מקורות אמריקנים: המלחמה באוקראינה יכולה להימשך שלוש שנים. ראש ה-CIA ברנס: גוברים הסיכויים שהצבא הרוסי ישתמש במלחמה בנשק גרעיני טקטי

מקורות בבית הנבחרים ובסנט האמריקני שעודכנו בסוף השבוע על המתרחש במלחמה באוקראינה אמרו, כי המלחמה בין רוסיה ואוקראינה יכולה להמשך שלוש שנים.  
שר החוץ האמריקני אנתוני בלינקן אמר ביום ה': 'לא נראה סיום קרוב של המלחמה והיא יכולה להמשך עד סוף 2022'    there is no short-term end to the war in sight and that it could run until the end of.  בלינקן הוסיף ואמר, כי נשיא רוסיה ולדימיר פוטין לא השיג את המטרות שהוא קבע לעצמו במלחמה, ולכן הוא לא יפסיק אותה אלא אם כן הצבא הרוסי יספוג מפלה.
היועץ לביטחון לאומי של ארצות הברית ג'יאק סאליבן אמר השבוע, כי 'המלחמה יכולה להימשך הרבה יותר זמן מהמצופה והיא תימשך עוד חודשים רבים נוספים.
לאור התחזיות האלה, גם נשיא אוקראינה וולדימיר זלנסקי, וגם ראש סוכנות הביון של ארצות הברית וויליאם ברנס, הזהירו השבוע, כי הצבא הרוסי יכול להשתמש בקרבות בנשק גרעיני טקטקי.
וויליאם ברנס William Burns אמר ביום חמישי 14.4, 'כי אין להתייחס בקלות ראש לאיום שהצבא הרוסי ישתמש בנשק גרעיני בעל קרינה נמוכה באוקראינה', The threat of Russia potentially using tactical or low-yield nuclear weapons in Ukraine cannot be taken lightly.
האפשרות שהצבא הרוסי ישתמש בנשק גרעיני במלחמה עלתה מיד עם תחילה כאשר נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הורה להעלות את רמת הכוננות בקרב הכוחות הגרעיניים הרוסיים.
השבוע לאחר הטבעתה של אוניית הדגל של הצי הרוסי בים השחור-סיירת הטילים המונחים מוסקבה Moskva, על ידי טילים אוקראינים, ולאחר שמוסקבה הזהירה את ארצות הברית שהיא רואה את משלוחי הנשק המערבי לצבא אוקראינה סיבה לגיטימית לתקוף אותם, גם מעבר לגבולות אוקראינה, גברה האפשרות כי הצבא הרוסי ישתמש בהתקפה שהוא עומד לפתוח במזרח אוקראינה בנשק גרעיני טקטקי.

Print Friendly, PDF & Email