מצרים לחמס: נפתח באש על מנת להרוג.

בלעדי ומיוחד למקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה: החמס מתכנן מהלך צבאי חדש לערעור השליטה הצבאית המצרית לאורך גבול רצועת עזה-מצרים, וגבול מצרים-ישראל, למרות הזרמתם והצבתם של 1500 חיילי עילית מצריים נוספים לאורך הגבול. המצרים חוששים, כי המהלך יכול לבוא גם מצד חוליות החמס החמושות הנמצאות בחצי האי סיני. הערכה המצרית היא, כי בסיני נמצאים עדיין עשרות אלפי פלסטינים, וביניהם כמה אלפים של חמושים, שאיש אינו יודע את מיקומם. מידע מודיעיני זה הביא את המצרים להזהיר את החמס, בפעם הראשונה, כי כל מהלך כזה יביא לפתיחת אש מצרית על אנשי החמס, על מנת להרוג.
המקורות שלנו מוסרים כי האיומים ההדדיים האלה, הביאו בלילה, ובשעות הבוקר של יום ד' 6.2, את המתיחות בין מצרים והחמס לשיאים חדשים. החמס שיגר הבוקר יום ד' 6.2, 2 טילים קסאם לעבר אזור כרם שלום, והטילים התפוצצו בשטחים פתוחים ליד גבול ישראל מצרים. ביום ג' התפוצץ טיל קסאם שירה החמס בתוך שטח מצרים. המצרים אינם מוציאים מכלל חשבון, כי החמס יתחיל לירות טילים גם לעבר הכוחות המצריים הפרוסים לאורך הגבול.
המקורות של תיקדבקה ללוחמת טרור מדווחים, כי במשך הלילה, ובבוקר יום ד', הוגברו בישראל צעדי הכוננות נגד פעולות התאבדות, לאחר שהתקבל מידע מודיעני נוסף על חוליות טרור של החמס, הג'יאהד, והפת"ח אל-איסלם, אשר נמצאות בדרכן לערים בישראל. הוגברה האבטחה בקניונים, מרכזי קניות, ואמצעי תחבורה, כולל הרכבת. ביום ד' בצהרים, אמר ניצב אורי ברלב, מפקד המחוז הדרומי של המשטרה: ישנן התראות נוספות על מעשי טרור בדרום.

Print Friendly, PDF & Email