מקורות פקיסטניים: חיל האוויר ההודי משתמש בהתקפותיו בקשמיר בטילים ישראליים מדגם Spice 200

מקורות צבאיים באיסלמאבאד אמרו, ביום ה' 28.2, כי מטוסי המיראז' Mirage של חיל האוויר ההודי התוקפים מטרות פקיסטניות בקשמיר הפקיסטנית ובבסיסים מסביב לה ממשתמשים בהתקפותיהם  בטילים ישראליים מדגם Spice 200. המקורות הפקיסטניים אמרו כי כל טיל שוקל כ-1,000 ק"ג,  וכי הטילים מצוידים בראשי הכוונה מוקדמת pre-fed GPS coordinates הפועלת באמצעות קרני אינפרא אדום המאפשרים להם לפגוע במטרה בדייקנות רבה.  'הספייס' מסוגל לטוס למרחק של 150 ק"מ.
ה'ספייס' היא ערכת הנחייה שפותחה על ידי חברת 'רפאל'. הערכה מאפשרת להפוך פצצה רגילה לפצצה חכמה באמצעות הנחייה המבוססת על חיישן אלקטרואופטי או GPS.
ה'ספייס' שולח תמונות מהמטרה עד לפגיעתו. ה'ספייס'  גם מתקן את מסלולו תוך כדי מעוף באמצעות כנפיים מתקפלות וסנפירים שונים.
עוד הוסיפו המקורות כי חיל האוויר השתמש בטילים כאלה ביום ד'  27.2, כאשר הם תקפו מחנה של 'צבא מוחמד' Jaish-e-Mohammad camp, שהוא ארגון הטרור אשר ביצע את התקפת ההתאבדות על אוטובוס של אנשי משמר הגבול ההודי.  בפיגוע נהרגו 44 איש, והוא היה פיגוע הטרור הקשה ביותר שבוצע אי פעם בקשמיר.

בינתיים, קווי תעופה רבים מאסיה ביטלו את טיסותיהם לאחר  שביום ה' 28.2 בבוקר המרחב האווירי הפקיסטני נשאר סגור. פקיסטן היא אחד הצמתים האוויריים המרכזיים באסיה בדרך לאירופה.
  אלפי נוסעים בשורה של מדינות כמו סינגפור, מאלזיה, בנגלדש, ויפן, נשארו תקועים בנמלי התעופה.
בבירת קשמיר ההודית  סרינאגאר Srinagar, שהיא עיר בה מתגוררים למעלה מ-1 מיליון תושבים,  אפשר היה להבחין ביום ד' בלילה בסימנים ברורים של מצב מלחמה.  בעיר הוכרזה האפלה מלאה מפני התקפות אוויר. מפקדות צבאיות ומוסדות ציבורים פונו, ועל גגות בתי החולים צוירו צלבי אדום גדול במטרה למנוע את התקפה של מטוסים פקיסטניים עליהם.   

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות