מצלמות ללא עדשות ברפיח.

ישראל מתעקשת כי המצלמות שהותקנו כבר במעבר רפיח יעבירו לה מידע על העוברים והשבים אל/ומרצועת עזה בזמן אמת. הפלסטינים, האירופאים, וג"ימס וולפנזון המתאם האמריקני אומרים לא! לדעתם לא יקרה שום דבר אם ישראל תקבל את המידע מאוחר יותר תוך 24 שעות. כיוון שכך הפלסטינים מדברים על טווח זמן של 48 שעות. הפלסטינים גם מתנגדים לכך כי מחשבי מסוף הגבול יהיו מחוברים בכל צורה שהיא (כבל או אל-חוטי) אל ישראל. לטענתם, אם חיבור זה יתבצע תהייה זו הוכחה נוספת כי ריבונותם על רצועת עזה איננה מלאה, וכי השליטה והאחריות הביטחונית ברצועה נשארה בידי ישראל.
גם האירופים אשר הסכימו להציב כמה עשרות `משקיפים` observers במערב רפיח אינם מוכנים שהם ישמשו כשוטרי גבול עם סמכויות אכיפה. בישיבת שרי החוץ של האיחוד האירופאי ביום שני 7.11 בבריסל הוחלט כי משקיפים אלה ייוצבו במעבר לתקופה של שלוש שנים רק כדי להדריך את הפלסטינים כיצד להפעיל אותו.
מכן עולה שלאירופאים אין כל תוכניות לשמש מעין כוח ביטחוני שישרת את מטרותיה של ישראל, או יילחם בטרור.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מציינים כי המדובר בוויכוחים עקרים שנועדו מהתחלה להסתיר את העובדות שהיו ברורות כבר לפני ארבעה חודשים באוגוסט השנה, לפיהן ישראל לא רק וויתרה על נוכחות כל שהיא במעברים אלא גם הסכימה כי במעבר רפיח תתנהל תנועה לא רק של יוצאים מרצועת עזה, אלא גם תנועה של נכנסים אליה. ברגע שישראל הסכימה לכך שתנועת הנכנסים לרצועה תעשה דרך מעבר בו אין לה נוכחות או פיקוח, אין לה כל אפשרות להחזיר את הגלגל אותה היא עצמה הניעה אחורנית. נוסף לזה כל תנועת אנשי הטרור והעברת הנשק המתבצעות היום מחצי האי סיני לתוך הרצועה נעשה או דרך המנהרות להברחת הנשק הפועלות עתה שוב בקצב מלא, או באמצעות רשתות הברחה פלסטיניות שחדרו כבר אל גופי הביטחון המצריים `השומרים` על ציר פילדפי והעוזרים בהברחת האנשים והנשק תמורת תעריפים קבועים מראש. מנהרות ורשתות אלה מצויים הרחק מעין המצלמות במעבר רפיח ובוודאי הרחק מעיניהם של המשקיפים האירופאים אשר יוצבו שם. קודם ישראל העבירה את ציר פילדפי לידי המצרים. התוצאה ידועה וברורה. אותה תוצאה ישראל תשיג מהצבת המשקיפים האירופאים.

Print Friendly, PDF & Email