מקורות צבאיים רוסיים: רוסיה מוכנה לספק טילי S-400 מתקדמים לאיראן. מוסקבה מאותת לטהרן הגישו בקשה השבוע

כלי תקשורת רוסיים מדווחים, ביום א' 30.6, כי מוסקבה מוכנה לספק עתה טילי נ"מ מתקדמים נגד מטוסים וטילים מדגם S-400 לאיראן.

כלי התקשורת הרוסיים אינם מזכירים בהקשר זה ארצות הברית, או ישראל, ואת הצהרותיו של היועץ לביטחון לאומי הרוסי ניקולאי פאטרושוב, אשר ביקר בשבוע שעבר בירושלים, והצהיר, כי 'מוסקבה ערה לצרכיה הביטחוניים של ישראל'.  
כלי התקשורת הרוסיים גם אינם מציינים, כי אספקה של טילי נ"מ מתקדמים כאלה המסוגלים ליירט גם טילי שיוט בתקופה שבה המתיחות הצבאית בין ארצות הברית ואיראן מגיעה לשיאה, כאשר ארה"ב מעבירה תגבורות של מטוסי תקיפה חמקנים מדגם F-22 למפרץ, הוא צעד רוסי אנטי אמריקני ואנטי ישראל מובהק.

המקורות הצבאיים והמודיעיניים של תיקדבקה מציינים, כי עצם פרסומה של ההודעה הרוסית על הנכונות למכור טילי S-400 לאיראן, אפשרות שרוסיה עצמה דחתה רק בחודש מאי השנה,  מצביעה על כישלון שיחותיהם של נשיא ארצות הברית דונלנד טראמפ ונשיא רוסיה ולדימיר פוטין בסוף השבוע בשולי וועידת מנהיגי ה-G-20 באוסקה שביפן, ועל הכישלון להגיע להסכם בין ארצות הברית ורוסיה  על שאלות איראן וסוריה בשיחות שנערכו בירושלים בשבוע שעבר בין היועצים הלאומיים לביטחון לאומי ג'ון בולטון, ניקולאי פאטרושוב ומאיר בן שבת.

ההודעה הרוסית, או ליתר הדיוק הפנייה הרוסית לאיראן לפיה הגיע הזמן המתאים לבקש מרוסיה לספק לה טילי S-400, פורסמה בסוף השבוע על ידי מחלקת התקשורת של הגוף הטכני-הצבאי הרוסי  לשיתוף פעולה the press service of the Russian Federal Service of Military-Technical Cooperation.
בפנייה נאמר: 'אנחנו פתוחים לקיים דיוניים על אספקת טילי S-400, כולל לאיראן'. We are open for discussions on delivering S-400 Triumph air defence systems, including to Iran.
'אנחנו עדיין עוד לא קיבלנו פנייה מבעלי בריתנו (איראן) בעניין זה'.

המקורות הצבאיים הרוסיים הדגישו, כי ההזדמנות והרקע המתאימים מצד איראן להגיש הצעה כזו למוסקבה מתרחשים בימים אלה בפארק פטריוט Patriot Park בבירה הרוסית שם נערך עכשיו  בפעם החמישית 'הפורום הטכני-הצבאי'  The 5th International Military-Technical Forum Army-2019 , בהשתתפות של נציגים מ-120 מדיות וצבאות.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים, כי אם אכן רוסיה תספק טילי S-400 לטהרן, תהייה איראן למדינה השנייה באזור המזרח התיכון, לאחר טורקיה שצבאה יקבל טילים כאלה.
בסוף השבוע, בפגישתם של הנשיא טראמפ ונשיא טורקיה ראסיפ טאייפ ארדואן באוסקה, אמר טראמפ, כי הוא מסיר האיום האמריקני להטיל סנקציות על טורקיה באם תהייה המדינה הראשונה החברה בנאט"ו שרוכשת מערכות נשק רוסיות מתקדמות אלה.


Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות