מצרים והחמאס ינסו בקרוב להציב אנשי ביטחון של הרשות הפלסטינית באחד המעברים בעזה. לא קיימת תכנית מדינית אמריקנית חדשה

המקורות של תיקדבקה: המודיעין המצרי ואנשי מנגנוני הביטחון של החמאס ינסו בשעות הקרובות, ביום ג' 31.10 או ביום ד' 1.11 לפנות בוקר לבצע העברה ולו סמלית בלבד של אחד ממעברי הרצועה לידי כוח של המשמר הנשיאותי של הרשות הפלסטינית. אחת הסיבות העיקריות לכך היא, שלמרות לפי הודעה רשמית שנמסרה ביום ג' ההעברה תבוצע רק ב-15.11-כלומר בעוד שבועיים, היא לסיים באקט פתאומי כזה את המתיחות הצבאית עם צה"ל מסביב לרצועה.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי מאחר וכל המהלכים האחרונים כלפי הפלסטינים  מבוצעים בסודיות מוחלטת-גם בישראל, אין מידע על כוח ביטחוני של הרשות הפלסטינית שהגיע לרצועה ביום ג'. אין גם כל מידע על כוח כזה שקבל רשות מישראל לנוע מבית לחם, דרך שטח ישראל, לעבר מחסום ארז ברצועת עזה. המקורות שלנו מוסרים, כי כוח כזה יכול עוד לנוע ולהגיע לרצועה במשך בלילה או דרך ישראל או מצרים.
מקורות מצריים ושל החמאס מדגישים, ביום ג' בלילה, כי לפי הערכתם הג'יהאד האיסלמי לא יפעל עתה נגד מטרות בישראל.  
אם אכן תבוצע בשעות הקרובות ההעברה של אחד המעברים ברצועה לידי הרשות הפלסטינית המהלך הזה של פריסת הכוחות הפלסטינים במעברים תימשך גם בימים הקרובים.
עוד מוסרים המקורות של תיקדבקה, כי הידיעות המתפרסמות בימים האחרונים בישראל כאילו בקרוב עומדת להיות מוגשת לישראל תכנית מדינית חדשה  של הנשיא דונלד טראמפ לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני הן ללא בסיס.מקורות אמריקנים בכירים בוושינגטון אמרו למקורות תיקדבקה, כי אין תכנית כזו, וכי מנהיגים מזרח תיכוניים המדברים עליה כעל עובדה, כולל ראש הממשלה בנימין נתניהו, משתמשים בדברים אלה כתירוץ לדחות יוזמות שאינם רוצים לעסוק בהן.
הדבר הממשי היחיד בו עוסק לאחרונה השליח האמריקני לנושאי השלום הישראלי-פלסטיני ג'יסון גרינבלט הוא הקמת אזורי תעשייה משותפים לישראל ולפלסטינים.

Print Friendly, PDF & Email