המראתם של מטוסי קרב מדגם SU-35 לעבר אזורי הגבול של סוריה עם ישראל מנעה בשבת מחיל האוויר הישראלי לבצע גל שני של תקיפות

אתרים צבאיים רוסיים טוענים, ביום ה' 29.8, כי לאחר הגל הראשון של התקפת האוויר הישראלית, בשבת 24.8, על בסיס המל"טים של 'גדודי אל קודס' וחיזבאללה בכפר הסורי עקרבה דרומית לדמשק, הבחינו הרוסים לאחר שהמטוסים הישראליים השלימו את התקפתם, כי חיל האוויר הישראלי נערך לבצע גל שני של התקפות על מטרות נוספות של איראן וחיזבאללה בסוריה. 
לפי המקורות האלה, הוחלט במפקדה של חיל האוויר הרוסי בסוריה בבסיס  חמיימים  Hmeimim Airbase, שליד לטקיה, למנוע זאת.
תוך כמה דקות המריאו מטוסי קרב-הפצצה רוסיים מדגם SU-35  מהבסיס כאשר הם טסים מעל  אזורי הגבול של סוריה עם ישראל ועם לבנון במטרה למנוע את גל השני של התקפת האוויר הישראלית.
לפי המקורות הרוסים, כאשר בישראל ראו את התנועות האוויריות האלה הגל השני של ההתקפות בוטל. המקורות הרוסיים מציינים, כי הצעד הרוסי ננקט, לאחר שיום קודם לכן, ביום שישי  23.8, שוחחו נשיא רוסיה ולדימיר פוטין וראש ממשלת ישראל ושר הביטחון בנימין נתניהו בטלפון, כאשר השניים דנים על המצב בסוריה ועל מערך התיאום הצבאי הקיים בין הצבא הרוסי וצה"ל בסוריה.

המקורות הצבאיים של תיקדבקה מציינים שלוש נקודות:
1.  המפקדה של חיל האוויר הרוסי בסוריה בבסיס חמיימים אינה מוסמכת לקבל החלטה כזו. אם אכן התקבלה החלטה רוסית למנוע את הגל השני של התקיפות הישראליות, היא נתקבלה בדרג של נשיא רוסיה פוטין, או של שר ההגנה הרוסי סרגי שוייגוי.
2. גם אם התקבלה החלטה כזו במוסקבה פירושה, שבדרגים הגבוהים ביותר ברוסיה הוחלט לאפשר לחיל האוויר הישראלי לבצע את הגל הראשון של תקיפות בסוריה, אבל למנוע את הגל השני.
3. המידע הזה פורסם באתרים הצבאיים הרוסיים במטרה להראות לטהרן ולדמשק כי חיל האוויר הרוסי בסוריה איננו נותן יד חופשית לחיל האוויר לפעול נגד מטרות איראניות בסוריה, כפי שהדבר נראה מהפעולות הישראליות.  
עוד מציינים המקורות שלנו, כי עד עתה כמעט שבוע לאחר התקיפה הישראלית בעקרבה בסוריה וברובע דאחייה בביירות, נשיא סוריה בשאר אסד, וגם לא אף גורם סורי אחר, לא התבטא אפילו במילה אחת על תקיפות ישראליות אלה.   

Print Friendly, PDF & Email
שינוי גודל גופנים
ניגודיות