מקורות סוריים: תקיפה רחבה של חיל האוויר הישראלי באזור דמשק, כולל נמל התעופה, אל קיסווא וקונטרה.  3 גלים של תקיפות ב-75 דקות

מקורות סוריים מדווחים, ביום חמישי 29.11 בלילה, קצת לפני חצות, כי נמשכת התקיפה האוויריות הישראלית שהחל בסביבות השעה 21:30 בלילה.
לפי המקורות הסוריים מדובר עד עכשיו בשלושה גלים של תקיפות מהאוויר, חלקן כנראה באמצעות טילים, באזור נמל התעופה הבינלאומי של דמשק ובשלושה אזורים מסביב לדמשק: אזור אל-קיסווא Al-Kiswah דרומית לדמשק, אזור קאנאקר הנמצא דרומית מערבית לדמשק. אזור קונטרה הנמצא במערב סוריה מול גבול רמת הגולן.
תחנות שידור ערביות מדווחות על מטוסים שנפגעו בנמל התעופה של דמשק ושאפשר לראותם עולים באש. כמו מדווחים המקורות האלה, על התקפות על מפקדות ובסיסים של מליציות שיעיות פרו-איראניות, של סוללות טילים מסוגים שונים ושל תקיפות על כוחות חיזבאללה.
אין אישור לכל הידיעות האלה, אולם המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי אם אפילו רק חלק מדיווחים אלה נכונים, הרי שחיל האוויר הישראלי מבצע את התקיפה הנרחבת ביותר של מטרות איראניות ושל חיזבאללה בדרום מערב סוריה, מאז ההתקפה המסיבית שמטוסים ישראליים ערכו על הכוחות האיראניים לפני שבעה חודשים ב-10 במאי השנה. אז הותקפו לפחות 52 מטרות צבאיות איראניות וסוריות באזור.

מיד עם התקבל הדיווחים הראשונים על התקיפה בסוריה דיווחו המקורות הצבאיים של תיקדבקה את הפרטים הבאים:   

מקורות סוריים שונים, ביניהם סוכנות הידיעות הרשמית 'סאנא' SANA מדווחים, ביום חמישי 29.11 בלילה, כי ההגנה האווירית הסורית הדפה התקפה של מה שהוגדר 'מטרות עוינות'  hostile targets, באזור אל-קיסווא Al-Kiswah דרומית לדמשק. המקורות הסוריים מדווחים כי הפעולה הצבאית באזור נמשכת.
מקורות סוריים אחרים מדווחים, כי מטוסי חיל האוויר הישראלי תקפו ריכוזים ומטרות של מיליציות פרו איראניות באזור אל-קיסווא. מקורות נוספים מדווחים על ריכוזים של חיזבאללה הנמצאים באזור ואשר הותקפו.
אם ידיעות אלה נכונות, זו ההתקפה האווירית או בטילים השלישית במספר, מאז מטוסי חיל האוויר הישראלי הפסיקו את טיסותיהם במרחבים האוויריים של סוריה, לאחר תקרית הפלת מטוס הביון הרוסי IL 20 ב-17 לספטמבר.
חיל האוויר הישראלי תקף כבר כמה פעמים בשנה האחרונה באזור אל-קיסווא. התקיפה האחרונה הייתה ב-10 במאי, כאשר תקפה משלוח של טילי פתח-313 איראניים שהגיעו לסוריה.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה:  באזור אל קיסווא שוכנת המפקדה האיראנית בדרום סוריה בפיקודו של הגנרל  חוסיין חמאדני  Major General Hossein Hamadani.

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות