מצרים שחררה 33 מפקדי חמס, ביניהם מפקד כוח הטילים.

בלעדי ומיוחד למקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה: מצרים שחררה והתירה את כניסתו לרצועת עזה, ביום ב' 24.3, במסגרת המו"מ שלה עם החמס, בו ישראל משתתפת באופן עקיף, את מפקד כוח הטילים והאחראי על ייצור הקסאמים בחמס, נאפז אבו נאג'י.
זעם ותדהמה בקרב מפקדים בפיקוד דרום מכך כי לא ראש הממשלה אהוד אולמרט, ולא שר הביטחון אהוד ברק, ולא הרמטכ"ל רב אלוף גבי אשכנזי, שידעו כי מצרים עומדת לשחרר ביום ב' את הקבוצה האחרונה של אנשי חמס בכירים שהוחזקו בסיני במעצר, ואבו נאג'י היה ביניהם, לא פעלו ולא עשו דבר כדי לעצור שחרור זה.
מקור צבאי בכיר אמר ביום שני 24.3 לתיקדבקה, כי בכך השלימה מצרים את שחרורם של כל 124 מפקדי החמס שנעצרו בעת שהיו בדרכם מהרצועה אל סיני, או מסיני אל הרצועה. מטרת נסיעתם של מפקדים אלה הייתה אחת, אמר המקור הצבאי, לרכוש כמויות גדולות של טילים ונשק, ולהעביר אותם ביחד עם לוחמים שהתאמנו בסוריה ואיראן לתוך הרצועה. כל העצירים היו בדרגה של מפקדי חטיבות, גדודים, או אזורים צבאיים של החמס.
מקורות בכירים צבאיים אחרים אמרו, כי אי אפשר לתאר את פעולת השחרור המצרית אלא במילים כי מצרים, תוך שתיקה מצד ישראל, שחררה את הגרעין הקשה של פיקוד הטרור, וירי הטילים על ישראל מהרצועה. המחיר שתושבי דרום ישראל ישלמו על כך בעתיד, יהיה כבד, אמר המקור.
המקורות שלנו מדווחים, כי נוסף לאבו נאג'י, שוחררו על ידי המצרים וחזרו לרצועה גם סאבר דרימאלי, מפקד היחידה לאבטחת אישים בחמס, ולפחות 2 סגנים של ראשי שירותי המודיעין של החמס, אשר לפחות אחד מהם צריך לדעת פרטים על מקום הימצאו, או מצבו, של חייל צה"ל החטוף גלעד שליט. סאבר דרימאלי הוא האיש הדואג להסתרתם או תנועותיהם של ראשי הזרוע המדינית והצבאית של החמס מפני חיסולים אפשריים ישראליים.

Print Friendly, PDF & Email