מקורות אמריקנים: אזהרת הטרור היא לגבי מתאבדים שבגופם הושתלו באמצעות ניתוח חומרי נפץ שאינם ניתנים לגלוי

ממשל אובמה המשיך ביום ב' 5.8 במאמציו לשכנע את הציבור האמריקני ודעת הקהל העולמית, כי אזהרת הטרור הגלובאלית, שכוללת את ארה''ב היא רצינית ואמינה.
חברי סנט ובית הנבחרים של שתי המפלגות-הדמוקרטית והרפובליקנית, המכהנים בוועדות לנושאי מודיעין, התייצבו מאחורי הממשל כאשר חלקם מוכן למסור פרטים נוספים על טיבו של איום הטרור.
פקידים אמריקנים בכירים אמרו, כי מדובר בין השאר במחבלים מתאבדים שבגופם הושתלו באמצעות ניתוח חומרי נפץ שאי אפשר לגלותם. Senior U.S. official said there is concern about devices that could be implanted inside the body of a terrorist . המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים, כי המדובר בחומרי נפץ פלסטיים המושתלים בתוך גופו של המחבל, ובגלל העדר אלמנט של מתכות בהם אמצעי הגילוי והשיקוף הקיימים כיום, כולל אלה בנמלי התעופה, אינם מסוגלים לגלותם.
עוד מוסרים המקורות שלנו, כי כבר כמה שנים קיים מידע כי רופאים ומנתחים הפועלים בתימן בשירות אל קעידה בחצי האי ערב AQAP, עורכים ניסויים בהשתלת חומרי נפץ פלסטיים בתוך חלל הגוף של מחבלים מתאבדים, או בעלי חיים.
מומחי לוחמת טרור מערביים אומרים, כי בגוף האדם יש הרבה מקום באזור הקיבה שם אפשר להשתיל באמצעות ניתוח חומרי נפץ. 'המנתח יפתח את חלל הבטן' אומרים המקורות, וישתיל את חומר הנפץ בין החלקים הפנימיים של הגוף', ציטוט המקור: The surgeon would open the abdominal cavity and literally implant the explosive device in amongst the internal organs.
בהתייחסם לכך שאזהרת הטרור משתרעת על פני חלקים גדולים של העולם-חצי האי ערב, המזרח התיכון, צפון אפריקה, תת-היבשת ההודית, וארצות הברית, אמרו המקורות האמריקנים, 'כי מספיק שאל קעידה תשלח שלושה עד חמישה מחבלים מתאבדים שבגופם הושתל חומר נפץ לכמה ארצות, כדי שפיגועים כאלה יתרחשו בעת ובעונה אחת, או זה אחר זה, בשטחים נרחבים כל כך בעולם'. 'יתכן מאוד', אמרו המקורות, 'כי הפיגוע הראשון יהיה בבחינת סימן למחבלים האחרים, כי הגיע תורם להתפוצץ'.
מקורות אמריקנים אחרים, מגדירים את אזהרת הטרור 'כחמורה ביותר מאז פיגועי 9/11 בניו יורק ובוושינגטון'. מקורות אחרים מצביעים על מידת הביטחון שמפגינים מקורות אל קעידה בתימן, כאשר הם מדברים בגלוי בתקשורת האלקטרונית שלהם, כאשר הם יודעים שמאזינים לה, על הפיגוע המתקרב כפיגוע גדול שאי אפשר יהיה לעצור אותו.
ביום א' דיווחנו את הפרטים הבאים, על אזהרת הטרור הגלובאלית, תחת הכותרת: 'אזהרת טרור גלובאלית 'מוזרה'. מומחי מודיעין ולוחמת טרור במערב ובמזרח התיכון מוצאים סתירות פנימיות באזהרות האמריקניות':
במוצאי שבת וביום א' 4.8, הוגברו אמצעי הביטחון בכל תחנות הרכבת ונמלי התעופה בארה''ב, כהכנה לקראת פעולת טרור אפשרית. במילים אחרות האזהרה מפני התקפת טרור היא לא רק לכל חלקי העולם, מחוץ לארה''ב, אלא גם לארה''ב עצמה.
במוצאי שבת כינסה היועצת לביטחון לאומי האמריקנית סוזן רייס Susan Rice, פגישה בבית הלבן של כל מי שנוגע בבעיות של ביטחון לאומי כדי לדון במצב ובצעדים שננקטים. בתום הישיבה פרסם הבית הלבן הודעה שאמרה: 'בהתחשב בטיבו של האיום הנוכחי, היועצת של הנשיא לנושאי ביטחון פנים ליזה מונקו Lisa Monaco, קיימה פגישות שוטפות עם פקידים של הסוכנות שתפקידה להבטיח שממשלת ארה''ב נוקטת את כל הצעדים הדרושים'. ציטוט המקור: Given nature of the potential threat, throughout the week, Assistant to the President for Homeland Security and counter-terrorism Lisa Monaco has held regular meetings with relevant members of the inter-agency to ensure the US government is taking those appropriate steps. אבל גם בהודעה זו לא נרמז מה טיבו של איום הטרור.
