מקורות אמריקנים: ישראל תקפה ליד אבו קמאל. תיקדבקה: הותקף כוח איראני-עיראקי שחצה את הגבול מעיראק לסוריה

מקורות ממשל אמריקנים אמרו, ביום שני 18.6 בלילה, כי התקיפה האווירית שבוצעה ביום א' בלילה באזור אבו קמאל שבמזרח סוריה בוצעה על ידי ישראל. מקורות סוריים ואחרים מסרו במשך יום ב' הערכות לפיהן נהרגו בתקיפה כ-40 עד 50 חיילים סוריים וחיילים של מליציות שיעיות, רובם עיראקים.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי אם הידיעה שמקורות הממשל האמריקנים מוסרים נכונה, הרי חיל האוויר הישראלי לא רק ביצע את התקיפה, אלא שחיל האוויר הישראלי עצר תנועה של כוחות המיליציה העיראקית חאטא'יב חיזבאללה Kata'ib Hezbollah, שנעו ביום א' מעיראק לתוך סוריה כשהם חוצים את גבול סוריה עיראק. 
מדובר בכוח עיראקי  המשתייך 'לכוחות הגיוס העממי' The Popular Mobilization Forces-PMU, המצויים תחת פיקודו של הגנרל האיראני קאסם סוליימני, מפקד גדודי אל קודס האיראנים.
כוח זה מנה כמה חטיבות, שלאחר שנכנסו לסוריה עמדו להתפרס בדרום סוריה, מול גבולות ישראל וירדן.
המקורות שלנו מוסרים עוד, כי החטיבות האלה נפגעו קשה ונסוגו חזרה לעיראק.  מספר ההרוגים והפצועים מבין אנשיהם הוא הרבה יותר גבוה מהמספרים שפורסמו.  

Print Friendly, PDF & Email

3 תגובות עבור “מקורות אמריקנים: ישראל תקפה ליד אבו קמאל. תיקדבקה: הותקף כוח איראני-עיראקי שחצה את הגבול מעיראק לסוריה

 • יונ 19, 2018 @ 18:27 at 18:27
  Permalink

  tאן תמונות לאושש את הסיפור?

 • יונ 19, 2018 @ 22:50 at 22:50
  Permalink

  למה לא קישרתם לידיעה לינק לידיעה דומה שבה חזיתם שהמהלך לכניסת המליציה הזו וההתנגשות הזו היו צפויות בהתחלה באפריל, אותה ידיעה התבררה כנכונה הזמן שהוערך בזמנו לא היה נכון בגלל הבחירות שהתקיימו באמצע מאי

 • יונ 25, 2018 @ 21:14 at 21:14
  Permalink

  יצוין כי תקרית האש הגדולה ביותר בין ממשלת עיראק לבין המיליציות השיעיות באיראן אירעה בשבוע שעבר במזרח סוריה, והרגה יותר מ -50 לוחמים. ארצות הברית עובדת עם ממשלת עיראק כדי לכסות את הטעות של חיל האוויר העיראקי בהריגת המיליציות השיעיות במקום ISIS במזרח סוריה, אשר כמעט התפוצצה בשבוע שעבר עם כמה אנשי מיליציה שתקפו את המשטרה מחוץ למפקדת בגדאד. כדי לכסות זאת, ישראל מואשמת בצורה שקרית.

Comments are closed.