מקורות איראניים: בהתקפה על מחנה אשרף בעיראק, השתמשה ישראל בסוכנים איראנים מקומיים של מחתרת ה-MKO

מקורות איראניים טוענים, ביום ג' 30.7, כי בהתקפה שביצע חיל האוויר הישראלי  ביום א' 28.7 על מחנה אשרף Camp Ashraf, הנמצא במחוז דיאלה  Diyala Governorate במזרח עיראק במרחק של 80 ק"מ בלבד מגבול עיראק-איראן, היא נעזרה באנשי ארגון המחרת האיראנית מוג'אהדין חאלק
The People's Mojahedin Organization of Iran, or the Mojahedin-e Khalq, המתגוררים בסביבה.

המקורות האיראנים טוענים, כי בשבוע שעבר, כמה ימים לפני ההתקפה, ביקרה בישראל בחשאי מרים ראג'בי Maryam Rajavi, שהיא מנהיגת ארגון המחתרת.
לדברי המקורות, ראג'בי הביאה אתה לישראל כמה בכירים בארגון ה-MKO שמילאו בארגון תפקידי פיקוד בתחילת שנות ה-2000, כאשר ארגון המחתרת הזה שלט במחנה אשרף.
בכירים אלה המכירים היטב את מתקני המחנה, ובייחוד את המאגרים התת-קרקעים של נשק המצויים בו ואת המנהרות המובילות אליו, תדרכו את אנשי  המודיעין וחיל האוויר הישראלים  בפרטים הקשורים במטרות אלה.

מרים ראג'אבי מנהיגת ארגון ה-MKO

במקביל, התלוננו המקורות האיראניים על שתיקתה המוחלטת של בגדאד לגבי ההתקפות הישראליות על מטרות איראניות בעיראק.
מקור איראני אחד אמר ביום ג': 'השאלה המטרידה מדוע השלטונות העיראקים, לא התייחסו  בשום הערה על כך', ( כלומר על התקפה זו.) 'מדוע ממשלת בגדאד לא אימצה עמדה ברורה על כך'.
The annoying question is why Iraqi authorities have, so far, not straightforwardly made any comments on that? Why hasn’t the Baghdad government adopted a clear stance on that?

המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי כוחות צבא עיראקים גדולים חסמו החל מיום שני 29.7 לפנות בוקר את כל האזור והדרכים המוליכים למחנה אשרף, ואינם מאפשרים כניסה לאזור.
המחנה עצמו מוקף בכוחות של המיליציה העיראקית הפרו-איראנית 'כוח באדר' המונעים כניסה לתוך המחנה. 

תושבים באזור מדווחים ברשתות החברתיות, כי גם הכוחות הצבאיים העיראקיים וגם הכוחות של 'מיליציית באדר' עורכים באזורים הסמוכים למחנה חיפושים בבתים של אזרחים  כנראה במטרה למצוא משתפי פעולה עם הגורמים שתקפו אותו.
עוד מציינים המקורות שלנו, כי הפרסומים האיראנים האלה מראים, כי הגורם שביצע את התקיפה על המחנה הצליח לפגוע פגיעות ישירות במערכות הרגישות של הבסיס הזה, ולפגוע במספר גדול של קצינים וחיילים של משמרות המהפכה.
כל המידע האיראני הזה על שיתוף פעולה בין ישראל למוג'האדין חאלק נועד להסביר כיצד המודיעין הישראלי השיג את כל המידע הזה שאפשר את הפגיעות המדויקות האלה במערכים האיראניים.Print Friendly, PDF & Email