מקורות מודיעין: כוחות מיוחדים בריטיים נכנסו מטורקיה ומתקדמים בעומק השטח בצפון סוריה. מותקף מתחם ארמון הנשיאות בקאסיון

ידיעות ראשונות בלתי מאושרות, שמגיעות ביום ג' 26.6 ממקורות ביון בריטיים, צרפתיים, ומטורקיה, מוסרות על כניסה של כוחות מיוחדים בריטיים  מטורקיה לתוך צפון סוריה. הידיעות מוסרות, כי הכוחות המיוחדים הבריטים הגיעו כבר למרחק של 10 ק''מ בעומק השטח הסורי.
מקורות ביון צרפתים ובריטים מוסרים במקביל, על קרבות כבדים סביב המתחם הצבאי של  המשמר הנשיאותי של הנשיא בשאר אסד. המקורות הצבאיים של תיקדבקה: המתחם הצבאי הזה מגן על ארמון הנשיאות הסורי בהר קאיסון, Mount Qaisoun, הנמצא בצפון דמשק. תחנות טלוויזיה בריטיות ובמפרץ החלו לפרסם ביום ג' בבוקר תמונות של עשרות חיילים סוריים שנפלו בשבי, והועברו לידי אנשי צבא סוריה החופשית ה- FSA, בדרום טורקיה.  תיקדבקה: תמונות כאלה מתפרסמות מידי יום, אולם עצם הקישור שלהן לידיעות על פלישת כוחות מיוחדים בריטיים לתוך סוריה, מעיד על התפתחויות צבאיות דרמטיות בתוך סוריה, ואולי אף על תחילתה של המעורבות הצבאית המערבית בסוריה. מקורות צבאיים במפרץ הפרסי, אישרו ביום ג' את הידיעות על פעולת הכוחות המיוחדים הבריטים בתוך סוריה.
המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מציינים, כי  אם אכן ידיעות אלה נכונות, תנועת הכוחות המיוחדים הבריטים בתוך סוריה מצביעה על כך, כי הבריטים פועלים להקמת אזור חיץ ביטחוני ראשון בסוריה, אליו יוכלו להגיע ולקבל חסות צבאית מערבית מתנגדי הנשיא בשאר אסד בתוך סוריה. פעולה כזו מורה גם על האפשרות שלאחר הקמת אזור החיץ הראשון לאורך גבולות סוריה עם טורקיה, תבואנה פעולות צבאית מערביות נוספות, אשר תבאנה להקמת אזורי חיץ ביטחוניים מערביים נוספים בתוך סוריה.
הקמתם של אזורים צבאיים כאלה, מציינים המקורות הצבאיים של תיקדבקה, תלויה בתגובה הסורית, הרוסית, והאיראנית כולל חיזבאללה, לצעדים צבאיים מערביים אלה.
אם אכן מתרחשת מעורבות צבאית בריטית בסוריה, היא מתרחשת כאשר נשיא רוסיה  ולדימיר פוטין, נמצא ביום ג' בבוקר עדיין בישראל. פוטין הכריז כמה פעמים בעבר, כי מוסקבה לא תרשה מעורבות צבאית מערבית בסוריה, והיא תמנע את התרחשותה.  גם הצמרת האיראנית אותתה באחרונה, כי היא לא תאפשר את הפלת אסד.
הפעולה הצבאית המערבית בתוך סוריה, מתרחשת גם זמן קצר לפני התכנסות נציגים של חברות הארגון ביום ג'  בבריסל כדי לדון בהפלת המטוס הטורקי על ידי סוריה ביום שישי 22.6.
לגבי הידיעות המוסרות על תקיפות המתחמים בדמשק המגנים על הארמון בו נמצאים הנשיא אסד, משפחתו, וראשי המשטר, מציינים המקורות של תיקדבקה, כי אם ידיעות אלה נכונות, מדובר בפעולה צבאית משולבת שנועדה להרחיב את הסדקים שנבעו במשטר אסד בסוריה. הקמת אזור חיץ ביטחוני בצפון סוריה, והתקפה על ארמון הנשיאות בדמשק, יזרזו את התפוררות הצבא הסורי, ואת הפלת אסד מהשלטון. 
המקורות הצבאיים של תיקדבקה דיווחו כבר ב-11 ביוני, במהדורת ווידיאו מיוחדת, כי הנשיא אובמה הורה על תקיפות אוויר מוגבלות בסוריה, ועל הקמת אזורי חיץ ביטחוניים מערביים בסוריה.   
 

 

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות