מקורות איראניים המקורבים למשמרות המהפכה: לאחר המכות שהונחתו על מטרות נפט במפרץ, יגיע תורה של המכה על רמת הגולן

מקורות איראניים המקורבים אל משמרות המהפכה אמרו, ביום שלישי 14.5, כי לאחר המכות האיראניות שהונחתו על מטרות הנפט של איחוד נסיכויות הנפט ה-UAE, ועל מטרות נפט של סעודיה, הגיע תורה של המכה האיראנית על רמת הגולן.

שני עיתונאים איראניים- חאמד רחים-פור Hamed Rahim-Pour , עורך המדור הבינלאומי בעיתון האיראני 'קוראסאן'  Khorasan daily, עיתון המוצא לאור על ידי משמרות המהפכה, ואמין ערבשאחי Amin Arabshahi, בכיר בסוכנות הידיעות של משמרות המהפכה 'טנסנים'  Tasnim, כתבו ביום ג' את הדברים הבאים: 'כל האופציות שלנו על השולחן: הנמל הסעודי יאנבו, ונמל פוג'יירה הותקפו'. 'שני הנמלים האלה היו צריכים למלא את מקומו של הנפט האיראני'. 'הם קיבלו מכה כזו שהנם אינם מבינים מהיכן היא באה'. All our options are on the table; the [Saudi] port of Yanbu [in the Red Sea] and also the [UAE] port of Fujairah [in the Bay of Oman] were attacked. [These] two ports are meant [to supply oil] to replace Iranian oil! They received such a blow that they didn't understand where it came from!

בהמשך השניים כותבים: 'אי אפשר להגדיר את ההיקף של המלחמה האמריקנית נגד איראן רק על ידי נושאות מטוסים ענקיות, מפציצים אסטרטגיים בקטאר, ומטוסי F-35'. 'היקפה של המלחמה נגד איראן יקבע על ידי חדירה/הסתננות חשאית לפג'יירה, ינאבו והגולן, ועוד עשרות של נקודות אחרות באזור'. The scope of the [U.S.] war against Iran should not be defined only by gigantic U.S. aircraft carriers, or [its] strategic bombers stationed in Qatar, or the F-35 fighter planes. The range and scope of the possible war against Iran may be defined by quiet infiltrations at #Fujairah, #Yanbu and #Golan, and dozens of other points in the region."
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה: התקפת הטילים איראניים על נמל הנפט יאנבו שלחוף הים האדום שהוא טרמינל הנפט הראשי של סעודיה במערב המדינה, שהתרחשה בשבוע שעבר, מבלי שסעודיה, או ארצות הברית תדווחנה עליה,  היא שפתחה למעשה את ההתקפה האיראנית השבוע על מתקני הנפט של איחוד נסיכויות הנפט וסעודיה.
בעוד וושינגטון וריאד מנסות שלא לייחס מתקפות אלה ישירות לאיראן, ואינן מגיבות עליהן, מודים המקורות האיראנים בגלוי, כי מדובר בהתקפות איראניות, ואף קובעים את הסדר שלהן. 
במילים אחרות, מבחינת ישראל ההתקפה האיראנית הבאה על אינטרסים מערביים במזרח התיכון-תהייה רמת הגולן.
מקורות צבאיים אמריקנים אמרו ביום ב' 13.5, כי כדי לבצע התקפה כזו, או התקפה על הבסיסים של הכוחות האמריקנים  זמרח סוריה, או מערב עיראק, קיבלו באחרונה המיליציות השיעיות הפרו-איראניות, שלושה סוגי טילים לטווח קצר ובינוני: טילי פאתח-110, טילי זלזאל מדגם 2 ו-3, וטילי זולפיקאר, שיש להם טווח של 700 ק"מ.   


Print Friendly, PDF & Email