עיראק: התקפה ישראלית מס' 2 על משמרות המהפכה ומליציות עיראקיות במרחק של 80 ק"מ מגבול איראן. לאיראניים הרוגים רבים

מקורות צבאיים עיראקיים מדווחים, ביום א' 28.7, על תקיפה ישראלית מס' 2 תוך עשרה ימים על מטרה צבאית איראנית ושל מליציות עיראקיות פרו-איראניות במזרח עיראק. 
לפי המקורות העיראקים, מטוס, או כמה מטוסים של חיל האוויר הישראלי, תקפו את מחנה אשרף Camp Ashraf, הנמצא במחוז דיאלה  Diyala Governorate במזרח עיראק במרחק של 80 ק"מ בלבד מגבול עיראק-איראן וכ-40 ק"מ צפונית לבגדאד.

המקורות הצבאיים העיראקיים מדווחים, כי הותקפו משגרי טילים בליסטיים שאיראן העבירה בימים האחרונים לתוך עיראק, מצבורים של טילים בליסטיים איראניים, ואזורי מגורים של קצינים וחיילים  של משמרות המהפכה האיראנים, ושל 'כוח באדר' Badar Brigades .
לפי המקורות ישנם הרוגים רבים בהתקפה הזו. מקור אחד מסר על למעלה מ-40 הרוגים.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה: מחנה אשרף הוא אחד הבסיסים הצבאיים הגדולים ביותר במזרח עיראק. הוא מסוגל להכיל למעלה מ-4,000 אנשי צבא על מערכות הנשק שלהם. בבסיס קיימת מערכת מסועפת של מחסני תחמושת תת-קרקעיים בהם מאוחסנות גם מערכות נשק כמו טילים, טנקים וארטילריה כבדה.
הבסיס משמש כמפקדה וכבסיס הצבאי העיקרי של 'כוח באדר', שהיא המיליציה הצבאית השיעית הפרו-איראנית הגדולה ביותר.

המקורות שלנו מציינים, כי גם ההתקפה הישראלית הראשונה בעיראק שהתבצעה  ביום שישי 19.7, על מטה חטיבה מס' 52 של המיליציה העיראקית הפרו-איראנית 52nd Brigade of Hashd Shaabi במחוז צאלח א-דין  province of Salahudin, ליד העיר אמרלי Amerli מזרחית לבגדאד, הייתה התקפה על מחנה של 'בריגדת באדר'.

כמה ימים לאחר מכן ב-24.7, תקפה ישראל בטילי קרקע-קרקע  את  תל אל-חאררה בדרום סוריה,  שם הושמד מרכז מודיעיני איראני חדש שבנייתו הושלמה והוא החל לפעול רק בזמן האחרון. מדובר במוצב מודיעיני איראני קדמי שהבטיח לאיראנים שליטה מודיעינית על כל המתרחש בצפונה של ישראל  ובחלקים של מזרח הים התיכון.
אם אכן כל ההתקפות האלה עליהן מדווחים מקורות עיראקים וסוריים בוצעו על ידי ישראל, אפשר לראות כאן עליה ברורה בקצב התקיפות הישראליות על מטרות איראניות בסוריה ובעיראק.

ביום א' בישיבת הממשלה בירושלים, שקיבלה דיווח על הצלחת הניסויים בארצות הברית בשיגור הטיל 'חץ 3', אמר ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו בין שאר הדברים את המשפט הבא:  '. יירטנו טילים בליסטיים מחוץ לאטמוספירה. הביצוע היה מושלם. כל פגיעה בול. ישראל תוכל לשלוח טילים בליסטיים לאיראן'. נתניהו לא פרט יותר את דבריו, אולם ברור, כי הוא התכוון לכך כי בעוד ישראל פוגעת ומשמידה את הטילים הבליסטיים שטהרן מנסה להעביר לסוריה ולעיראק, איראן איננה מסוגלת להתגונן מידה הארוכה של ישראל, ואין לה גם תשובה לטילים הבליסטיים הישראליים.  


Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות