כאשר מקורות מודיעין גרמניים מדווחים ביום א' 12.1, כי שירותי המודיעין האמריקנים קולטים בשעות האחרונות תשדורות בין כל גופי אל קעידה האומרות, כי הפיגועים בפריס, הם רק 'אות הפתיחה' לגל פיגועים גדול יותר באירופה.
מובן וטבעי יהיה לעם הצרפתי, העומד בעיצומו של משבר, קרעים והתפלגויות המאיימים עליו מבית, להתאחד ולהתאגד, להתחמם מהילת ביצועי יחידות הלוחמה בטרור של המשטרה והצבא, אשר לכאורה החזירו את הכבוד האבוד' לעם הצרפתי.
העובדות, למרבה הצער, שונות לחלוטין. כל נדבכי הביטחון הצרפתיים הכוללים את זרועות המודיעין הפנים ארציות והחיצוניות, שלטונות המכס וההגירה, גופי האבטחה, השיטור והסיור, שמאמציהם אמורים להיות שלובים וסרוגים אלו בשל אלו – כשלו כישלון חמור, כואב, יקר ובעיקר יצרו לקח חיובי מאוד ליריביהם-הטרוריסטים המוסלמים.
כשל מערך מודיעין החוץ Direction générale de la sécurité extérieure-DGSE, שלא הצליח להצביע על הנתיבים בהם ילידי המדינה וזרים יוצאים ממנה כדי להילחם בשירות ISIS או דומיהם ועל הדרכים בעזרתם הם שבים למולדתם, מצוידים, מאומנים ונוטפי שנאה.
כשל ארגון מודיעין הפנים Direction générale de la sécurité intérieure-DGS, הצרפתי  בזיהוי ההתארגנות החבלנית המורכבת, הממושכת, רבת המשתתפים והזרועות שאחד משיאיה היה הפיגוע בשארלי הבדו ובמרכול הכשר. את  המחדלים האחרים, כמו הפרשה המביכה של מקום המצאה של חייאת בומדיאן ייראה העם הצרפתי בימים לבוא.
כשלו יחידות הלוחמה בטרור הצרפתיות GIGN Groupe d'Intervention de la Gendarmerie Nationale, בהפגינן הססנות מבצעית של שעות ארוכות, אי ייזום פעולה מבצעית אלא היגררות אחרי המציאות אותה הובילו הטרוריסטים.
כשלה משטרת פריס מלאבטח את העיתון המאויים, למרות מידע מודיעיני שהתריע על העומד לבוא. מביך ונורא לראות שני טרוריסטים צועדים בלב העיר בתתי מקלעים שלופים אל מול עשרות שוטרים שלא ירו ולו ירייה אחת אפקטיבית מול תוקפיהם.
כשלו שלטונות המכס  וההגירה כאשר רובעים שלמים בעיר הפכו למוסלמים קיצוניים וזירמת המהגרים המוסלמים מכל העולם לרבעים אלו, שלרוב גם המשטרה חוששת מלהיכנס אליהם, לא עוצרת לרגע. המשטרה גם כשלה במניעת הפיכתם של רבעים אלה למחסני נשק  שאיש איננו יודע ומכיר את היקפם האמיתי.
המצור אותו הטילו אלפי שוטרים וחיילים מכוחות הביטחון השונים של צרפת על מבנה התעשייה האפרורי מצפון מזרח לפאריס, בעיירה Dammartin-en-Goële מנה שעות ארוכות ומיותרות בהן הם העסיקו יותר ממאה אלף (!) אנשי ביטחון ברחבי המדינה – עובדה שנזקפת לזכותם במיוחד אצל אלה המאמנים ממש ברגעים אלו את דור המרצחים המטורף הבא, כך בדיוק מייצרים קריאת עידוד להתקפות הטרור שעוד יגיעו ויזכו אף הן בפריים טיים בן יממות ארוכות בכל ערוצי הטלוויזיה והמדיה העולמיים.

 

Print Friendly, PDF & Email