מצוד של כוחות מיוחדים אמריקנים בפקיסטן אחרי מולא עומר, איימן זאווהירי, וסייף אל עדאל

ארה''ב הזרימה בשעות האחרונות כוחות מיוחדים ומזלטים לפקיסטן, בניסיון להשיג הישגים מיידים נוספים במלחמה בטרור לאחר חיסול בן לאדן. על הכוונת האמריקנית, מי שנחשב מס' 2 באל קעידה איימן זאווהירי, מולא עומר מנהיג הטאליבן, וסייף אל עדאל,הנחשב קצין המבצעים הראשי של אל קעידה.
האמריקנים חושדים כי המודיעין הפקיסטני הצבא ה-ISI יודע היכן השלושה נמצאים.
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מוסרים, כי עד לחיסולו של בן לאדן, שהו מולא עומר וצמרת הפיקוד של הטאליבן בקראצ'י בדרום פקיסטן, איימן זאווהירי וסייף אל עדאל שהו בצפון ווזיריסטן. נראה כי לאחר חיסול בן לאדן הם עברו למקומות מחבוא אחרים.
מקורות בוושינגטון אמרו ביום א' 8.5, כי ממשל אובמה הציג לממשלה, לצבא, ולמודיעין הצבאי הפקיסטני, אולטימאטום, לפיו אם הם לא ישתפו פעולה עם סוכנות הביון האמריקנית ה-CIA במרדף אחר אנשי טרור מרכזיים אלה, תגביר ארצות הברית את נוכחותה הצבאית בתוך פקיסטן, מבלי לקבל לכך אישור ממשלת איסלמאבאד, ותרחיב את המצוד אחר המבוקשים.
ההנחה המודיעינית האמריקנית היא, כי מולא עומר מנהיג הטאליבן, וסייף אל עדאל, אשר האיראניים שחררו ממעצר בית בספטמבר 2010 ואפשרו את מעברו לפקיסטן, ואשר נחשב למתכנן המבריק והפורה של אל קעידה לפעולות טרור רחבות היקף, פועלים במשותף יחד עם איימן זאווהירי, כדי לבצע במהירות פעולת טרור גדולה כדי למחוק את האפקט הפסיכולוגי שארצות הברית השיגה בחיסול בן לאדן.
בשבת 7.5, פרסמו אנשי סוכנות הביון המרכזית האמריקנית ה-CIA, מספר סרטי ווידיאו המראים את אוסמה בן לאדן בבית המחבוא שלו בעיר הצבאית אבוטאבאד.
מטרת הפרסום היא להראות כי ארצות הברית לא חיסלה מנהיג טרור שאבד עליו הכלח שיושב בבית עטוף בשמיכת צמר עבה כשהוא צופה בסרטי ווידיאו המראים את הישגיו בעבר, אלא באיש טרור הממשיך להיות פעיל בהנהגת אל קעידה ובתכנון פעולות טרור נגד ארצות הברית.
בכיר במודיעין האמריקני אמר לכלי תקשורת אמריקנים כי החומר אשר נמצא בפשיטה האמריקנית על ביתו של בן לאדן, ואשר סוכנויות המודיעין האמריקנית עושות עתה מאמץ מיוחד לעבור עליו, 'מגלה בבירור כי בן לאדן היה מנהיג פעיל של אל קעידה, שמספק לקבוצת הטרור אסטרטגיות, הוראות מבצעיות וטקטיות'. 'הוא היה רחוק מלהיות דמות סימלית', אמר הבכיר, 'הוא היה שחקן פעיל'.
The materials reviewed over the past several days clearly show that bin Laden remained an active leader in al Qaeda, providing strategic, operational and tactical instructions to the group, the official said.
He was far from a figurehead. he was an active player
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים, כי המדובר בשינוי גישה של 180 מעלות בעמדות ארצות הברית וגופי המודיעין שלה. בארבע השנים האחרונות, מאז תחילת 2006, טענו ארצות הברית ומומחי ביון ברחבי העולם, כי מנהיג אל קעידה אוסמה בן לאדן הוא 'אדם בודד הנמצא במנוסה' one man on the run. בן לאדן תואר כאדם הטרוד כל כך במציאת מקומות מחבוא חדשים מפני האמריקנים הרודפים אחריו, עד שאין לו זמן פנוי לתכנן מעשי טרור. עכשיו וושינגטון ומומחי הטרור האמריקנים רוצים שנחשוב אחרת.
 

Print Friendly, PDF & Email