מקורות מודיעין אמריקנים ובריטיים: מבצעי התקפת הטרור של אל קעידה בערים המרכזיות של אירופה נמצאים בדרך למטרות

המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה: מקורות מודיעין ביטחון בריטיים הגדירו, במוצאי שבת 2.10, במונחים בהם אף פעם לא השתמשו באירופה במלחמה בטרור, את התקפת הטרור המתקרבת של אל קעידה באירופה, 'כבלתי נמנעת'imminent , או כזו 'שאיננה ניתנת לעצירה יותר' unstoppable. מקור מודיעני בכיר בריטי אמר בלילה, כי 'מישהו באל קעידה לחץ כבר על הכפתור הירוק וכי התוקפים נמצאים בדרך למטרות שלהם'.
מקורות בפנטגון בוושינגטון מסרו בלילה, כי שתי קלטות השמע שפורסמו ביום ו' 1.10, ובשבת 2.10, של מנהיג אל קעידה אוסמה בין לאדן, מהוות את האות לטרוריסטים הצריכים לבצע את ההתקפות, לצאת לדרך ולהנחית אותן.
הסיבה העיקרית מדוע שירותי המודיעין ולוחמת הטרור האמריקנים מעריכים הנחה כזו, היא בגלל שתי נקודות עיקריות:
1. אף פעם לא קרה כי מנהיג אל קעידה יפרסם 2 קלטות זו אחר זו בהפרש של יום אחד בלבד. לפרסום כזה יש מטרה מבצעית.
2. שתי הקלטות עוסקות בקריאה של בין לאדן להקים קרן עולמית לעזרה של מוסלמים שנפגעו מאסונות טבע. בין לאדן אף פעם לא עסק בנושאים סביבתיים וסוציאלים, ומומחי הטרור והלוחמה באל קעידה סבורים, כי הטכסט של הקלטות מכיל מילות צופן לרשתות הטרור, המורות להן לצאת למטרות ולבצע את אשר הוטל עליהן.
המקורות של תיק דבקה בוושינגטון, מוסרים, כי במקביל לפרסום המידע הזה בלונדון, עומד הסטייט דפרטנמט, לפרסם בשבת בלילה, או ביום א' בבוקר 3.10, אזהרה חמורה לכל האזרחים האמריקנים הנמצאים באירופה, להימנע מלהגיע או להיות במקומות ציבוריים public places, מאחר והמידע המודיעיני מצביע על כך כי עומדת להתרחש התקפת טרור באירופה. המקורות שלנו מוסרים, כי אזהרה זו כוללת, גם קריאה לאזרחים האמריקנים שלא להשתמש במערכות התחבורה האירופאיות, לא להגיע למרכזי הערים האירופאיות, ולמרכזי הקניות. עוד מציינים המקורות שלנו כי אזהרת הטרור האמריקנית,היא ללא תקדים משום שהיא איננה מתייחסת לארץ, או ארצות מסוימות, אלא שבפעם הראשונה בתולדות המלחמה בטרור היא מקיפה יבשת שלמה, קרי-אירופה כולה.
מקורות מודיעין ב-4 מדינות, ארצות הברית, בריטניה, צרפת, גרמניה, ושבדיה, פרסמו בימים האחרונים מידע לפיה התקפת הטרור תישא אופי דומה לזה שנשאה התקפת הטרור של אל קעידה במומבאי, הודו, בנובמבר 2008. בהתקפה זו נהרגו למעלה מ-170 איש, ביניהם 6 ישראליים.
המקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה מציינים, כי מה שייחד את ההתקפה במומבאי, הייתה העובדה כי בפעולה השתתפו לפחות 5 קבוצות טרוריסטים שהגיעו דרך הים למומבאי, כאשר כל אחת מהן תוקפת מטרה נפרדת. זו הייתה הפעם הראשונה שאנשי אל קעידה פעלו בצורה מקצועית הדומה לפעולתן של כוחות מיוחדים המאומנים בלוחמה בשטח בנוי.
עוד מציינים המקורות שלנו, כי החשש הגדול כיום בערים מרכזיות כמו לונדון ופריס הוא, כי חוליות הטרור תגענה למטרותיהן באמצעות תנועה בסירות בנהרות הגדולים החוצים את שתי הבירות, התמזה בלונדון, והסיינה בפריס

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות