מקורות בריטיים: ישראל תתקוף את איראן בדצמבר. ארה"ב תעזור 'לוגיסטית' לצה"ל

מקורות המקורבים למשרדי ההגנה והחוץ הבריטיים מסרו ביום ה'10.11, לעיתון הבריטי 'דיילי מייל' Daily Mail, כי ישראל תתקוף את איראן עד חג המולד השנה, כלומר עד 24 בדצמבר, או עד תחילת השנה הבאה.
המקורות אמרו לעיתון הנחשב כבעל קשרים קרובים עם הממסדים הצבאיים והמודיעיניים הבריטים, כי ההתקפה הישראלית מתואמת עם ארצות הברית, וכי וושינגטון תגיש לישראל עזרה המוגדרת 'לוגיסטית'.
המקורות הבריטים אמרו, כי שרי ממשלת בריטניה תודרכו על ידי ראש הממשלה דיוויד קמרון להיות מוכנים לקראת מתקפה ישראלית קרובה על מתקני הגרעין האיראניים וכי נאמר להם כי ישראל מתכוננת לבצע את ההתקפה 'מוקדם יותר מאשר מאוחר יותר' ‘sooner rather than later’, כלומר  בהקדם.
עוד מוסרים המקורות הבריטים כי הנשיא אובמה מעריך, שאם הוא יימנע , או לא יעזור לישראל לתקוף את איראן, לא יהיו לו סיכויים להיבחר בסוף 2012 לכהונת נשיאות שנייה, הוא יפסיד את הקול היהודי בבחירות, ובמזרח התיכון ייפתח מרוץ חימוש גרעיני, בו יפעלו טורקיה, וערב הסעודית, להשיג נשק גרעיני במטרה ליצור מאזן אימה גרעיני מול הנשק הגרעיני האיראני.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מדווחים, כי ראש ממשלת טורקיה טאייפ ארדואן, אמר כמה פעמים השנה לנשיא אובמה, 'כי אם לאיראן יהיה נשק גרעיני, גם לטורקיה יהיה נשק כזה'.
העיתון 'דיילי מייל' מציין, 'כי בשבועות האחרונים הכין משרד ההגנה הבריטי תוכניות מבצעיות במקרה שבריטניה תחליט לתמוך בפעולה צבאית' אמריקנית-ישראלית מול איראן, contingency plans have been drawn up in the event that the UK decided to support military action.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים כי הרמטכ''ל הבריטי גנרל סיר דיוויד ריצ'רדס Gen. David Richards ביקר בישראל בחשאי ב-2 לנובמבר, ויום אחד מיד לאחר מכן ב-3 בנובמבר יצא שר הביטחון אהוד ברק לביקור פתאומי בלונדון, בו נפגש עם ראשי הצבא ומשרד ההגנה הבריטיים.
עוד מוסרים המקורות הצבאיים שלנו כי המונח בו משתמשים הבריטים כי 'ההתקפה ישראלית תיערך עם עזרה לוגיסטית מארה''ב' with logistical support from the U.S, מצביעה על כך כי הנשיא אובמה ינקוט בהתקפה הישראלית על איראן, את אותה טקטיקה בה הוא נקט בהתקפה של נאט''ו בלוב שבראשה עמדו בריטניה, איטליה וצרפת.
כלומר בעוד שבלוב כל העומס הצבאי הוטל על חיילות האוויר, הים, והכוחות המיוחדים, הבריטים והצרפתיים, ארצות הברית השתתפה במלחמה 'מהכיסא האחורי' back seat. בשטח הדבר התבטא בכך כי הלוויינים, מטוסי הביון  וכל מערך האספקה הלוגיסטי האמריקני, כולל תדלוק מטוסים באוויר ואספקת תחמושת, עומד לרשותם של התוקפים.
במילים אחרות, צה''ל יעמוד בראש החץ של ההתקפה על איראן, כאשר חיילות האוויר הצי וכל המערך הלוגיסטי- מודיעיני של ארצות הברית, והמדינות העיקריות בנאט''ו, צרפת, בריטניה, גרמניה, הולנד, ואיטליה, ישתתף בצורה ישירה או עקיפה בהתקפת צה''ל על איראן. מאחר והתקפה על איראן, והתגובה הצבאית אליה של טהרן ובעלות בריתה במזרח התיכון, סוריה, חיזבאללה, החמס והג'יהאד האיסלמי, תהפוך את ההתקפה על מתקני הגרעין האיראנים למלחמה מזרח תיכונית אזורית המעורבות האמריקנית, ושל מדיניות מערב אירופה, תהייה גדולה ורחבה יותר מאשר זו שבוצעה בלוב.
 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות