מקורות סוריים: 'סוריה שיגרה טילי מול מטוסים ישראליים.' האיראנים מזרימים כוחות רבים לדרום-מזרח סוריה ליד גבולות ישראל וירדן

עם פתיחת השבוע השני של התרגיל הצבאי הישראלי 'אור דגן' וההודעות הישראליות, כי עתה החלו כוחות צה"ל לתרגל את העברת המלחמה לתוך לבנון, והתקדמות כוחות צה"ל עד לעומק של 30 ק"מ בשטח לבנון-כלומר עד קו נהר האוואלי, מתגברות ומחריפות ביום ג' 11.9, התגובות של  איראן, סוריה וחיזבאללה.
מקורות לבנוניים מדווחים, כי צבא סוריה שיגר, ביום ב'  טילי נ"מ מדגם S-200 לעבר שני מטוסי קרב-הפצצה ישראליים מדגם F-15 שטסו מעיל העיר צידון בדרום לבנון. הטילים לא פגעו במטרות. המקורות הלבנונים טוענים כי טילי הנ"מ הסוריים שוגרו מבסיס בדרום סוריה  from an air defense base in southern Syria.
לידיעה זו אין כל אישור ממקורות אחרים.
אולם צריך לשם לב לכך, כי בעת ובעונה אחת עם פרסום הידיעה דאגה יד אלמונית לשתול ברשתות החברתיות תמונה שהציגה כביכול את אחד ממשגרי טילי הנ"מ הסוריים שירו את הטילים, וכי דובר רשמי של צבא לבנון אישר, כי אכן בשעה בה שוגרו הטילים הסוריים (11:30 בבוקר לפי שעון לבנון), אכן שני מטוסים ישראליים טסו מעל צידון.
במילים אחרות, יש תיאום בין הפרסומים הסוריים והלבנוניים.
אם אכן ידיעה זו נכונה, מדובר בהתפתחות צבאית ממדרגה ראשונה.
זו פעם ראשונה שצבא סוריה משגר טילי נ"מ מתוך שטח סוריה מול מטוסים ישראליים הטסים במרחב האווירי של לבנון.
גם אם מדובר באיתות סורי בלבד, עדיין היא חריגה בייחוד לאחר התקיפה הישראלית ביום ה' 7.9, של המרכז  המדעי למחקר של צבא סוריה Syrian Scientific Studies and Research Center -CERS,   הנמצא במסאייף Masyaf  הנמצאת 38 ק"מ מערבית לחמה.
במקביל פרסמו ביום ג' בבוקר,  מקורות צבאיים סוריים, שורה של  ידיעות לפיהן איראן מזרימה בימים האחרונים קצינים, חיילים ויועצים צבאיים רבים לאזור דרום סוריה. דובר צבאי סוריה אמר, כי 'איראנים רבים הוצבו כיועצים וכאנשי משטרה בדרום סוריה בייחוד באזורי הביטחון'-כלומר באזורי סוועיידה, דרעא וקונטרה מול גבולות ישראל וירדן. Many Iranians are deployed as advisers and police in southern Syria, especially in the de-escalation zones. .  דובר צבאי סורי אחר תיאר את הזרמת הכוחות האיראניים  במילים ברורות יותר כאשר אמר, כי בחודש האחרון 'אנו רואים גידול משמעותי  במספרם של החיילים האיראניים' שנכנסו לאזורים אלה. We have seen a big increase in the number of Iranian soldiers this month.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי חלק מידיעות אלה על תגבור הכוחות האיראניים באזורים ליד גבולות סוריה עם ישראל וירדן נכונים.
הטקטיקה של הסורים, האיראניים וחיזבאללה ברורה: בעוד צה"ל מתאמן בפלישה ללבנון, הצבאות הסוריים האיראניים וחיזבאללה עוסקים בהשתלטות על אזורים בדום-מזרח סוריה, שאינם כלולים בתוך אזורי הביטחון de-escalation zones  בהם מוצבים כוחות רוסיים. בכך הם יוצרים מצב כי לאורך גבולות ישראל וירדן עם סוריה מוצבים עתה כוחות רוסיים, איראניים וחיזבאללה.
במשך יום א' ויום ב' 11.9 בבוקר השתלטו כוחות של צבא סוריה המורכבים בעיקר מיחידות של הגיס הסורי מס' 5 5th Corps ושתי חטיבות של חיזבאללה, על חלקים גדולים של גבול סוריה ירדן, כולל אזורים הקרובים לגבול ישראל.
לא צה"ל ולא צבא ירדן מנעו השתלטות זאת.
המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי זו היא התשובה הסורית-אירנית-חיזבאללה לתרגיל הצבאי של צה"ל. בעוד צה"ל מתרגל השתלטות על שטחים בלבנון, הכוחות הסורים-האיראניים וחיזבאללה מחזקים את אחיזתם הצבאית על גבולות ישראל.
ביום שלישי 11.9 אמר מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה: 'אנחנו נצחנו את המלחמה בסוריה'  We have won the war in Syria . 'הקורבנות, הפצועים, השבויים, והעם שלנו שינו את משוואת (הכוחות) וכותבים את ההיסטוריה של האזור ולא זו של לבנון'. Our martyrs, wounded, captives and people are changing equations and writing the region's history, not Lebanon's.