מומחי מודיעין ולוחמת טרור מערביים ומזרח תיכוניים מוצאים לפחות תשע סתירות פנימיות באזהרה האמריקנית הגלובאלית שפורסמה לראשונה ביום ה' 1.8, ולמחרת ביום ו' 2.8 הפכה 'לאזהרת מסע גלובאלית'.
• הנשיא אובמה פרסם הודעה בליל שבת, האומרת כי הוא הורה לכל סוכנויות הביטחון האמריקניות להגן על אזרחים אמריקנים ברחבי העולם. המומחים ללוחמת טרור אומרים, כי אפילו סוכנויות אלה תגייסנה את כל כוחותיהן, אין באפשרותן להגן 'על כל האזרחים האמריקנים'.
• אם המידע על התקפת הטרור המשמשת ובאה, הוא מידע ספציפי על מטרה ספציפית, כפי שגורמי ממשל בוושינגטון טוענים, מדוע האזהרה משתרעת על שטחים נרחבים כאלה בעולם, החל מתימן בחצי האי ערב, המזרח התיכון, צפון אפריקה, ועד בנגלדש באסיה? אל קעידה איננו פועל בשטחים כל כך נרחבים.
• מקורות אמריקנים מסרו בשבת 3.8, כי סוכנויות העיקוב והאזנה האמריקניות, כלומר ה-NSA, יירטו חילופי תשדורות בין בכירים באל קעידה בהן נדונו התקפות הטרור המתקרבות. זו טענה יוצאת דופן המעוררת שאלות רבות. בכירים באל קעידה אינן משתמשים אף פעם בתשדורות אלקטרוניות מכל סוג שהוא, כולל טלפונים לווייניים ואינטרנט, כדי לדון ולהחליף מידע על ביצוע פעולות טרור. הדרך היחידה בה הם מחליפים מידע היא באמצעות שליחים, אותם סוכנויות המעקב אינן יכולות ליירט.
• בשבוע האחרון של חודש יולי היו שלוש תקיפות של מלטים אמריקנים על מטרות אל קעידה בתימן, המוזכרת בהודעות האמריקניות כמקור החשוב ביותר משם צריכה לבוא התקפת אל קעידה. ההתקפה האחרונה הייתה ביום ה' 1 באוגוסט על מכונית בה נסעו אנשי אל קעידה בעמק קאטאן, במחוז חצר מוות Qatan Valley in Hadramout province, שהוא מקום הולדתו של אוסמה בין לאדן. בהתקפה נהרגו חמישה אנשי טרור, אף אחד מהם בכיר.
• בכל שמונת החודשים של שנת 2013 ערכו מלטים אמריקנים 12 תקיפות כולן על מטרות של ארגון אל קעידה בחצי האי ערב AQAP. למרות שבאחת מתקיפות אלה נהרג סגן מפקד ארגון הטרור סעיד אל שיחירי Said al Shihri, מי ששוחרר ממחנה האסירים בגוונטאנמו, לא הצליחו האמריקנים עד עתה לשתק את הנהגת ארגון הטרור בתימן ולפגוע בבכירים נוספים. במילים אחרות, סוכנויות הביון ולוחמת הטרור האמריקניות אינן יודעות היכן בכירים אלה נמצאים.
ארה''ב גם איננה יודעת היכן נמצא מנהיג אל קעידה היימן זוואהירי Ayman al-Zawahri, שביום שלישי 30.7 פרסם הודעה בה האשים את ארה''ב כי היא זו שהדיחה את נשיא מצרים איש האחים המוסלמים מוחמד מורסי, על ידי חדירת אנשיה לצבא המצרי, וקרא לפגוע במטרות אמריקניות.
האינטרפול פרסם בשבת 3.8 אזהרת 'ביטחון גלובלית' global security alert, מפני פעולות טרור שיבוצעו על ידי מאות אסירים ששוחררו בימים האחרונים בהתקפות על בתי סוהר בעיראק,לוב, ופקיסטן. התקפות אלה בוצעו על ידי אל קעידה, והאינטרפול מעריך כי האסירים המשוחררים יכולים להצטרף לאל קעידה בביצוע פעולות טרור.
• האזהרות הגלובליות האמריקניות ושל האינטרפול, מפני פעולת טרור, סותרות את כל הודעות והצהרות הממשל, כי מנהיג אל קעידה איבד את שליטתו על חלקי ארגון הטרור השונים, וכי אל קעידה איבד את שדרת הפיקוד שלו, ואיננו מסוגל יותר להוציא פעולות טרור גדולות ברחבי העולם.
• צריך לציין, כי מלבד ארה''ב, לא הוכרזה באף אחת מהמדינות בהן נסגרו השגרירויות והקונסוליות האמריקנית, ומערביות אחרות, לא הוכרזה כוננות נגד פעולות טרור.


 

Print Friendly, PDF & Email