Print Friendly, PDF & Email

4 תגובות עבור “מקורות סוריים: 'סוריה שיגרה טילי מול מטוסים ישראליים.' האיראנים מזרימים כוחות רבים לדרום-מזרח סוריה ליד גבולות ישראל וירדן

 • ספט 12, 2017 @ 15:12 at 15:12
  Permalink

  הנסיגה מ"רצועת הביטחון", הביאה את החיזבאללה ממש לפתחי היישובים, זהו מצב קטסטרופאלי בו עלולה להתרחש מלחמה בתוך היישובים בין בתי ספר וגני ילדים ח"ו…..

  Reply
 • ספט 12, 2017 @ 16:19 at 16:19
  Permalink

  כל עוד ההשתלטות היא צבאית בלבד, היא תהפוך לוייטנאם עבור האיראנים. ברגע שיתחילו להתברר מימדי הטיהור האתני הסוני, לאמור, כמה סונים יחזרו לבתיהם וכמה כפרים הפכו לעיי חורבות או עברו לידיים שיעיות-עלאוויות, או אז נדע מי ניצח את המלחמה במימד המדיני. כרגע ברור שבמימד הצבאי, והפחות חשוב, השיעים ניצחו.
  יחד עם זאת !! את הנ"ל יודעים גם השיעים, ואין כמו המשך תנופת אופנסיבה כדי למזער מצב סטאטי שבו תיווצר עבורם וויטנאם.
  לאן תמשיך האופנסיבה? הכיוון הוא די ברור – הגולן הישראלי.

  Reply
 • ספט 12, 2017 @ 16:33 at 16:33
  Permalink

  לפי הפרטים, נראה שמדובר בדרום-מערב סוריה ולא דרום-מזרח, כפי שמופיע במאמר ובכותרת שלו.

  Reply
 • ספט 12, 2017 @ 19:09 at 19:09
  Permalink

  עכשיו יש עובדה קיימת בשטח!!!!
  1) אימפריה של השיעים מהפגניסטאן עד לים התיכון!!!
  2) נוצר פחד עצום מנשק גרעיני של צפון קוריאה שהיא בת ברית של איראן וסוריה!!!
  3) בקשר לטורקיה אפשר להגיד שהם כבר מחוץ לברית נאט"ו, והם קנו את מערכת טילים S 400 מרוסיה ואם אני לא טועה הם יכולים להשתמש בנשק הזה רק נגד מטוסים אמריקאים ומערביות ולא נגד נשק רוסי!!!!
  4) לפי חשבון פשוט אם יהיה מלחמה זה יהיה בכל החזיתות ועם כל האיסלאם +רוסיה וצפון קוריאה ( מלחמת עולם 3) ואנחנו לא מוכנים למלחמה כזאת גדולה ודחוף צריך ממשלת חרום לאומי!!!!

  Reply

תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי נאצה, הסתה או פגיעה, דיבה בהתאם לתקנון השימוש באתר של תיקדבקה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות